Sázka na smrt

• slovenský

Stávka na smrť

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA, 1988, 91 min

Pátý díl o Harry Callahanovi svoji kvalitu ztrácí především tím, že Drsný Harry není už tak drsný (vyjma scény s kamerou) - je v mnohých věcech umírněnější než obvykle, samozřejmě až na svůj vztah ke zločincům. Ty opět bez přemýšlení na místě odsoudí a popraví - a tak to má být. Zápletka o seznamu smrti je docela originální, provedení však nijak nevybočuje z průměrného kriminálního thrilleru. Co mě naopak velmi potěšilo, byla účast takových hvězd jakými jsou Liam Neeson, Jim Carrey a zejména moji oblíbení Guns N´Roses. 60%(5.10.2009)

Sázka na smrt je důstojným zakončením série Drsný Harry. Slušný námět byl velmi dobře zužitkován. Scénář je o trošku slabší než dříve, ale stále dobrý a Harry má i tentokrát v zásobě své typické hlášky. Tentokrát nechybí ani pár originálních nápadů (honička). Sázka na smrt má velice svižné tempo a krátkou stopáž a samozřejmě hodně akce. Eastwood je v roli Harryho i naposledy vynikající, vedlejší role jsou také výborně hazrané, především Liam Neeson, v malé roličce zaujme mladý Jim Carrey. Režie dobrá, avšak nejslabší z celé série, což platí i o filmu samotném. Přesto si zaslouží minimálně 3,5*.(17.4.2010)

"Sázka na smrt" mě i přes svou jednoduchou a maličko naivní koncepci kupodivu oslovila o něco víc nežli "Náhlý úder". Odpadly zábavné scénky s nádechem trapnosti, které se k drsnému Harrymu až tak moc nehodily a díky nimž předchozí příběh místy ztrácel náležitou údernost a dynamiku. Na druhou stranu finále přece jenom není tak zdrcující a nanejvýš pozoruhodná honička, v níž figuruje maličké závodní autíčko, je při vší úctě k milému Harrymu i k jeho protivníkovi trochu mimo - takže nakonec zůstávám u 3,5*(5.12.2012)

Podle mého názoru důstojné zakončení Dirty Harry série. Skvělý Jim Carrey, který se dokázal předvést i se svou malou rolí nebo třeba Liam Neeson s rolí už poněkud větší. Téměř šedesátiletý Clint Eastwood stále budí stejný respekt a všechny ostatní herce (pochopitelně) svým výkonem a drsnými hláškami bezpochyb převyšuje. Honička s RC autíčkem také stále za to.(27.7.2008)

Je to sice naprosto klasický příběh už před tím 4x vyprávěný o nezdolném Harry Callahanovi, ale stále je to svižné, nápadité a drsné. Tentokrát jde Harrymu o život díky hře, kterou rozehrál filmový štáb jednoho hororového filmu. Seznam potenciálních obětí padl do rukou psychopata, který podle něj zabíjí. A na seznamu je i Harry, který si však z toho nic nedělá a s lehkostí sobě vlastní si s tímto problémem poradí.(15.6.2005)

• - Píseň, kterou ve filmu ´“zpívá“ Jim Carey, je „Welcome To The Jungle“ od skupiny Guns'N Roses. (korbitch22)

• - Jediný film zo série o Drsnom Harrym, kde si nezahral Albert Popwell. V predchádzajúcich filmoch stvárnil postupne postreleného bankového lupiča - Drsný Harry (1971), pasáka - Magnum Force (1973), Big Ed Mustafu - Násilník (1976) a Horacea Kinga - Náhly úder (1983). (tiradentes)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)