Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

V.Silver

Byl to velice zajímavý film, ale nevzal mě tak, jak jsem čekal, něco tomu chybělo. Herci byli dobří (Neeson vynikající!), hudební podkres decentní a příjemný, téma perfektní, ale... nakonec mě to neoslovilo - možná proto, že nejsem člověk, který by obdivoval exaktní vědu :) 65%. ()

mcleod

Povedený film o počátcích sexuální revoluce, film o jednom člověku, který se vzbouřil proti upjatému systému a dal americké společnosti odpovědi na otázky, které chtěli všichni znát, ale báli se zeptat. Přesto si myslím, že film nebyl natočen nejlépe. Ze začátku zaujme, postupně ale na své zajímavosti hodně ztrácí. Jeho náplní tak převážně jsou jen nějaké ty šokující scény či povídání... myšlenek poskrovnu, dějový vývoj moc dech nezatají a závěr vcelku žádný. Tak něco tam bylo... vymknutí této reakce proti upjatému systému z rukou, které vedlo až do smířlivého konce poznání, co je v životě opravdu důležité... ale mohlo to být lepší. Zahráno to bylo velmi dobře, pro mě lehce nadprůměrný film. ()

Autogram

Takto prudérnu Ameriku by som si nedokázal ani predstaviť. Film v prudérnosti začína, aby sa postupne ľahko preniesol až do tých najotvorenejších myšlienok na hranici kontroverznosti a chvíľami ju aj prekročil. V tom museli tvorcovia pozorne balansovať, kam sa až dá zájsť. Kinseyho prednášky pred najrôznejšími skupinkami ľudí a jeho pestrý osobný život sa striedajú s výpoveďami bezmenných štatistických jednotlivcov. Súčasťou štatistiky sa stal aj samotný Kinsey a takto vhodne je jeho výpoveď predvedená ako životopisný film. Liam Neeson túto úlohu zvládol geniálne, určite mu sadla viac ako rôzni akční hrdinovia. –––– Ten nejskandálnější výmysl je zip, který umožní každému chlapci rychlý přístup k morálnímu zapomnění. –––– Kdy přesně jsi přestal považovat dům svých rodičů za domov? –––– Zjistili jsme, že to, jak děvče vypadá, vůbec nesouvisí s jejím sexuálním životem. Ty ošklivé šukají nejvíc. – Ošklivé je velmi ošklivé slovo. ()

vyfuk

Osobně musím poděkovat Filmové noci a mému výběru, jelikož nebýt jejich nabídky DVD zdarma, tak se k tomuto nedostanu. A co je na tom super? VŠECHNO! Kinsey je přesně ten typ filmu, který svým rozpočtem netrhá kapsy peněženek a přitom je to skvost. Úžasný životopis, úžasného muže, který se stal v podstatě průkopníkem sexuologie. Film je navíc zpracován tak aby vás celou dobu bavil a vypadal hezky. Krom toho se někdy můžete i zasmát a také i dojmout. Osobně musím říci, že role Kinseyeho je hned po panu Schindlerovi nejlépe Liamem odehraná a myslím, že tohle už se jen tak nepřekoná. Málokdo točí filmy takovéhoto typu a proto by jsme si jich měli ještě více vážit. Úžasné, úžasné, vynikající. ()

Almásy

prijemne pozeranie a fakt skvele herecke vykony ktorym u mna dominuje Laura Linney a Neeson nemusi dokazovat ze je skvely herec. avsak jedno filmu vycitam ze ma aj slabsie momenty ked sa z prijemnej oddychovej komedialnej dramy stava silena vazna drama. ()

