Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

kinghome

Skvělý thriller! Film jsem viděl zatím jen jednou a musím říci, že mě překvapil tak, že si ho snad pustím ještě jednou. Costner hraje vážně úžasně a jeho odhodlání najít jeho ženu jsem mu vážně věřil. Přesvědčivý výkon a skvělá druhá půle filmu zapříčinila to, že mě film vtáhnul do děje a vůbec jsem netušil co příjde za další minutu. Konec mohl být lepší, ale dalo se to přežít. Velké překvapení. ()

lennyd

Doktorovi Joe Darrowovi (Kevin Costner), při jedné humanitární misi zemře manželka. I když se sám přidal k pátrání, její tělo nikdy nebylo nalezeno. Po nějaké době, když už se vrací zpět ke své práci, se kolem něj začnou dít podivné úkazy - pacienti co prožili klinickou smrt mu vyřizují vzkazy od jeho manželky, doma se dějí divné věci - to Joeovi nedá, a znovu se vydá na pátrání po své ženě. Jeho nálezy jsou ovšem nečekané.... Z nějakého důvodu tento film Toma Shadyaca docela propadl, ačkoli vůbec není špatný. Nese se na podobné mysteriózní linii jako například Proroctví z temnot. Kevin Costner zde podává jeho "standardní" výkon, čili chvilkama super, chvilkama se tváří jak ... ehm :) Ale jinak docela solidní duchařina, kterou nelze ani vychválit do nebe, ale ani zatratit ... ()

dANo

Zo začiatku ma tento film celkom zaujal a musím poznamenať, že niektoré scény mali ozaj vysoký stupeň napätia... Herecké výkony neboli vôbec zlé a stupňovanie deja bolo veľmi príjemné. A potom prišiel záver s veľkými filmárskymi chybami a klasickým (predvídateľným a trápnym) vyvrcholením, ktorý ma natoľko sklamal, že to hodnotím ako obyčajný priemer. ()

JohnSmith

Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem docela slušný mysteriózní thriller. Závěr byl pak trochu moc přitažený za vlasy, ale jinak to šlo. ()

Smileface

Celkem mrazivé šokové scény(kdo se nelekne je skutečně velmi mimořádně odolný:-)Tenhle film se celkem zdařil i když Costner moc nezáří,film vás celou dobu připravuje na velký závěr a ten skutečně nastane(i když všímavý člověk ho samozřejmě mohl odhadnout dopředu). ()

sedm.1

Ajajaj, to bylo trápeníčko. Já mám jinak tyhle mysteriózní thrillery velmi rád, hlasy mrtvých, tunely smrti v kómatu, zjevování atd. atd. , to vše ve mě vyvolává patřičnou vlnu zájmu, ale využívání těchto témat má ve filmu už tolik zástupců, že dosáhnout touto cestou přesvědčivého úspěchu je již velmi náročnou a nejednoduchou záležitostí. A zpracování Na křídlech vážky se prostě nepovedlo. Celý námět by ve výsledku nemusel vypadat zas až tak nedobře, ale autor především nenáročných komedií Tom Shadyac si s tímto žánrem vyloženě neporadil a prakticky 3/4 filmu se pořád opakuje dokola, hlavní postava filmu zjišťuje, co se vlastně stalo a co se i děje, ale činí to způsobem tak velmi nudným a neefektivním, že za celou dobu nepřijde prakticky jediná strhující scéna, nějaký nečekaný či zásadní zvrat, prostě to jen nemasně, neslně spěje k překvapivé pointě, která je sice (teď si nedělám srandu) hezká, ale jinak naprosto blbá a hlavně hodně nevýrazná. A samozřejmě v mé kritice nesmím ještě opomenout mizenou atmosféru, která u těchto filmů odvádí sakra velké kvantum práce, ale zde jaksi nezafungovala a Vážce tak vážně nepomohla. Kevin Costner je pak jako ústřední postava poměrně fajn, kvality na to má, ale stejně film nad vodu nijak nevytáhl. Na křídlech vážky je zkrátka filmem sice se zajímavým námětem ,ale špatným zpracováním, není vůbec ničím výrazný či jinak se vymaňující z šedých to mysteriózních vod. ()

Lencha

Přemýšlím, co je na tomhle snímku sci-fi, mysteriozní jo, ale sci-fi? No nic...je to příběh o velké lásce, bolesti a hledání. Nevím, proč má tenhle film tak špatný hodnocení. Já ho mám ráda, stejně jako Kevina (ať si kdo chce co chce říká). Já osobně z Kevina cejtím to zoufalství ze ztráty milované ženy. A protože vím, jak film skončí, tak i chápu, že se nechal hnát znameníma (od své ženy) do míst, kde tragicky zahynula (i když on věděl prd, proč se tam žene). A i když je ten konec takovej jakej je (celý rozuzlení filmu je v pár vteřinách), tak já jsem byla dojatá a spokojená:-))) ()

Wally

Nejsem moc na romanťáky, ale tenhle mi prostě sednul a přestože je tam spousta nelogických blbin, tak mi utkvěl a můžu říct, že se mi to líbilo. ()

Luciášek

Konečně film o muži, který svoji ženu miloval a nepřestal, ani když zemřela. Celkově fim nic extra, ikdyž nápad dobrý. ()

korndaddy

V rukách zkušenějšího a kvalitnějšího režiséra by mohlo jít o pěknou podívanou. Nevím, jestli je dobrej nápad aby režisér komedií typu Božský Bruce, Božský Evan a podobně se pouštěl do tématu jako v Dragofly. Škoda. Dokonce ani Kostner mi tolik nevadil, jako zpracování snímku.. ()

klukluka

Včera jsem viděl Knír. Taky se tam děly "nevysvětlitelné" věci a k mé nelibosti zůstaly nevysvětlitelnými. Tady jsem dostal odpověď. Uspokojivou. Samozřejmě filmovou, ale silnou a působivou. Let Na křídlech vážky pro mě byl velice příjemný. ()

Hopper

Film, ktorý ničím nezaujme, potáca sa od titulkov k titulkom a nezachránia ho ani herci, nota bene nie Costner. Veľmi šokujúci mi teda nepripadá a čo sa pointy týka, škoda hovoriť. Proste priemerná slabota. ()

Paity

Vcelku kvalitní duchařina s velmi dobrým obsazením. Film však trpí poměrně jasně nalinkovanou cestou, kterou divák od začátku předpokládá. ()

Hanys_

Kdysi jsem tohle míval za celkem dobrý film. Jak už to ale bývá, filmové chutě se vyvíjejí a teď už Dragonfly moc nebaví. Kdyby teď s něčím podobným přišel Shy, všichni by to strhali. ()