Sázka na smrt

• slovenský

Stávka na smrť

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA, 1988, 91 min

Hodně se již vaří z vody, tomu odpovídá i stopáž, která svou délkou 85 minut, prostě nedovolí odvyprávět do hloubky příběh. Ten je ovšem slabší, takže delší čas není opravdu potřeba. Celá zápletka se sázkami na smrt mi příjde nešťastná, nezajímavá a nedotažená. Jim Carrey nepřehlédnutelný, jeho podání Welcome to the Jungle je dokonalé. Díky herecké sestavě se z filmu stává koukatelná záležitost. 50%(23.2.2012)

"Opinions are like assholes, everybody has one." Můj žebříček série o Dirty Harrym: 1. Magnum Force, 2. Dirty Harry, 3. The Dead Pool, 4. Enforcer, 5. Sudden Impact.(9.7.2010)

Tak a středečním večerům s Harrym je konec.....Sázka na smrt je bohužel celkem jasně nejslabším dílem z celé série...není to ani tak kvůli Clintovu stáří, protože ten pořád válí, ani kvůli vykrádání (naopak, opět scénáristi pochystali originální zápletku, toho si u Harryho ohromně vážím). Pětka je nejslabší především kvůli tomu, že Drsný Harry už není zdaleka tak drsný jako v předchozích částech. Krásně je to vidět na konci, kdy prohlásí: "Visí tamhle na dveřích", což je taky solidní hláška, ale dříve by byl Harry ještě o dost syrovější a taky vtipnější. V pětce je takových momentů jen pomálu, a proto bohužel nezůstanu na tradičních čtyřech hvězdách(9.10.2008)

Málokterá filmová série má opravdu parádní poslední díl. Naštěstí tohle u "dirty harry" série neplatí. The Dead Pool je bezpochyby nejhvězdnější díl ze všech (Eastwood, Neeson, Clarkson, Carrey) a má i slušný příběh, samozřejmě i akci a hlavně drsného Clinta, který nezklame v žádném z pěti dílů této kvalitativně vyrovnané série. Jsem rád, že zrovna Harrymu Callahanovi se podařilo odejít, když ne v nejlepším, tak alespoň těsně před vrcholem. 80 %.(20.3.2013)

Poslední Harry už nejde brát moc vážně, místo hlubších myšlenek v pozadí je to vyloženě béčková krimi, celkem ale baví než pak jde hrubě z kopce v souvislosti se záporákem a WTF autíčkovou honičkou v závěru. Ať už je to číňan sparring parťák, Jim Carrey jako Johnny Squares, zápletka s režisérem vyvražďovaček, poprava filmový kritičky, anebo třeba neustálý product placement Guns N Roses, je to prostě až moc hloupý a humorný, hodně mimo první tři díly, přeci ale ujde a (narozdíl od čtyřky) nenasere. Toť teď můj osmý Eastwood v řadě a završení téhle série.(27.3.2018)

• - Harry Callahan (Clint Eastwood) sa počas naháňačky s autíčkom na diaľkové ovládanie, vyhýba autom električke typu US Standard Light Rail Vehicle od firmy Boeing Vertol. (autobusik2)

• - Tento film byl pro skupinu herců, kteří v té době začínali svou kariéru, příležitostí předvést svůj talent. Mezi ně patří Patricia Clarkson, Liam Neeson či Jim Carrey. (ClintEastwood)

• - Spoiler: Ve scéně na hřbitově při pohřbu Johnna Squarese (Jim Carrey), lze mezi truchlícími spatřit i členy kapely Guns'N Roses. Zejména nelze přehlédnout kytaristu Slashe v jeho typickém klobouku a rovněž si lze povšimnout i zpěváka Axla Rose. (Posheidon)