Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Jim Carrey v jedný z jeho nejlepších komediálních rolí a jeden z mála filmů, u kterýho mi nevadil dabing, minimálně u hlavního hrdiny, který se velmi poved. Žádný veledílo to samozřejmě není, ale je tu hned několik skvělých momentů. Mezi ty nejlepší bych určitě zařadil scénku v blázinci s ukázkou baletního nadání Ventury. Carreyho xichty a namachrovaná chůze celý film neskutečně táhnou a já dávám, i přes slabší scénář, čtyři hvězdy. ()

Critic

Gilgameš měl hradby, Jim Carrey zas Ace Venturu....prostě jeho nesmrtelná role. Komu se to nelíbí, ať si skunka políbí ! ()

chrispe

Ne, opravdu se asi nedá říct, že to byly Jimovy začátky a že se teprve hledal a hlavně hledal tu správnou míru šklebení, protahování slov, natřásání se a já nevím čeho ještě. Jeho Ace je prostě poděs a já se na ten film vždycky ráda podívám, taky hlavně díky nostalgii, protože jsme na to jako děcka čuměli furt. A prostě se u toho člověk fakt zasměje a ty hlášky má v hlavě pořád. ()

Hpatrik

Nepochybně jedna z těch lepších Jimmyho komedií. Dějově je to sice velká mizérie, tak jako ve většině devadesátkových komedií, naštěstí je to celé postavené na Carryho neuvěřitelných grimasách a na jeho všudypřítomných improvizacích, z nichž jsou některé velmi povedené, některé už méně. ()

kilobyte

Tady si troufnu tvrdit, že asi žádný herec by nedokázal zahrát Ace tak jako Jim Carrey. Nebýt jeho byla by to možná jen průměrná komedie. Ale ta jeho neuvěřitelná potrhlost, grimasy a hlášky tomu prostě přidávají něco navíc. ()

tranquill

"Jestli se do 5 minut nevrátím..čekejte dál!" A zde se opět dočkáte Jimových pitoreskních eskapád násobených spoustou zvířátek. A já se samozřejmě bavil i jeho tanečkům při Cannibal Corpse :-) "Svatá prostato!" ()

Stíba

"Tentokrát spatřil náš vrah velikost švábova údu a posedla ho žárlivost." ... Bylo fajn si po mnoha letech připomenout tuhle Carreyho klasiku, která není jen skečem proslavujícím jeho mimiku ale i dobře šlapajícím příběhem s příjemnou uvolněnou atmosférou a krásnou Courteney. ()

artuš

Úžasě bláznivá komedie s komikem, který j snad lepší než Lesslie Nielsen, ale přesto je ace Ventura s Jimem Carreym ta nejlpši komedie jakou jsem kdy viděl. ()

IronFan

Komedie mého dětství a snad i celého mého života. Jim Carrey ve své nejlepší roli a zároveň i v nejlepší komedii, kterou znám. Postava Ace Ventury byla mým hrdinou a jen škoda, že si Jim roli Ace nezopakuje potřetí. ()

Colour

S Jimmom Carreym som videla mnoho filmov a asi preto mi jeho grimasy už vtipné nepripadajú. Film je založený hlavne na jeho ksichte, takže pre mňa to veľkolepý film nie je. Avšak keď ho má niekto rád, určite si to rád pozrie aj viackrát. Čo sa týka deja, je to taká neuveriteľná kravina, že to sem-tam aj pobaví. ()

Sign

no podle me by si tento snimek zaslouzil mnohem lepsi hodnoceni, Ace je legendarni postava a Jim hraje excelentne... ()

PedroPo

Film, který udělal Jima Carreyho. Minimálně znamenal jeho průlom v České republice (zdalipak si to Jim uvědomuje:) kde ho před tím takřka nikdo neznal. Gagy a zcela jiný přístup ke komice byl něco jako pecka do hlavy. ()

Rudyamon

Pokud bych měl tento film hodnotit jako komedii, která má pobavit inteligentním humorem, mé hodnocení by bylo někde na pomezí odpadu a totálního odpadu. Pokud ji ale budu hodnotit jak naprosto praštěnou komedii a totálně zvrhlou parodii na krimi, tak se dostanu to velice dobrých čísel a k příslušnému počtu hvězdiček. Jim Carrey je komik s tváří z plasteliny a pohyby rockového kytaristu, kterému byly odstrněny všechny kosti i s páteří a hned potom byla jeho DNA upravená do velice atypických tvarů. Proto jsou filmy s ním naprostým orgasmem neskutečných kreací, ve kterých ale není dobré hledat nějaká moudra nebo poselství, protože pro ty v jeho filmech (no, v komediích určitě) není místo. Tak je to i u Ace Ventury. Děj je zcela jednoduchý a spíš zaměřený na vytvoření prostoru, ve kterém Jim ukáže, co dovede. Tím vůbec netvrdím, že je to špatný film. Bavil jsem se fakt dobře a myslím, že se chvilkama bavili i sousedi na tom jak se bavím já. V tomhle Jim Carrey nikdy nesklame, ať už máte jakoukoli náladu, po shlédnutí jeho filmu ji budete mít jedině dobrou ... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)