Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

t0ny

G, let me think. Asi zvednu své trestuhodně nízké hodnocení na 4*. Škoda že už na takové hovadiny Jim nemá léta. ()

Iwiiik

Jen těžko by si někdo pomyslel, že v roce vzniku gigantů jako Forrest Gump, The Shawshank Redeption či Pulp Fiction, přivede režisér Tom Shadyac na světlo boží detektiva, proti kterému je inspektor Clouseau nudným a konformním sucharem. Scénář tohoto komediálního nářezu je po strop našlapaný gagy, způsobujícími předčasnou mikci či povolení svěrače a to zásluhou Jima Carreyho, který je anatomickou hříčkou přírody, jelikož má evidentně v obličeji dvakrát tolik svalů, než běžný homo sapiens. Jimovy pohybové kreace a dechberoucí mimický akrobatismus, udělaly z Ace Ventury nadčasový snímek do učebnic světové komiky. Pokud vám nevadí sledovat hodinu a půl v akci největšího dementa, kterého jste kdy v životě viděli, zažijete jízdu, po které vám bude tým chirurgů muset zašít bránici rozhadrovanou na mraky! ()

Hubis_

I když jsem viděl teprve nedávno,musím uznat,že humor Jima Careyho nestárne.Výborná komedie u které jsem se dobře pobavil. ()

Rockerman

Po delší době jsem se na to podíval, abych se ujistil, že Carreyovo pitvoření a "ksichty" mi stále vadí, nemluvě o nechutném mluvení prdelí. Několik dobrých žertů ani skvělí Cannibal Corps nemohou změnit můj pohled na tento film. ()

GOREGASM

Ace Ventura mě po mnoha letech od premiéry už zdaleka neláme v kolenou jako v období, kdy jsem byl ještě pod zákonem, ale stále na některé scénky především díky Jimmovi a Cannibal Corpse ;-) nezapomenu, zejména na jejich společnou (pokud jste neviděli na youtube interview, kde Jim mluví o Napalm Death, tak vřele doporučuji). Jim se ksichtí ostošest, ale ty nejlepší fóry ulpí ve scénách, které disponují solidní hláškou a Carrey ji pouze došklebí. Shadyac s Carreym to pojali tak, že v každé scéně a za každou cenu bude fór a nedivil bych se, kdyby JC strávil po natáčení měsíc v regeneračním centru povislých čelistí, ale díky tomuhle na sílu postupu se střídá v hledišti smích s nejistým rozkouknutím se do strany, jestli jenom já jsem ten, kdo se zrovna cítí trapně. 50% P.S. Courtney Cox, I love you, you´re so hot, on that show :-) ()

MickeyStuma

Tímto snímkem se Jim Carrey konečně výrazně dostal do podvědomí diváků a hlavně filmařů, jehož komediální talent na pomezí grotesky a zvukové komedie, lze snad porovnat jen s Laurelem a Hardym či Charliem Chaplinem po nástupu zvukového filmu. Velmi často přepálená ztřeštěnost mnohdy se blížící spíše až k trapnosti však ve své době uvedení snímku bylo něco, co mnoho let v komediálním žánru výrazně scházelo. Není divu, že se Jima takovéto role velmi dlouho držela. Byl zkrátka bezkonkurenční. Vytvořit podivínského detektiva pátrajícího po ztracených zvířatech byl velmi dobrý nápad. Spousta zvratových a komediálních možností tu bylo využito na maximum. Jako celek to sice může vypadat hloupě, ale faktem je, že příběh obsahuje tolik inteligentního a nepředvídatelného humoru, že se skutečně nelze ani jednou nezasmát. ()

GMVajgl

Výstřední a zároveň extrémně kompetentní protagonista, který se neohlíží na společenské "normy" a formální hierarchie. Tělesná komedie připomínající až grotesku. Ten film se nebere vážně - bohužel příliš přehání i svoji samotnou podstatu: *spoiler?* detektivní zápletka založená na změně pohlaví - z kníratého psychicky narušeného fotbalisty se jaksi stane šéfka policejního oddělení hraná půvabnou a něžnou herečkou. Možná tvůrci chtěli napodobit epizodu kresleného seriálu Scooby-Doo. Ale tak zázračná ta plastická chirurgie není. Jako bláznivá groteska to však stále funguje. Český dabing bohužel hodně odkazů a vtipů zabíjí. ()

Besyn

První film,co jsem s Jimem Carreym viděl.A bavil jsem se přímo královsky.Zde opravdu moc nezáleží na příběhu,který je mimochodem strašna blbost. ()

Smidak

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je tohle prostě úžasně bláznivá komedia s excelujícím Jimem Carrym. Jen málokterý herec mě dokáže rozesmát jen svojí mimikou. ()

Barak

Je to blbost, ale Carrey je machr a jeho gumový obličej a šílené nápady dokážou zachránit i na první pohled vyloženě špatný film.... 6.5/10 ()

Fat'Fatal

Jim Carrey je můj nejoblíbenější komik a v téhle své první velké roli přímo exceluje. Viděl jsem to i v originále, ale prostě se mi první dabing Bohdana Tůmy líbí mnohem víc. Má to docela dost nedostatků, ale pro mě je směrodatné to, jak moc mě film zaujme. Tenhle můžu vidět kdykoliv. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

cerbygerby

Jim Carey v tomhle roce natočil spolu s maskou a blbý a blbější další super komedii, kde ukázal zase všechny svoje ksichtíčky a kroucení těla jak umí snad jen on.. ()

Majduska

Všechno už zde bylo řečeno. Pro mne nejlepší komedie na světě a hlavně největší studna hlášek, které do smrti budu používat:D "My tu sviňuchu najdeme"! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)