jatamansi

Kinsey jako superpostava ve vývoji sexuologie a k tomu Liam Neeson. Ve vrcholné formě. Vypadal tak pravděpodobně, americky, sestřih, výraz tváře, oblečení, motýlek pod krkem. Dobová dokonalost. I ten černobílý začátek. Skvěle vybraný typ Kinsey mladík, úžasná podoba. Fenomén žlabatka. Stovky a tisíce špendlíků, cedulek, žlabatek. K tomu žena jeho života. Sex dvou nepřipravených lidí v prudérní Americe – to bylo dvojnásobné trauma. (Fakt byl Kinsey tak vyspělý J ?) „Kdyby to jen člověk mohl nějak zjistit.“ To je ono, odborník. Dotazník dnešníma očima úsměvný, tehdy skandální. Po třech dětech už milion žlabatek. Z Kinseyho nejprve sexuolog amatér, až později seriózní věda. Na Ameriku nezvykle otevřený film, žádné náznaky, vše má své exaktní pojmenování. „Na syfilis existuje lék, jmenuje se abstinence.“ „Penicilin funguje stejně.“ Rodina Kinseyových má fakt dobré hovory u večeře. Nemyslím si, že by perforace panenské blány byla běžným tématem. Scény s homosexuály smutné, ale v některých i otitulovaných hlavách se doteď nic nezměnilo. I Kinseyho však „Chtěl bys?“ zjevně zaskočilo. Přitom to byl volnomyšlenkář, jeho názory i dnes pro někoho nepřijatelné a nesnesitelné. Napřed manžel, potom manželka – to jediné mne trošku překvapilo. Na druhou stranu manželka perlila „Trojka, nebo jen my?“, vzácný pohled. Později Kinsey jen kvete, zatímco jeho žena vadne a strádá – že by kovářova kobyla? Málokdo dokáže oddělit sex od lásky, romantiky, vztahu. Neeson jako závislý Kinsey na nemocničním lůžku sotva dýchá a my s ním. Fakt herec! Civilní film, civilní dabing, suchý humor. A vybraná hudba (ne od slova vybrat, ale vybraný) Chopin, Mozart, Sibelius. A jako bonbónek Max Bruch . ()

spikey1

dokážete si představit jak těžké muselo být v puritánské americe 50.let provádět první výzkumy v rámci sexuologie? Ne? tak se podívejte na Kinseyho! ()

Reanimated

Osobně mě asi nejvíce zasáhla zmínka o lidské individualitě - o tom, jak jsme schopni ji potlačit ve prospěch aktuálních společenských konvencí, jinými slovy tomu, co je považováno za "normální". Kinseyho poselství na aktualitě rozhodně neztrácí. Vždyť Amerika je stále prudérní, až hanba... Kvalitní komentář: Jossie, Boogeyman ()

Mr.Jackass

Velmi zajímavý námět týkající se rozvoje vědeckého zkoumání lidské sexuality a problémy, na které ve společnosti Dr. Kinsey naráží, bravurně ztvárněné Liamem Neesonem. Musela to být opravdu zvláštní doba a vysvětlovat lidem, že existuje i více jak jedna sexuální poloha a že masturace je něco přirozeného a běžného...no prostě zajímavé...a ještě dokonalá scéna při výpovědích s dotazovanými, kdy na řadu přišel mexický hispánec a se svoji tipickou mluvou tvrdil, že o panictví přišel v 15 s děvkou (whores), ale tazatel slyšl horse, tedy s koněm, následná debata mě skutečně dostala... ()

Babous

Dobré? Ano. Výjimečné? To zase ne. Téma na svou dobu jistě bylo hodně odvážné a film se s tím popasoval velice dobře. Ale stejně jako byl Kinsey poměrně citově odtažitý a šlo mu jen o výzkum sexu samotného, taky tomuto filmu chyběly city, něco, čím by postavy ožily. ()

honzii

Velmi poutavý a příjemný snímek, který se může chlubit nejen zajímavým tématem, ale hlavně perfektním hlavním hereckým triem Neeson, Linney a Sarsgaard. Kinsey dojme i pobaví, ale po čase si uvědomíte, že nejde o tolik výjimečný snímek. Přesto jsem se dobře bavil. ()

chmíří

Z dnešního pohledu je až neuvěřitelné jak byla doba krutá k přirozeným věcem tehdejší doby a to hlavně v USA, které se se s vým puritánstvím potíká dodnes. Na druhou stranu Dr. Kinsey by byl podivín i v dnešní sexu otevřené době, protože na něktré jeho názory není společnost ani teď připravena. Jinak je to dobrý film, který však může zaujmout hlavně samotným příběhem a méně už režii či hereckými výkony (i když i ty byly výborné). Ale čistě z historického hlediska doporučuji...75% ()

casioa....

"When it comes to love, we are all in the dark. " Lásku Kinsey zmerať a vedecky podchytiť nemohol, ale sex (do určitej miery) ANO. Pre mňa jeden z naj výkonov Neesona, tak isto P.Sarsgaard a L.Linney to rozbalili. Vôbec som sa nenudil, práveže som sa skvelo bavil a zároveň krútil hlavou nad tým, aký sme často puritáni. Ľudstvo, crazy breed. Iste ale, všetko ma svoje hranice. No tak či onak, Kinsey samotný, ako aj tento film...spravili niečo preto, aby sa veci pohli správnym smerom. ()

cab

Zivotopis ztvarnujici Alfreda Kinseyho alias Proka (Liam Neeson), ktery je uznavany v oblasti biologie, objevi zaostalost verejnosti v oblasti sexu. Zacne o nedostatku verejne diskutovat, poradat sezeni, psat publikace a tim zpusobi vlnu nevole z oblasti puritanu. Poucny filmecek z nezapomunutelnymi hereckymi vykony. Doporucuji kazdemu starsimu 15let...a zustante az do zaveru tilulku. 100% ()

Bohemák

Podle mě téměř nenatočitelný námět. A taky jsem nijak nekřičel nadšením. Ale film rozhodně skvěle připomíná nebezpečí puritánství, které může naprosto ničit životy. ()

Hanys_

Ničím nevybočující životopis, snad teda jen tím tématem. Obsazení dobrý, film jako takový i díky tématu nenudí, ale celkově na mě to sbírání anamnéz působilo až příliš konzervativně. ()

kaygen.it

Skvěle napsáno i zahráno, ale chybí tomu nějaké fluidum, které by z Kinseye udělalo opravdu zapamatováníhodný film. ()

kwoky

Milý a lidský. Takový je tento film. Přesně takový, jaké by mělo být i partnerské soužití. Sice se zde nedozvíte žádné "zajímavosti" o sexu, ale přesto vede film k zamyšlení. Šokuje. Je zajímavé si uvědomit, proč tomu tak je. Společnost má své výhody, ale masivní tabuizování sexu v minulosti se prostě hrubě nepovedlo. Pořád v sobě máme kus zvířete a ten se prostě nedá odstranit (jen dočasně potlačit). Velmi na mě zapůsobila scéna s anamnézou otce, protože mluvit s rodiči ZCELA otevřeně o sexu, je v naší společnosti skoro nemyslitelné. A přitom s kým jiným by se měl mladý člověk bavit o něčem tak důvěrném a přitom tak důležitém? Já si osobně myslím, že milování a intimita jsou v našem životě jedny z nejdůležitějších věcí vůbec. A mám dojem, že Kinsey si to myslel taky. ()

angloumene

Liam Neeson jako Alfred Kinsey nám s lehkostí ukazuje, jak těžké to muselo být pro někoho, kdo chtěl ve jménu vědy představit ve své době velice tabuizované téma sexu. Kromě toho jsou zde odhaleny světlé i temnější stránky hlavní postavy... tak ono je jasné, že takového projektu se nemohl zhostit jen tak někdo. Každopádně nečekejte nic tak "pikantního" jako např. v Lid versus Larry Flynt, ale za zhlédnutí Kinsey určitě stojí. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)