Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Rudinsky

Tých 5 hviezdičiek dávam za - áno je to tak - neuveriteľný výkon Jimma Careyho. Takýto nekorektný vodvaz by ste v dnešnej dobe hľadali len sotva. Je to Jimmova priam obludná exhibícia dotiahnutá k hraniciam ľudských, mimických a žiaľ aj iných možností. Okrem toho, nepoznám komédiu, na ktorej sa smejem aj po opakovanom vzhliadnutí - pretože nestojí na pointách konverzačného humoru, ale na exhibícií geniálneho Jima. Na pľaci museli ľudia umierať od smiechu a niektoré scény sa točili na trojciferné takes. ()

Kuny27

Co dodat? ,, Babralové, si babral, a ty taky.“ Vrcholné dílo Jima Carreyho, výborné vtipy a hlášky. Kam se na náš dabing hrabe originál hlas Jima. Prostě úžasné. ()

Nemik96

Můj oblíbenec Jim Carrey v životní formě, zároveň s filmem blbý a blbější nejlepší jeho komedie které jsem viděl nespočetněkrát. Příběh sám o sobě je pěkná blbost a kdyby hrál Ace Venturu jakykoliv jiný herec, o tento film zřejmě ani nezavadím, jenže Jim je zvíře který Vás svými ksichty donutí k pláči :) ()

Zagros

Byla to tedy pořádná kravina, ale jako mladší jsem se u toho párkrát hlasitě nasmál. Praštěný příběh nám servíruje ještě praštěnější postava Ace Ventury v podání excelentního Jima Carryho, kterému podobné role sedí náramně. Pro zvířecího detektiva se snad narodil. Sice jsem ho viděl i v pár vážný věcech, ale tohle ho zkrátka jasně definuje. Pokud potřebujete po těžkém dnu úplně vypnout a chcete se zasmát u velmi jednoduché a střelené komedie, je Ace Ventura dobrá volba. ()

klukluka

Nejšílenější filmová postava všech dob! V jediným záběru se Jim Carey netváří jako normální člověk. Ale je to vtipný a líbilo se mi, že tu není za loosera. ()

Shakeus

Vlezlý a trapný Carrrey, na druhou stranu pár dobrých vtipů a jako celek se to dá přežít. Navíc je tu poslední záchrana špatných filmů = krásná herečka, tentokrát C. Cox. ()

1860

Velká jízda Jima Carreyho, na kterém prakticky stojí celý film.. Velmi vtipné a originální, koho by nepobavil zpomalený pohyb baletky, když se snaží Ace dostat do blázince.. ()

Hanys_

Tohle byl vůbec první film, který jsem s Carreym viděl. Pamatuju si, že jsem se smál jak blázen od začátku do konce. Teď, po 15 letech, se dělo vlastně to samé. Pro mě nestárnoucí "klasika" s hafo nezapomenutelnýma scénkama... ()

Tydlidáš

Dokonalý herecký výkon Jima Carreyho. Komedie mého dětství. Jako malej sem u toho seděl pořád a jak řekl Korbitch, pro nás je to kult. Pro ty co mají rádi Jima Carreyho v rolích, kde ze sebe dělá absolutního magora je tohle komediální orgasmus.....=)=)=) Scéna kde se vyšetřuje vražda, večírek u milionáře, blázinec a prdelní komunikace je prostě něco geniálního! ()

divak84

Je tu Greg ???? ............................ Díky ...... !!!!!!! A teď si to pustíme ve zpomaleném záběru ............. ..Nemáte mentolku ?!? prostě úžasná komedie !!! ()

Paity

Ať si říká, kdo chce, co chce, tohle je mezi TOP 3 filmy Jima Carreyho. Jeho neuvěřitelné grimasy se dokonale zúročily právě v tomto snímku a to tak, že dokonale. Ano, je to kolikrát "přehraně šílené", ale dá se to snést, narozdíl od jiných jeho filmů. Alespoň já se tedy u Zvířecího detektiva vždycky bavil. ()

AdamesWWE

[8/10] Ace Ventura je presne taká blaznivá komédia ako si od majstra komika Carreyho môžme priať. Dá sa tom baviť stále, bláznivé scény, vtipný a šialený humor podľa Jima, všetko funguje tak ako má. Jedna z najbláznivejších komédií vôbec a v rámci Carreyho komédií jedna z TOP. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)