Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

rozbris

Lhát se nevyplácí a se lží daleko nedojdeš, to pochopil i Jim Carrey v tomto kultovním filmu. Jeho syn si přál ať jeho otec nelže a on pochopil, že i s pravdou se dá vyhrát. ()

velkyvezir

3,5* Existují lepší komedie, zvlášť když tento film má velmi jednoduchou zápletku. Každopádně zajímavý nápad s nemožností lhát a především kreace Jima Carreyho tento film drží v lepším průměru. ()

Rudinsky

No je to Carreyho slabší film, ale rozhodne neuráža. A navyše v sebe nesie aj trošku takú dramatickú vsuvku - vťah zaneprázdneného otca a syna. Ale inak je to komédia na jedno pozretie. ()

jondoe

Ja mam humor Jima Carreyho rad. Slusny namet a aj scenar. Padal som od smiechu z gauca. Skoda vsak ceskeho dabingu. Ten ma trosku iritoval ,ale celkovy dojem je viac ako dobry. ()

noctambule

Ano, přesně takové typy "komedií" nesnáším. Když Jima, tak ve vážnějších rolích, jako komik ve mě vyvolává cokoliv jiného než smích. To je věc, kterou já asi nikdy nepochopím, co je vtipné na tom, že se většinu filmu chová, jak nesvéprávný? A že ani na chvíli nevypadá jako právník, o tom radši nemluvím. Myšlenku to má hezkou, lhát se nemá, ale zpracováno to nemuselo být tak bláznivě. ()

Kuny27

fanoušci Carreye spojte se... jeden z nejlepších snímku (ve vtipnosti) od Jima, samozdřejmě až po Ace Ventura. Bláznivá americká komedia, plná carreyho ksichtů :D :) doporučuji.. nejlepší scéna: když říká pravdu a nadává všem pracovníkům. ()

Jane18CZ

Nemám ráda.. nesnáším Jima Carreyho, ale tuhle roli by nikdo líp nezahrál :-D Oddechový filmeček s opravdu přitaženým za vlasy americkým koncem. Sama bych se nedívala, ale pokalební film...? Proč ne :-D ()

Davej

Nemam moc rad komiku Jima Carryho. Ale tady me opravdu prekvapil.To on je tenhle film. Vsechno ostatni je tu jen proto, aby mel o cem hrat. Gagy jsou opravdu vydarene a do trapnosti sklouzavaji jen malokdy. Sama zapletka neni nikterak slozita ale dava velky prostor pro situacni komiku. Navic rozpolcenost postavy umoznuje Carrymu, aby rozehral naplno sve mimicke svaly. Je pravda, ze to dela ve vsech svych filmech, ale tady to ma svuj jasny smysl. ()

cold

Tak zde Jim opět "blue" září. Jen mi zde "blue" nejde pod vousy "blue" ten Dejdarův dabing. Stále čekám "blue" odkud vykoukne Bart Simpson. Ale jinak skvělá Carreyho mimika a hlášky opět vedou celý film "blue". Nepovedené kreace na konci "blue" filmu jsou vůbec tím nejlepším. Když se chcete hodně zasmát, tak si to dejte v originále "blue". Ale ta tužka je opravdu ččeervveenááááááááá "blue" ()

Hanys_

Spíš průměrný Carrey, který se sice zase vyřádil, ale už to tak nějak není ono. Je ale fakt, že ten Dejdarův hlas moc body nepřidává. ()

cab

Obvykle saskujiciho a hyperaktivniho (Jim Carrey) nemusim v jeho strestenych komediich, ale zde, kde hraje advokata kouzelne zbaveneho schopnosti lhat na jeden predlouhy den, jsem se bavil skoro celou dobu. Original je nesrovnatelne lepsi nez absurdni Dejdaruv dabingovy vykon. 75% ()

Pretender

Film, u kterého jsem smíchem i brečel. ''Everybody's been really nice. - Well, that's because you have big jugs. I mean your boobs are huge. I mean I wanna squeeze 'em...MAMA!!?'' ()

Paity

Lhář, lhář je dobrá komedie a navíc přesně ušitá na míru Jimu Carreymu. Jeho xichty, rychlá mluva a já nevím co dalšího udělalo tomuhle filmu dalších 40 procent. Hlavně jeho výstup u soudu, tomu se snad jen tak něco nevyrovná. ()

HArna

Musím se přiznat, že Jima Carreyho nemusím jako komika, což je asi s drtivou většinou jeho filmů problém. Tahle komedie se tak trochu liší od těch, které vidět nechci. ()

Petr.Kocfeld

Carrey je komedialni genius a jeho gagy jsou docela Cool.Tento snimek je urcite nadprumerny.Hodnotim jej 65 procenty.Lhar,lhar je vcelku dobra fantasy/komedie o prolhanem otci a pravnikovi. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším