Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

castor 

všechny recenze uživatele

„To je řezník Hicks, kterej zabil tři lidi. Víš, jak to udělal? Zubama je roztrhal na kusy. Policajti je nedali dohromady. Člověk by řek, že má abnormální apetit.“ Průměrný scénář, průměrná akce, padouši skákající Harrymu před jeho Magnum 44. Jinak nic nového pod sluncem. Harry dál pohřbívá veškeré ideály o práci amerických policajtů, dělá si, co chce, vytahuje bouchačku, na koho chce. Popáté a naposledy. Tahle série nicméně k filmové historii patří jako třeba Rocky, má své slabší momenty, ale i výtečné scény. Nepřemýšlet, snížit ambice, ocenit zpestření v podobě mladého Carreyho a Neesona a užít si spolehlivého Eastwooda. Nic jiného po nás tohle páté dobrodružství nepožaduje. A to je vlastně trochu škoda!! ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Původní atmosféra se vytratila definitivně, nastupuje zcela prachobyčejná kriminální story a s asi nejhorším antagonistou, který kdy proti Harrymu stál. Sám Callahan to sice pořád ještě jakž takž dává, ale jeho postava je už spíš takovým ozdobným panákem sloužícím jen pro pobavení diváků než čímkoliv jiným. Každou chvíli mu někdo naběhne na mušku, on ho s grácií odbouchne a sem tam utrousí nějakou tu hlášku. Kolovrátek, který se rychle omrzí a nenašel jsem prakticky nic jiného, čeho by se dalo chytnout. Tři, ale vcelku z milosti. ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Clintova Križovatka smrti. Když pominu skvělé herecké obsazení, nabízí Sázka na smrt i tu nejšílenější automobilovou honičku v dějinách filmu (Bullitův případ promine) a stylovou závěrečnou scénu s vystřelující harpunou. Rozloučení s legendou jménem Harry Callahan, je důstojné a povedené a i když je poslední díl série zřejmě tím nejslabším, stále se jedná o nadprůměrný akční krimi film. Nemůžu jinak. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Co první udeří do očí je podoba Patricie Clarkson se Sondrou Locke. Clint prostě ví, jaké ženské se mu líbí. Bohužel Harry je v posledním díle unavený bez jiskry (rozvod se Sondrou byl asi velmi vyčerpávající), a přežívá jen díky neschopnosti zabijáků se do něj strefit dvěma samopaly z několika metrů. Honička ulicemi San Franciska je sice efektní, ale její zakončení je lobotomické (Harry udělá naprostou pitomost). Ovšem kdo by si pomyslel, že Liam Nesson nebude hrát do konce života intoše, ale stane se Clintovým následovníkem. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele

Poslední díl Dirty Harryho je sice nejslabší, ale zase tak strašný mi to nepřišlo. Ano, příběh je pitomej a vykrádající dohromady původního Drsného Harryho i částečně Náhlý úder. Ano, občas je to nuda. Hudba jsou znova a ještě hůř synťáky, jenom občas se ozve klasickej Schifrin. Akce je natočená stejně divně jako v pokračováních Přání smrti. Harry tu má holku. Harryho šéfové nepůsobí vůbec nějak že by Harryho opravdu mohli omezit. A sám Harry už je spíš jenom panák co všechny zločince zabije a ostatní nesnáší. Ale pár věcí to táhne nahoru. Především Clint Eastwood, který i v roli zploštělého Callahana působí lépe, než Bronson jako zploštělý Kersey. Navíc mu aspoň zůstalo pár hlášek. Jeho parťák Číňan není zdaleka tak trapný, jak jsem se obával. Zaujme Jim Carrey jako zfetovaný zpěvák a Liam Neeson jako režisér hororů. Vůbec filmové prostředí bylo docela vtipné. A taky zaujme dobře udělaná a vtipná scéna honičky s autíčkem na ovládání, silně inspirovaná Bullittem. Takže nakonec 3*. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (14)

  • Tento film byl pro skupinu herců, kteří v té době začínali svou kariéru, příležitostí předvést svůj talent. Mezi ně patří Patricia Clarkson, Liam Neeson či Jim Carrey. (ClintEastwood)
  • Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)
  • Až v tomto pátém pokračování se postava detektiva Harryho Callahana konečně dožila věku, který mu na počátku určili tvůrci cyklu Harry Julian Fink a Rita M. Finková. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama