Kevin Costner je lékař, stejně jako byla jeho nedávno tragicky zahynuvší manželka. Ta navzdory svému těhotenství odjela plnit misi Červeného kříže do divokých pralesů ve Venezuele a stala se jednou z obětí nehody autobusu vysoko v horách. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, protože autobus se zřítil do hlubokého koryta divoké řeky. Hrdina se stále nedokáže se smrtí milované ženy vyrovnat, vyhýbá se přátelům, bolestné vzpomínky se snaží přehlušit posedlostí prací. Náhle však začne kolem sebe vnímat podivné věci. Dostane balíček, který si jeho žena před odjezdem objednala, v domě, který společně sdíleli, lékaře začínají pronásledovat zvláštní představy a vidiny, které ho zavedou za někdejšími manželčinými pacienty. A on je stále pevněji přesvědčen, že mu chce mrtvá žena cosi naléhavě sdělit prostřednictvím lidí, kteří prožili klinickou smrt. Kolegové už začínají pochybovat o jeho duševním zdraví, když vyjdou najevo šokující skutečnosti... (oficiální text distributora)

Arsenal83

Pred 20 rokmi, kedy film vyšiel, to bol pre mňa veľmi dobrý mysteriózny film a dnes sa tiež na neho pozerám očami doby z roku 2002 a nie, ako by dopadol dnes. Mohol mať napríklad viac toho duchárstva tu bola len jedna silnejšia scénka. Mohol byť aj viac mystery ako napríklad Proroctvo z temnôt, ktoré je ďaleko lepšie. Ale pocitovo stále dramatické, dobrý námet, zaujímavé myšlienky. ()

Oktavianus

Vůbec to není tak zlé, jak by člověk od Costnera čekal; dokonce mi Kosťa v hlavní roli ani nevadil. Místy je film hodně silný, zvlášť ve chvílích, kdy si ani Joe Darrow, ani divák nemůže být jist, zda hlavní hrdina to všechno opravdu vidí, nebo mu jen začalo hrabat. Jistě, Costnerovy nonstop smutné oči vypadají jako oči psa, co nedostal týden nažrat, ale zoufalství po ztrátě těhotné manželky odrážejí přesvědčivě. Emocionálně je snímek hodně působivý, dolů ho ale sráží až příliš sladkobolný patos (byl jsem taky překvapenej, ale nevylučuje se to!). ()

honajz

Snaha vydojit z mystických témat, jež v Hollywoodu znovuobjevil film Šestý smysl, se projevila až devalvačně. Jedním z těch, kdo se rozhodli si napravit image, je i Kevin Costner, jemuž dává vzkazy manželka ze záhrobí a on nakonec objeví – řekněme její duši, abychom vám nezkazili požitek ze sledování filmu. DVD: V bonusech najdeme dva trailery na úplně jiné filmy, a bez české podpory osm vystřižených scén, rozhovor s autorkou námětu Betty Eadie a průvodce místy, kde se natáčelo. JL: Film 2/4, Bonusy 2/4, Zvuk 3/4, Obraz 3/4 ()

MM11

Tom Shadyac byl zatím znám jen jako partner Jima Carreyho v jeho bláznivinách. Měl by však zřejmě v stejném postavení i zůstat, protože jeho vybočení ze stereotypu nedopadlo moc slavně. Příběh má jeden nosný pilíř a ten vytrhává Shadyacovi trn z paty až do konce. Jenže schází pořádné stotožnění, chvíle odreagování, únosná míra logických děr atd. Vlastně toho chybí docela dost... ()

SOLOM.

Některé pasáže jsou tu opravdu dobré a místy je z nich cítit onen „mysteriozní“ nádech, který tvůrci slibovali, ale přepálená stopáž a poněkud nudnější tempo atmosféry mi vzalo při sledování vítr z plachet. Opravdu jsem se těšil na další slušnou jízdu s Costnerem, ale spíše jsem se dočkal jen průměrného filmu, který mě víc nudil, nežli bych se z něj posadil na prdel. Pravdou je, že ten konec se mi (stejně jako většině) líbil asi nejvíc.50% ()

Sofia

Nápad to nebyl zas tak špatný, na poprvé to šlo, ale podruhé jsem už trpícího Costnera nedokoukala. Prostě jen průměr, takže za 3. ()

BoPo

Tak tomu sa hovorí nepodarok. Dostalo sa nám kombinácie: Šestý smysl + Kevin Costner ( teda herec za zenitom ) + atmosfére bez účinku. Režisér komédií sa pokúsil stať serióznym tvorcom. ()

Lacike

Zaujimavy mysteriozny namet s celkom prekvapivou dojimavou pointou, ale je to tak strasne natocene, ze dramaticke sceny neraz vyznievaju komicky. Vidno, ze to natocil reziser blaznivych komedii, ktory sa pre tuto latku absolutne nehodil. V rezii M. Night Shyamalana by to mohla byt celkom solidna pecka. Bohuzial v tomto divnom nefunkcnom prevedeni to nezachrani ani snazivy vykon Kevina Costnera. 4/10. ()

Litsarch

Kevin Costner to zahrál prostě skvěle. Má to krásnou hudbu, prostředí, triky a v neposlední řadě nádherný děj, který mě osobně chytnul a nepustil do poslední minuty. Před deseti lety jsem ve svých 13ti byl Dragonfly okouzlen a jsem dodnes. ()

moviesfan

Zajímavý příběh, do kterého jsem se položil. Ač film může vyznít ve finále jako nesmysl, tak já to neřeším. Dostal jsem působivý film. Víc nepotřebuju. Hodnocení: 70% ()

Nick Tow

Po sľubnom, i keď nie práve originálnom rozjazde nastáva takmer hodinová vata, kde si nuda podáva ruku s klišé. Záver je silný, hoci nesentimentálni diváci možno utrúsia čosi o typickej hollywodskej cukrovej vate. Možno senilniem... ()

liquido26

Mohlo se z toho určitě vytřískat víc, ale já jsem byl vcelku spokojen a mile překvapen, protože se jedná o zdařilý film, jehož nejsilnější stránkou je dobrý nápad a taky podle mě právě ta atmosféra, která zde podle jiných uživatelů chybí :-) ()

blackrain

Kevinu Costnerovi tragicky zahynula těhotná manželka, která odjela do Venezuely na misi Červeného kříže. Její tělo nebylo nikdy nalezeno. Nemůže se z toho vzpomatovat a tak se věnuje práci,ta se stane jeho posedlostí. Začnou ho pronásledovat zvlaštní představy, že mu chce jeho zesnulá žena něco sdělit. To, co mu chtěla sdělit je, že má kdesi v pralese u indiánu dítě, které se jim podařilo zachránit. Costnerovi tahle role sedí. Film zaujme svou atmosférou. ()