Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

Payushka

Lidi, co me znaji, moc dobre vedi, ze nejsem zadna pitoma puritanka. V otazkach sexu patrim mezi ty, kteri hnedka nezcervenaji. Jenze co bylo tohle? Neskutecna snuska bludu, nudy a otravnych glos. Pokazde zaznela nejaka "pamatna" hlaska a Neeson si na ni dal zalezet, aby vyznela. OK, to je i ve Smrtonosnych pastich. Ale to rozkosnicke vychutnavani kazdeho slova "sexualni", "sexisticke" etc...what the hell?! Je tu neustale obhajovano kazde vybocovani, az lide, kteri nesukali kone, jsou heterosexualni a nezacali masturbovat v deseti, jsou vlastne ti divni. Tohle se sakra nepovedlo. A to jsem se tesila. ()

Legas

Vcelku zajímavý příběh, místy pěkně natočený, ovšem s řadou hluchých míst, často okatě filmově přitažených za vlasy, což mně zrovna u daného tématu vadilo. Samotný fakt, k čemu Kinsey tak významně napomohl, je hodný zajímavého článku, ba i knihy, ale filmově moc nefunguje. ()

dzej dzej

I když Kinsey spadá do mnnou příliš nemilovaného žánru životopisného filmu, jedná se o příjemné a poučné dílo. Často nudná šablona sledování životní pouti hlavního hrdiny je oživena magnetizujícím tématem (sex, sex, sex) a také výbornými hereckými výkony. Jediné co Kinseymu chybí je větší odvaha - hlavní hrdina byl propagátorem naprosto upřímného a otevřeného přístupu k sexu, film o něm je zbytečně krotký a cudný. ()

Jordan

zďaleka nie dokonalý ani nijako extra výnimočný, no veľmi decentný (keď vezmeme do úvahy, akú tému rozoberá) a poctivo natočený životopisný film s výborným hereckým obsadením na všetkých pozíciách, aj keď nebyť zaujímavej látky - kinsey a jeho boj proti puritánstvu a negramotnosti v oblasti sexu - a naozaj dobrých hercov, nudili by ste sa veľmi, naozaj veľmi veľa, pretože pán condon sa (nič proti nemu, určite veľmi veselý chlap v súkromí) počínajúc týmto filmom a zatiaľ vrcholiac filmom nasledujúcim po Kinseym (zatiaľ jeho posledným) preukázal ako pomerne nudný režisér bez štipky originality. ()

Anderton

Kinsey je taká čistodušovská životopisná dráma s vysokými ambíciami, ktorá pohľadí po duši, poteší kvalitnými hereckými výkonmi, množstvom známych tvárí vo vedľajších úlohách a v tomto prípade otvorenosťou, akou pristupuje k téme. To je spôsobené tým, ako k sexu pristupoval sám Kinsey a treba poznamenať, že mu z tej vedeckosti už začalo trochu hrabať. Film sa neprekvapivo vyhýba ťažším obdobiam života Kinseyho, o ktorých síce nič neviem, ale asi nemal v živote na ružiach ustlané. Manželstvo si asi tiež prešlo zopár vážnejšími krízami, o ktorých sa ale nič špeciálne nedozvieme. Takže po formálnej stránke je film stále krotký a to aj napriek tomu, s akou otvorenosťou sa tu hovorí o sexe a aj napriek tým zopár zobrazeným diapozitívom na Kinseyho prednáške:). Ja som stále v jeho škále jedna až šesť na jedničke a dúfam, že to tak aj zostane. ()

swamp

Lehce přetažený, přesto velice kvalitní sonda do života Alfreda Kinseyho, bořiče sexuálních tabu. Ústřední dvojice Liam Neeson/Laura Linney je excelentní a troufám si tvrdit, že tento film by mohl pobouřit mnoho lidí i v dnešní době, natožpak Kinseyho názory staré téměř století.. ()

nascendi

Kinsey (odmietam slovenský preklad názvu) je mimoriadny životopisný film o mimoriadnom človeku. Zdalo by sa nepatričné, aby som pred sedemdesiatkou pozeral film "o sexe" tak, ako naň Kinsey nazeral a ako ho skúmal pred pol storočím. Lenže ja som práve vďaka svojmu veku zažíval revolúciu v náhľade na sexuálne správanie ľudí takrečeno v priamom prenose a až dodatočne som si uvedomil, aký prelom v myslení a náhľadoch ľudí spôsobila. Ale späť k filmu. Nie je veľa takých vydarených životopisných filmov, ako je Kinsey. Vďačí za to výberu a schopnostiam Liama Neesona, ktorý stvárnil svoju postavu na hranici svojich hereckých schopností. Nezaostávala za ním ani Laura Linney a viacerí z ďalších hercov tiež neboli iba sparringpartnermi. Skvelá réžia a priliehavá hudba prispeli k mimoriadnemu zážitku. Odmietnutie slovenského názvu filmu zo začiatku komentára je vyjadrením môjho odmietnutia toho, že je to film o sexe. Podľa mňa je to film o človeku, ktorý zistil medzeru v našom vedení a svojim nezmerným úsilím a poctivým vedeckým prístupom ju vyplnil. O človeku, ktorý sa nebál stretov s prudérnosťou, predsudkami a malosťou. O človeku, ktorý posunul poznanie nás samých o kus dopredu. ()

Slarque

Sice to viditelně není tak dokonalé jako předešlý Condonův film Bohové a monstra, ale je to velice zajímavý portrét vědce, který ve své době zašel tak daleko, že některé jeho činy šokují ještě dnes. Skoro mě překvapuje, že se v zemi, kde se téměř všichni tváří, že by bylo lepší, kdyby se o sexu vědělo tak málo jako před těmi padesáti lety, vůbec našlo studio ochotné natočit o Kinseym film. Ten vyloženě zdobí famózní herecké výkony Laury Linney a Liama Neesona. ()

iamek

Zajímavý životopisný film o muži, který se nebál bavit na téma sex. Člověk, který byl milován, ale zároveň zatracován. Liam Neeson hrál roli Kinseyho úžasně! ()

Chrustyn

Velice povedený film o muži, který v době, kdy byl sex tabu o něm otevřeně hovořil a sám se nebál experimentovat. Nejzajímavější na filmu byly hovory o sexu s obyčejnými lidmi ("A jaké polohy užíváte nejčastěji?" "Ono jich je víc?"). ()

Arsenal83

Keby tu skvele nehral Neeson, asi by som nedal tri hviezdy. Je to oslava života tak trochu úchyla. Chápem, že prispel k otvorenosti voči sexualite, pomohol ženám, začal presadzovať názor, že sexualita nie je tabu. To je super. Ale zas na úkor svojich pochybných experimentov spať aj s mužmi potom nechať buzeranta spať so svojou ženou, hm, to je už silná káva. Bolo mi to proti srsti, ale väčšina filmu sa dala pozerať. ()

Marze

Kinsey představuje film inteligentní, zajímavý, vyrovnaný, nicméně nikterak novátorský. Condon vypráví tradičně, hlídá si pečlivě retrostyl i herce v čele s Liamem Neesonem, dlouho sbírá body smíchem, než si dovolí trochu sentimentu, zkrátka filmařsky uspokojuje, ale nepřekvapuje. ()

sharky

75% ze Amerika je plna prudernich pambickaru vime vsichni uz davno. Ze za slovo sex se tam zaviralo do vezeni v dobe kdy tady Kristian klatil jednu holku za druhou je taky jasny. Scenar Kinseyho je chytry a citlive napsany, jen mozna mohl jit emocionalne vic do hloubky a vytriskat z postavy hlavniho hrdiny vic kontroverze. takhle zustava jen perfektni jednohubka, ktera rychle vysumi, a v pameti zustanou je vzpominky na pomalu uz mozna samozrejme perfektni vykony Neesona a Linney (vsimete si, jak Liam starne nejen makeupem a vlasy, ale i gesty a drzenim tela) a samozrejme na zlabatky, bezim nastudovat, co jsou vlastne zac, zaujalo me to pri zhlednuti vic nez ten vsudypritomny sex;) ()

Scrytcher

Sex je základní složkou většiny sociálních problémů. Liam Neeson v roli hrdiny samotné vědy, který dal celou svou duši do výzkumu, jež měl poskytnout odpovědi na sexuální otázky ignorantské společnosti první poloviny 20.století. Přestože jsem se na samý závěr nemohl zbavit dojmu, že Kinsey je pouhá morální agitka za sexuální svobodu, se jedná o takřka dokonalou sexuální studii, která využívá historické události, aby interpretovala to, co se Kinseymu nepodařilo statisticky vyjádřit. 80% ()

