Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

El Loco

Jima Carreyho veľmi môžem – spolu s Rowanom Atkinsonom je to môj favourite komediálny herec, no a jeho „performance“ v Liar Liar nie je výnimkou. Videl som tento film snáď 6-krát, ale stále ma rozosmeje, ako keď som ho pozeral prvýkrát. Jeho prerod z bezškrupulózneho a notoricky klamajúceho advokáta na až neprimerane úprimného človeka je brutálny útok na bránicu. Legendárne scény s „Pazúrom“, Kristou Allen vo výťahu, modrým perom („The goddamn pen is blue!“), či „bitka“ na záchode, sú presne tie momenty, kedy sa ukazuje geniálny Carreyho komediálny talent a v ktorých by nevynikol žiadny iný herec na tejto planéte......MAX : „My dad? He's... a liar.“; TEACHER : „A liar? I'm sure you don't mean a liar.“, MAX : „Well, he wears a suit and goes to court and talks to the judge.“, TEACHER : „Oh, you mean he's a lawyer!:-)) ()

halogan

Další z řady 3.5*. Na hereckou magii Jima Carreyho je radost pohledět. Kéž by každý herec měl tolik energie a chuti do hraní. Škoda, že toto divadlo trvá jen slabých 86 minut. Jinak skvělá domácí komedie s nepříliš mnoho zvraty. ()

Emzet

Příjemná komedie. Carrey je kouzelný (scéna ve výtahu je boží) a solidní gagy, ale určitá...rodinnost snímku mu tak trochu podráží nohy. ()

Oxymoron

No nevím, ten Carrey mě těmi svými ksichty, patvary v obličeji, škleby a divnými zvuky už začíná nějak nudit. Ale stejně mě ten film tak nějak držel až do konce a vypnout jsem ho nechtěl ani jednou. Příště bych prosil ale raději třeba Bena Stillera. ()

neneka

Jak se tu probírám ostatními komentáři, tak mám nejspíš kliku, že vždycky volím raději titulky než dabing, protože se až vyžívám v potřebě znát hlasy herců, kteří ve filmech hrají, a nejen to, miluju, když slyším mluvit v originále své oblíbené herce. A protože mám ráda Mauru Tierney, tak jsem film vidět musela, a to i za cenu Jima Carreyho :-) Ale víc než 3 hvězdičky, to zas ne.. ()

Simgal

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Velice mě na tomto filmu překvapil Martin Dejdar, který ikdyž není Carreyho dvorní dubér, tak si to užil snad víc než herec sám. Snímek se jen hemží nezapomenutelnými hláškami, které zakryjí i těch pár hluchých míst. "Já si tady rozbijím držku, vadí to?" ()

arcticsky

Může mi někdo vysvětlit, proč se hlavní protagonista tak dobrých filmů jako je například Truman Show pitvoří v některých jiných filmech jako debil? Zajímavá story i dobrý dabing je v tomto případě k ničemu... ()

Jaroslaf

ta linie s malym klučinou je strašně otravná a ten představitel by si se svym roztomilouškym účesem a oblišejíškem zasloužil rozdupat hlavu. Dabing Martina Dejdara jako vždy příšernej, někdo by mu měl dát soudní zákaz dabovat Carreyho. Jinak ale klasická keryjovina pro kterou mám slabost. ()

Saur.us

Carreyho mám rád, ale tady už to s těma jeho xichtama hodně přehání. Navíc závěr s letadlem je až moc šílenej (v negativním smyslu slova). Poslední rána byl Dejdarův dabing. Tečka ()

Petrus1

Já si nemůžu pomoct, ale já ten jeho gumovej ksicht mám prostě ráda! Spolu s Acem Venturou jsou to moje nejoblíbenější filmy, ve kterých se objevil a na který se můžu dívat vždy, když je dávají a vím, že se budu zase řezat jak blbá. Zvířecí detektiv je naprostá šílenost, ale tento film mu skvěle sekunduje, škoda jen některých hluchých míst, ale ty se dají odpustit. Osobně mám nejraději scénu s perem a závěrečné zjištění: „To proklatý pero je modrý!“ ()

Helldo

Další z amerických bláznivých komedií, která by asi brzo ztratila své kouzlo, nebýt skvělých Carreyho ksichtů, za které jsem ochoten přihodit i hvězdu navíc :) ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším