VOD (1)

Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

Trailer

ClintEastwood

Clintova Križovatka smrti. Když pominu skvělé herecké obsazení, nabízí Sázka na smrt i tu nejšílenější automobilovou honičku v dějinách filmu (Bullitův případ promine) a stylovou závěrečnou scénu s vystřelující harpunou. Rozloučení s legendou jménem Harry Callahan, je důstojné a povedené a i když je poslední díl série zřejmě tím nejslabším, stále se jedná o nadprůměrný akční krimi film. Nemůžu jinak. ()

Rocky62

Závěrečný díl Drsného Harryho se myslím slušně vydařil, opět skvělá dávka kvalitního humoru a vydařených přestřelek, dalším plusem je herecké zpestření L. Neesona a J. Carreyho, který se sice objevil jen na chvíli, ale potěšil , bohužel velkým minusem je autíčko na ovládání s přidělanou bombou pronásledující osobní auto Harryho, no nebudu se o tomhle rozepisovat, to se musí vidět. Jeden známý mi jednou řekl ,,u akčních filmů nesmíš přemýšlet'' a přesně tuto frázi bych dopručil zapamatovat si každému kdo se bude chtít podívat na tento film ()

Jara.Cimrman.jr

"Inspektor s Vámi bude jistě ochotně spolupracovat." Harry, světový rekordman v hodu televizní kamerou do dálky, bude spolupracovat s tiskem? Tak to jsem si byl jistý, že tohle bude zlehka skřípat. Skřípalo, ale mě přitom stále bavilo Harryho nekompromisní provádění zákroků, seznámení s Řezníkem Hicksem, cameo Guns N' Roses i výbušné autíčko na dálkové ovládání. A kdybych nebyl pozitivně naladěný pacifista, tak bych si nyní začal psát seznam politiků, lobbistů a byznysmenů, na které by se měla zaměřit Harryho hlaveň. Naštěstí věřím v dobro a tak doufám, že si sami vezmou provaz a půjdou se zastřelit do vytunelovaného rybníka. ()

PetrPan

Původní atmosféra se vytratila definitivně, nastupuje zcela prachobyčejná kriminální story a s asi nejhorším antagonistou, který kdy proti Harrymu stál. Sám Callahan to sice pořád ještě jakž takž dává, ale jeho postava je už spíš takovým ozdobným panákem sloužícím jen pro pobavení diváků než čímkoliv jiným. Každou chvíli mu někdo naběhne na mušku, on ho s grácií odbouchne a sem tam utrousí nějakou tu hlášku. Kolovrátek, který se rychle omrzí a nenašel jsem prakticky nic jiného, čeho by se dalo chytnout. Tři, ale vcelku z milosti. ()

Fiftis

Clint Eastwood v piatom prípade policajta Harryho Callahana, prezývaného Drsný Harry. Ako v predchádzajúcich filmoch aj tu je nepriestrelný, zatiaľ čo jemu neunikne žiadny zločinec. Aj keď jeho parťáci vedľa neho umierajú, okolo neho lietajú guľky ako by boli odpudzované nejakým silným magnetom. Harry Callahan tu stratil všetko svoje kúzlo, ktoré mal v minulých filmoch. Je to skrátka taký mdlý akčniak so zlými akčnými scénami. A Jim Carrey je skvelý komik, ale čo do pekla robil v tomto filme a ešte s takou bláznivou a šialenou postavou? Však ten film okamžite stratil súdnosť. Absolútne sa tam nechodila jeho postava, nemám pocit, že by to bola komédia. Každopádne je to posledná mozaika príbehu o Harrym Callahanovi, pretože 90 ročný Clint už asi ďalšie pokračovanie nenatočí. ()

• Po filmu Bird (1988) se snímkem Sázka na smrt vrátil Clint Eastwood k roli filmaře "na plný úvazek". Právě v tuto dobu totiž končilo jeho funkční období, ve kterém působil jako starosta města Carmel, a mohl se tak opět naplno věnovat natáčení filmů. (ClintEastwood)
  • Tento film byl pro skupinu herců, kteří v té době začínali svou kariéru, příležitostí předvést svůj talent. Mezi ně patří Patricia Clarkson, Liam Neeson či Jim Carrey. (ClintEastwood)
  • Až v tomto pátém pokračování se postava detektiva Harryho Callahana konečně dožila věku, který mu na počátku určili tvůrci cyklu Harry Julian Fink a Rita M. Finková. (ClintEastwood)