Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

farfalla

Existují lidé, kteří vám dají tento film s doporučením, že ho musíte vidět, protože je to ohromná zábava. Já jsem ho spíše protrpěla, protože takové chtěné trapnosti nemám ráda. Alespoň na zvířátka je Ace Ventura hodný. Hned další rok se Ace vrátil ve filmu ´Ace Ventura: When Nature Calls´ a byl snad jěště praštěnější. ()

Foxhound#1

Jedna z komedií, při níž hrozí riziko křečí bránice a vypadnutí sanice :D aneb gumový xicht Jima Carreyho v nejlepší formě plus v CZ verzi skvělý výkon Bohdana Tůmy (edit: platí pouze pro 1. verzi dabingu). ()

Káronoš

Jime ty seš borec. Tohle byl herecký koncetr mistra komiků, to jak dokáže zahrát zvířecího detektiva Ace, to klobouk dolů.Carey se pro tuto roli narodil, dal pro mě žánru komedie nový význam. Skvělá show, 86 min sem se bavil a ty jeho psí kousky sou nesmrtelné. Hodnocení:8/10 ()

Haymar

Jim Carey ve své bezpochyby nejúspěšnější, nejvtipnější a nejúchylnější roli. Ace Ventura má skvělej účes, ohoz, káru, bejvák, styl... a samozřejmě hlavně skvělý hlášky a ještě lepší xichty. Né nadarmo si právě díky Venturovi (potažmo masce) získal přezdívku gumovej xicht (gum-face)! Na "ztřeštěnou komedii" si troufnu tvrdit, že kromě vynikajícího Careyho zde mámě i hodně dobrý scénář a další obsazení (což se u tohoto typu filmu stává vážně zřídka). Příjemně překvapil také odvážný soundtrack v čele s řezníky Cannibal Corpse... U Ace Ventury jsem se tlemil jako blbec před 14ti lety... tlemím se u něj jako blbec dnes a budu se u něj tlemit jako blbec pravděpodobně i za dalších 14 let... ()

kwoky

Carrey u me boduje. Scena s dvojitym zvukotesnym sklem a jeho "babraloooveeee, babraloveeee" me vzdy spolehlive dostane. ()

CjKukis

Podle mě neexistuje absolutně nic co by převyšovali herecký výkon Jimma. Nedokážu si totiž představit kdo by zvládl zahrát hyperaktivního, humorem nasáklého a naprosto neuvěřitelně praštěného Acee. Geniální záležitost, kterou jsem shlédl snad 30 krát a pořád má svoje kouzlo. ()

Piškotka

Moc se mi líbila ta ztřeštěnost, s jakou se J. Carrey pokládá do své role. Je v hojné plejádě všemožných grimas a pohybových kreací bezkonkurenční. Proto mi ani moc nevadil stupidní děj. Bavila jsem se. ()

Prochy38

Carreyho klasická komedie, kterou se snad i dostal do podvědomí. Bohužel, jeho humor je trochu náročnější, proto nezískává veškeré publikum. Každopádně pro mě jde o jednu z jeho nejlepších komedií vůbec. Smát jsem se musel z těch 85minut asi 80. K tomu dobrý výkon C. Cox (narozdíl od J. Aniston umí hrát). 90% ()

Warle

Tahle role sedla Jimu Carreymu opravdu dokonale, nedokážu si představit, kdo by ho mohl nahradit. Tohle mohl natočit jedině idiot s ještě větším idiotem jako je Jim Carrey, když mu někdo dá volnou ruku a Jim dokazuje, že když chce, tak komedii umí zahrát opravdu bravurně. https://www.youtube.com/watch?v=W0w8OkGyQqA ()

Schuldiner

Nějakou dobu už jsem to neviděl, ale vzpomínám, že mě tato komedie mnohokrát pobavila. Vzpomínám na jeden Venturův vtip na adresu nepřátelského ´´kolegy´´ policajta, který zašlápl švába před zraky všechnu zvířenu milujícího a respektujícího Ace. ´´Předně si probereme motiv.. Vrah si v tomto případě všiml velikosti broukova údu a to ho dohnalo k ukrutné závisti...´´ :-)) ()

Marrty3

Díky tomu že je Jim Carrey můj nejoblíbenější herec,nevytknu tomuto filmu vůbec nic.Protože to co svojí mimikou dokáže Jim,je neuvěřitelné.Fascinuje mě kolik výrazů v jeho obličeji je. Tak přihlouple se ušklíbnout jako on si myslím,že neumí nikdo jiný.Film neztrácí na ději a pořád je čemu se smát.Pokračování s názvem "Ace Ventura : Volání Divočiny" je snad ještě o třídu vtipnější,doporučuji shlédnout. ()

Hanes88

Docela nečekaně dobrá komedie. Hodně to sice zvedá skvělý Jim Carrey, ale i tak je to dobrá průměrný komedie. 60%. ()

Drirr

Tenhle film má velké štěstí, že má scénář. Jinak by to dopadlo jako spoustu jiných Carreyho šklebících snímků, tedy tragicky. Ale scénář dělá mnoho. V tomhle případě je to překvapivě funkční detektivka s několika opravdu dobrými hláškami a místy opravdu vtipným Carreym. Občas to balancuje na hraně trapnosti a nevkusnosti, ale dohromady se to drží a hlavně (a to se nejvíc počítá) mě to několikrát rozesmálo. A to se mi moc často u komedií nestává. Takže jo, tohle se docela povedlo... ()

Lefty86

tyto role sedi jimu carrey nejvic. ztrsteny cvok ktery tak napul zije ve vlastnim svete a ostuda pro nej neexistuje,jedna blbina strida druhou a navic ukaze ze je skvely kriminalista. film je plny sklebu a poz jimma carreyho. musite se smat od zacatku az dokonce ()

iampatrik

75% Ace Ventura je ten typ komedie, kterou buď prostě budete mít rádi, nebo budete nenávidět. Šílená postava Carreyho a osobitý hloupý humor celý film táhne. Jedna z nejlepších filmových blbostí. ()

Paldiny

Úroveň zápletky "Hľadá sa Vločka " ako z Troch pátračov, ale o to tu nejde. Jim a jeho one-man-show attackuje bránicu tak nekompromisne, že museli meniť farbu aj susedia maturitného ročníka 36´. Scénky ako doručovateľ balíčka, vstupný pohovor do blázninca, koncert Cannibal Corpse sú naprosto vražedné. Jim touto ikonickou postavou dosiahol osobný vrchol komickosti. Nikdy predtým ani potom už nemali jeho eskapády tak silný dopad. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)