Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

kaposlav

Pohodlná odpočínkova záležitosť pri ktorej nemusíte rozmýšlať, ale nie som si istý či je to vhodné aj pre deti do +-10 rokov. ()

rakovnik

Až na obasné přisprostlé úlety fajn námět, realizovaný skvěle hrajícím a křepčícím energickým Jimem Carrey. Až na dabing Barta Simpsna příjemná oddychová zábava. ()

Jino

Moc se mi tahle rodinování nelíbilo... Ještě že Jim toho nechal a nezapadl do rodinných komedií. Tohle by nebyl jeho šálek čaje. ()

O´Neill

Perfektní film. Prostě zábava od začátku, až do konce. Jim opět předvádí excelentí výkon, což se od něj dá vždy čekat. A nezklamal. Prostě pecka film, s PERFEKTNĚ zahranou roli. JIM JE BŮH! ()

Rocky88

Carreyho excesy můžu kdykoliv, takže není divu, že se mi tenhle snímek líbil. Akorát bych mu vyčetl přílišnou krátkost - z daného námětu by se dalo vytřískat ještě o trošku víc. ()

Streeper

Co na to říct? Je to klasika, u které se hodně zasmějete a to nejen skvělým hláškám, ale hlavně grimasy Jima Carreyho, který je ve filmu naprosto dokonalý :D ()

Trainspotter

Jak už zde mnozí naznačili či řekli přímo, "Lhář, Lhář" je klasickou taškařicí Jima Carreyeho, která dává prostor k vyniknutí jeho neobyčejně gumovému obličeji, protože všechno vstává a padá právě s jeho grimasami. Carrey ale jako nikde zde šíleně přehrává a jeho gagy potom jsou takové těžkopádné a stěží uvěřitelné. Ačkoliv ve filmu zazní dobrá sebeironizující hláška z úst samotného Jima (-"Když budu dělat pořád tohle (škleb), zůstane mi to dokonce života?" -"Ani za nic, ale pár lidí se tím dokáže slušně uživit."), film je námětem sice originální, ale zpracováním americky kýčovitý plný otřepaného a vyvařeného klišé. Avšak přiznávám, že jsem se nejednou uchechtl; při sekvenci úvodu Reedova pravdomluvství je kadence hlášek opravdu smrtící a jeho obličej se šklebí do čtyřech dimenzí. Závěrem nutno podoknout, že Carrey naštěstí nezůstal u takových pitomostí a později dokázal, že umí zahrát i opravdu dobré postavy (viz Věčný svit...) ()

Kwaichi

Tiež často rozmýšľam na tým či klamať pre dobro veci alebo povedať čistú pravdu aj keď to často bolí. Zväčša volím druhú možnosť. Páčilo sa mi, ako ukázali, že aj v dnešnom svete sa dá zvíťaziť pomocou pravdy. ()

bukowski83

Je to blázen a gumovej ksicht, ale taky je to herec a hrát umí. Jeho komedie jsou pro mě zárukou skvělé zábavy a pan Carrey umí rozesmát nejen mě. ()

C0r0ner

I přes Carreyho typické debilní šaškování je to jenom dost průměrná komedie. Respektive. On je to jediné, proč se na film koukat. Jinak by to byla totální debilita beze smyslu a vtipů. Takhle to Carrey zachraňuje aspoň na průměr, ale i tak jde o záležitost na jedno podívání a víc už ne. 55% ()

pufina

Není to tak zábavné, jak to vypadá. Sice mě Jim Carrey rozesmál, ale ve většině scén mi moc vtipný nepřipadal.. ()

blitzer

Je opravdu zajímavé co s filmem dokáže udělat (ne)povedený dabing. Moje původní hodnocení bylo ** (a ta druhá * byla jen za Carreyho) po shlédnutí filmu s Dejdarovým dabingem. Ovšem po tom, co jsem viděl Carreyho nadabovaného vynikajícím Bohdanem Tůmou jsem musel hodnocení o 2* zvýšit. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším