Artuš a jeho rytíři kulatého stolu poctivě bojují za slávu římského císaře. Jeho oddíl hlídá Hadriánův val a bojuje s Brity, vedenými tajemným Merlinem. Jejich patnáct let dlouhá služba je téměř u konce, ale lstivý biskup Germanius má pro ně ještě jeden úkol. Pokud ho úspěšně dokončí, pak získají svobodu. Mají doprovodit do bezpečí za Hadriánův val rodinu bohatého římského šlechtice Maria Honoria, k jehož domu se blíží mocné saské vojsko vedené krutým králem Cedrikem a jeho synem. Mise to bude sebevražedná a Artuš i jeho rytíři to vědí. V Honoriově domě Artuš objeví malé vězení, z kterého osvobodí pohanku Guinevere, která se zalíbí Artušovi, ale i Lancelotovi. Cesta přes hory je náročná a musí přespávat v lese. Tam zprostředkuje Guinevere setkání Artuše a Merlina. Artuš si myslí, že jde o zradu, ale ukáže se, že mu Merlin nabízí spojenectví proti Sasům a připomíná mu, jak vlastně získal svůj slavný meč. Artuš spojenectví přijímá... (TV Nova)

Pecan206

Za mě nejlepší verze příběhu o králi Artušovi, bez zbytečných magií atd. Příběh pojednává o statečném rytíři, který slouží Římu a je posílán na téměř sebevražedné mise se kterými se dokáže se svými vojáky vypořádat se ctí, statečností, i díky přátelskému týmu, který drží po spolu i když se k nim ostatní postaví zády. Samozřejmostí je i hlavní souboj za svobodu Anglie... Super děj, hudba, příběh i herecké výkony! Viděl jsem v kině i mnohokrát doma a tohle mě opravdu neomrzí. ()

Elemmírë

Myslím že lepší hodnocení si to nezaslouží. Celé to opevnění bylo příšerné, občas kamera naprosto příšerná a ten herec v roli Artuše.. ne, ten tam nesedí. ()

AVP

Clovek ma z tohodle filmu pocit, ze sleduje nizkorozpoctovou sracku natocenou pro Hallmark, snad diky tomu, ze ve filmu bylo vic mlhy a koure nez komparzu :) Skoda ze se Fuqua a Bruckheimer vice nezamerili na Artuse samotneho a vse omezili na akci o nicem ve stylu Vikingu... ()

Gormie

Po vizuální stránce celkem zajímavé, jinak naprostý paskvil. Nevyvážený, chaotický scénář, dlouhé nudné pasáže, postavy, které se chovají naprosto nelogicky. Vrcholem všeho je závěr, kdy obrana opevnění probíhá tak, že se otevře brána a nepřítel se vpustí dovnitř. Škoda slov. ()

AnnaW

Nebylo to zdaleka tak špatné, jak jsem se obávala, dokonce mě to i docela bavilo. Jen mi vůbe cnepřišlo, že sleduju dávnou legendu - vím, právě tohle byl režisérův záměr, ale příběhu o Artušovi tkví nemelá část jeho síly právě v oné mystičnosti, které tak skvěle využil Boormanův Excalibur. ()

SonyLucy

Bez tohoto filmu bych se klidně odešla. Sice mám ráda Artušovské legendy a netrvám striktně na dodržování vyprávěných legend, ale co předvádí tenhle film, to je doslova odpad. jedničku jsem mu dala snad pro tu scénu bojiště na praskajícím ledu. A co proboha měl znamenat namátkou vystřelený šíp, který "náhodou" trefil chlápka na stromě - to jsem se fakt nasmála. ()

spqr

hroza absolune nelogicky scenar, neuveritelna zlatanina, ked tam zamiešali sarmatov tak sa mi zastavil mozog, kostymy su strašne neviem podla čoho ich robili asi podla šipkovej Ruženky. jednoducho najhoršie natočeny Artuš aky som kedy videl. FUJ!!! ()

ZeldaZ

Nu, alespon se snažili v této verzi artušovské legendy přiblížit více historii (Artuš žil kolem 5-6.století). O dvě hvezdičky navíc dávám za Sasy, konkrétně za jejich vůdce - Stellana Skarsgarda, to je pro mě absolutní král filmu Král Artuš (-: ()

Gwilwen

Přeci jen upřednostňuji klasické pojetí artušovské legendy. Tenhle film není vyloženě špatný, nicméně ve mně nezanechal žádný hlubší dojem. Pochvalu si zaslouží určitě skvělá hudba. ()

Chuanek

Hanse Zimmera není nutno představovat, Piráti z Karibiku..atd, i tady si udělal kus své práce a dodal filmu u mě +1 hvězdičku oproti plánovanému hodnocení. Moje oblíbená pohádka z mládí o Artušovi a jeho rytířích, u tohoto snímku našla zalíbení, sice to není pověst o mocném Excaliburu ale i tak se dá na to perfektně dívat. Celkem neznámý herci, kteří si ve filmu zahráli, si udělali u mě svoje jméno, už jen jak to bude dál s tou jejich důvěrou. Není to film u kterého si člověk pobrečí, ale o to tady ani myslím nešlo, sice u konce umře jeden z hlavních tahounů, ale i tak to neubralo na solidním filmečku, který je jak dělaný pro podzimní zašívání u vašeho dvd ()

Riker

Nějak moc neřeším legendu a historické prameny a možná i proto se mi toto dílo opravdu líbilo. Výprava dokázala navodit krásně drsnou starou Anglii, film má spád a výborně zahrála Keira Knightley. Pokud nehledáte chyby, neuvidíte je. ()

Sentinel

Nepovedená parodie na artušovskou legendu, která chce být vážným filmem. Všechno bych snesl, ale Merlina jako pomalovaného vůdce tlupy divochů už opravdu ne. Od úplného (k)análu film zachraňuje docela povedená scéna na zamrzlém jezeře a jedna hezky zazpívaná písnička. ()

Scaevola

Zpracování tradičních legend Britských ostrovů snažící se o netradičnost: Dle mého názoru tento film nelze vůbec srovnávat s těmi ostatními popisujícími artušovské příběhy. Stojí naprosto mimo a kráčí si vlastní cestou. Po scénaristické stránce není horší nebo lepší, je hodně jiný. Místo fantasy prvků vsadil na maximální dobovou přesnost (takhle nějak opravdu vznikly základy anglického království, jen Sasové později drtivě vyhráli). Akční scény jsou podle mne zvládnuté skvěle (vynikající potyčka na zamrzlém jezeře) a nebýt několika nelogičností ve finále - bezhlavý útok Sasů a jiné - byla by tato část bez chyby. Horší je to s hereckými výkony, které nejsou nijak výrazné. Například Lancelota jsem rozpoznal od Gawaina až při druhém sledování filmu. Na druhou stranu Stellan Skarsgård je jeden z nejlepších záporáků, kterého jsem kdy v historickém díle viděl. Celkově jsem se královsky bavil, pročež jsem byl ochoten odpustit i těch několik chyb. ()

HennessyVSOP

Antoine Fuqua a spol. stvořili totální slátaninu, kerá nezaujme snad ničím Herecké výkony jsou těžce průměrné, římské prostředí rozhodně není nic, co by vás u filmu o králi Artuši nadchlo a i bitvy jsou nezajímavé. Snad až na tu na zamrzlé řece, která je sice hloupá, ale aspoň originální. Keira Knightley nepůsobí sexy, hudba nezůstane v hlavě a opravdu není žádný důvod proč film vidět znovu. 50% ()

hlava4

Asi půjdu proti proudu, mě se to líbilo. První polovina určitě pak již tempo upadá. Velice zajímavé ztvárnění, podívat se na to jak to doopravdy mohlo být, co se skrývá za legendou o Artušovi. Kostýmy, výprava, efekty a hlavně dialogy jsou sice takové typicky americké, takže na nic, ale nápad to má. ()

veverysiak

Netajím sa náklonnosťou k historickým výpravným bájkam, a toto viac-menej zatracované dielo je aj historické aj výpravné aj bájka, vôbec mi nevadí, že chlapi totálne sprznili a znesvätili úzkoprso stráženú pýchu anglických dejín a zo všeobecne známych a vžitých domnienok o tom, ako to tam vtedy okolo okrúhleho stola akože vyzeralo, urobili trhací kalendár, tým, ktorým to ukrutne vadí a nebodaj ich to hlboko urazilo, odporúčam verziu od Monty Python, po nej si môžu rovno vyhliadnuť najbližší dvestoročný dub s pevným konárom, v tomto prípade zastávam názor, že je nám naprd sto verzií rovnakého príbehu s iným obsadením, inou taktovkou a iným produkčným mešcom, keď by aj tak slúžili poväčšine na vybíjanie sa v polemikách, ktorá z nich je naj, radšej si pozriem veľmi slušný pokus o inakosť, zaujímavú výpravnosť a hereckú istotu, takže 80%. ()

Movie Maniak

Já si nemůžu pomoct, ale mě se film líbil. Konečně trochu změna a ne stokrát natočená zromantizovaná legenda. Kdo se trochu zajímá a čte tak musí vědět, že nějak takto podobně se to nejspíš stalo. Herecké výkony sice nebyly nějak závratné, ale ani nekazily dojem. Navíc hudba Hanse Zimmera, to je moje slabost. ()

Bitrklaa

Tenhle film mě bavil, Clive i Keira mě bavili, líbí se mi, ze tohle zpracování není tak pohádkové, všichni mají lidské vlastnosti a Guinevra není jen křehotinka, která rozeštve Artuše a Lancelota, ale umí za to vzít:-) Jen ten konec je lepší v té verzi reziserske, než ten, co tam dali kvůli tomu, aby divák neodchazel zdrcen bitvou a padlymi, nýbrž povznesen svatbou jak z hollywoodskyho slaďáku. Proto 4 hvězdy. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdo vycvičí krále Artuše?

Kdo vycvičí krále Artuše?

22.07.2014

Idrise Elbu nejspíš znáte jako televizního detektiva Luthera nebo jako drsňáka Heimdalla z comicsáren Thor a Thor: Temný svět. Objevil se i v monstrózní sci-fi Pacific Rim, momentálně pak rozjímá nad… (více)