Sázka na smrt

The Dead Pool

Stávka na smrť

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA, 1988, 91 min

Dirty Harry popiaty raz a naposledy. A regulerne ide o najslabsi diel, ktory o vysinach kultovej Dirty Harry z roku 1971 moze len snivat. Ponajprv sa stala ta hrozna myslienka, ze som o deji a o scenari aktivne rozmyslal, a to som nemal robit. Scenar je plny nelogickych dier, absolutne chybaju uderne hlasky ako z kultovej jednotky a reziser Buddy Van Horn je v tomto pripade len za rutinera. Genialnu zapletku a la Hitchcock tu nemozno hladat /napokon tu ani ziadna nie je/ -- a ynteligenciou a la Ymmanuel Kant seria tiez nikdy neoplyvala. Akcna autonahanacka s anglicakom bola sice smiesna, ale mala zakryt scenaristicku a rezisersku nemohucnost. Pan Eastwood ako drsnak fajn, ale cely film posobi miestami az prilis televizne. 50 %(20.7.2013)

• Boss321

Průměrná kriminálka ze staré školy, kterou vytahuje z podprůměru skvělý Clint Eastwood ve své poslední roli o drsňáckém policistovi Harry Callahanovi. Příběh mi nepřišel moc zajímavý, spíše místy nudný. Nejlepší scéna z celého filmu je asi honění Clinta autíčkem na dálkové ovládání. Dvě hvězdičky to je maximum, které můžu dát, už jenom s ohledem na předchozí díly......(16.2.2008)

Závěrečný díl Drsného Harryho se myslím slušně vydařil, opět skvělá dávka kvalitního humoru a vydařených přestřelek, dalším plusem je herecké zpestření L. Neesona a J. Carreyho, který se sice objevil jen na chvíli, ale potěšil , bohužel velkým minusem je autíčko na ovládání s přidělanou bombou pronásledující osobní auto Harryho, no nebudu se o tomhle rozepisovat, to se musí vidět. Jeden známý mi jednou řekl ,,u akčních filmů nesmíš přemýšlet'' a přesně tuto frázi bych dopručil zapamatovat si každému kdo se bude chtít podívat na tento film(29.10.2009)

Film, kde je Liam Neeson ještě mladý ucho, kde se Jim Carrey ještě v titulkách jmenuje James Carrey, film, kde Dirty Harry rozstřílí půl San Franciska, tak jak jsme na to už dávno zvyklí... Zakončení pentalogie je vcelku průměrné, scénář a příběh vůbec jako takový je docela i podprůměrný, ale je to celé zajímavě natočeno, na Patriciu Clarkson se pěkně kouká, má to jen hodinu třicet a je to docela sranda.(15.4.2011)

Po Taken dostává scéna, kde Eastwood vyhrožuje Neesonovi, úplně jiný rozměr :) Pětka zapadá do osmdesátek výrazně líp než čtyřka, ale pořád nemá - stejně jako bondovky - šanci udržet krok s konkurencí v podobě Smrtonosné zbraně, Pasti a trojek Ramba a Indyho. Harry má sice stále styl (čtení vzkazu ze sušenky štěstí ozbrojenému lupiči), ale akce je na dobové standardy málo a utkví jen fajn honička s dálkově ovládaným autíčkem. Fakt nechápu, proč dali tvůrci dle tehdejší módy Harrymu za parťáka asiata ovládajícího bojová umění, když ho pak nechali jen dvakrát kopnout v jedné scéně. Tedy ona je celá linie s parťákem, jakož i zápletka s hrou smrti dost nedotažená. S povděkem naopak kvituju Patricii Clarkson, která je v mých očích výrazně fešnější než Sondra Locke. Každopádně je Sázka na smrt sice nijak výjimečným, ale důstojným zakončením série.(12.11.2012)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)

• - Jediný film zo série o Drsnom Harrym, kde si nezahral Albert Popwell. V predchádzajúcich filmoch stvárnil postupne postreleného bankového lupiča - Drsný Harry (1971), pasáka - Magnum Force (1973), Big Ed Mustafu - Násilník (1976) a Horacea Kinga - Náhly úder (1983). (tiradentes)

• - Až v tomto pátém pokračování se postava detektiva Harryho Callahana konečně dožila věku, který mu na počátku určili tvůrci cyklu Harry Julian Fink a Rita M. Finková. (ClintEastwood)