Sofia

Kinsey musel být bezesporu zajímavý člověk, film se úžasně rozjel, ale v druhé polovině nějak ztratil šťávu a těch vagín, penisů apod. už na mě bylo trochu moc. O sexu se přece nemá jen mluvit, má se hlavně dělat :-) Naprosto pozitivně hodnotím výkony obou hlavních představitelů, film má své silné momenty (scéna s paní na konci,která kvůli Kinseyho knize dokázala přiznat svoji homosexualitu; dopis od ženy, kterou otec zmlátil za to, že dostala první menstruaci a která od té doby měla problémy s jakýmkoliv sexuálním kontaktem apod.), přesto filmařsky nevybočuje z řady běžných biografických adaptací. ()

luka4615

Skvěle natočený životopisný film se skvělým Liamem Neesonem v hlavní roli. Byl jsem jeho výkonem příjemně překvapen, byl jsem totiž zvyklý vídat ho jen v plochých akčních filmech bez hlubšího děje a právě proto na mě jeho procítěný výkon tak zapůsobil. Režisér po celou stopáž filmu efektivně pracuje se všemi postavami, citlivě črtá tu atmosféru puritánské Ameriky, která se tváří v tvář Kinseovým moderním poznatkům v oblasti sexu chová pohoršeně. Kinsey je filmem který byste určitě měli vidět. Ať už pro strhující výkon Liama Neesona a dalších ale také proto, že je velmi důležité porozumět postojům, názorům či pohnutkám tehdejších lidí a také tomu, jak to měl takový "volnomyšlenkářský" vědec se svými odlišnými, inovativními názory na svět a lidi kolem sebe těžké. ()

Richie666

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu bych nerad snižoval význam výzkumů (skutečného) dr. Kinseyho, které bezesporu mnoha lidem pomohly, na druhou stranu mi však jeho postava a charakter byly poměrně proti srsti. Až příliš velký fanatismus, který jej od druhé poloviny filmu provází, mi zkrátka vadil. Přišlo mi, že doktoru Kinseymu už nešlo ani tak o to přinést společnosti nová fakta, nýbrž o to uspokojit svoje vlastní pedantské a workoholické ego. Namísto toho, aby se věnoval manželce, prohlubuje svoje sexuální zkušenosti se svým asistentem, aby mu v zápětí dovolil prohlubovat i ty jeho a osouložit tak právě ji. A to mi, nezlobte se na mě, přijde docela zvrhlé. Nedivte se pak, že jsem mu jeho pozdější zhroucení opravdu přál... Samozřejmě, že určit co je a co není normální, nebude zrovna jednoduchý úkol, nicméně ať už jsem jakkoli konzervativní, nemyslím si, že souložit s koněm a ovcemi by měla být lidská přirozenost. Bohužel posedlost pana doktora ho zřejmě přiměla myslet si opak. Nedivil bych se, kdyby si na konci sundal kalhoty a v touze rozšířit si své obzory provozoval "zcela normální" sexuální akt se srnkami. Mimochodem celý rádoby dojemný konec mi po tom všem připadal jako jeden velký kýč - "Pan Kinsey po letech vědeckého úsilí poznává les!"... Možná, že kdyby se Kinsey místo toho zbláznil úplně, ohodnotil bych tento film větším počtem hvězdiček. Takový konec by mu totiž seděl daleko lépe. ()

Shaqualyck

Sex je náš... to věděl už nějaký ten pátek před Davidem Kollerem jistý profesor Kinsey. Začal u hmyzu a skončil u "výzkumu" skupinového sexu. Životopisné filmy často zavánějí nudou a to i přesto, že osobnost, o které pojednávají s sebou nese veskrze zajímavý potenciál a slibnou dávku kontroverze, která by měla/mohla vyvolat divácký zájem. Liam Neeson hraje naplno, o tom žádná, a díky němu je divák jistě schopen lépe vstřebávat útrapy hlavního hrdiny, přetěžce zkoušeného náladami a postoji puritánské Ameriky. Jinak je ale Kinsey film, který se snaží stihnout hrozně moc a přitom zůstává na půli cesty. Příště bych ocenil, kdyby šli tvůrci alespoň kousek nad rámec pouhopouhé odosobněné deskripce. Místo obvyklého "Co?" a "Kdy?" se zaměřit víc na trochu toho "Jak?" a "Proč?" ()

ladylucifer

Moc pěkný a působivý film, ale... První část filmu je vynikající, má spád, děj při kterém se nenudíte a těšíte se, co bude dál. Však druhá část už je nějak odbytá v tom smyslu, že je vše narychlo a zmatené. Na to, že Kinsey studoval něco tak tabuizovaného, mu to nějak lehce procházelo. Jinak Liam Neeson opět předvádí svůj herecký um, radost pohledět. Celkový dojem z Kinseyho mam za 4*, některé scény byly skutečně krásné a dojemné, hlavně na konci s paní, která díky "Prokovi" našla sebe a svojí lásku. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)