Artuš a jeho rytíři kulatého stolu poctivě bojují za slávu římského císaře. Jeho oddíl hlídá Hadriánův val a bojuje s Brity, vedenými tajemným Merlinem. Jejich patnáct let dlouhá služba je téměř u konce, ale lstivý biskup Germanius má pro ně ještě jeden úkol. Pokud ho úspěšně dokončí, pak získají svobodu. Mají doprovodit do bezpečí za Hadriánův val rodinu bohatého římského šlechtice Maria Honoria, k jehož domu se blíží mocné saské vojsko vedené krutým králem Cedrikem a jeho synem. Mise to bude sebevražedná a Artuš i jeho rytíři to vědí. V Honoriově domě Artuš objeví malé vězení, z kterého osvobodí pohanku Guinevere, která se zalíbí Artušovi, ale i Lancelotovi. Cesta přes hory je náročná a musí přespávat v lese. Tam zprostředkuje Guinevere setkání Artuše a Merlina. Artuš si myslí, že jde o zradu, ale ukáže se, že mu Merlin nabízí spojenectví proti Sasům a připomíná mu, jak vlastně získal svůj slavný meč. Artuš spojenectví přijímá... (TV Nova)

TheBlizard

To mne příliš neodstalo. Moc pozitiv tady nevidím. Masky byly však ucházející. Škoda, myslím, že se z tohoto tématu dalo vytřískat mnohem víc, než lehce podprůměrný filmeček, vyprávějící v postatě o ničem. ()

Novik

Na takového "Gladiátora" to určitě nemá, ale z mého hlediska je to jeden z nejlepších historických filmů (čert vem historické nepřesnosti). Po herecké stránce nemám co vytknout, úplný herecký koncert - Skarsgard, Mikkelsen, Winstone, Owen, Knightley a další. Opět geniální hudba od Zimmera - kolikátá už ? :) Skvělé bitevní scény (boj na ledě vede) s výbornou zasněženou výpravou. Jo, bavil jsem se solidně a s chuťí půjdu proti proudu než někteří uživatelé. :) Ps: Kinoverzi jsem neviděl, pouze Director's cut takže možná proto tomu dodává lepší dojem z filmu, doporučuju jí. ()

cenitel

Já si myslím, že Král Artuš měl být velkolepý historický film, což bych řekl, že se tak trochu nepovedlo. Děj by měl být lépe propracován. Určitě tomu chybí ta epičnost. Film zachraňuje hudba Hanse Zimmera a pro mě oblíbená herečka Keira Knightley. Jinak za 3 hvězdy. ()

Tobias_Sin

Tak když to vezmu kolem a kolem - Hudba rozhodně výborná, rytíři - velmi zajímavé charaktery, spíš než rytíři, tak bych řekl taková tlupa zabijáků, které povolali, kam potřebovali, ale což. Příběh měl své mezery, ale rozhodně jsem si ho užil. Bitka na ledu byla impozantní, finální bitva také měla mezírky, ale rád se na tento snímek podívám znovu.. A s nějakým ,,pošlapáním legendy" moc nesouhlasím. Něco je rozhodně reálnější, něco přidané, ale výsledek rozhodně stojí za to! ()

Crixus2204

Film samozřejmě trochu slabšího rázu, avšak i tak velmi kvalitní historický film. Trochu nesouhlasím s hodnocením udávané zde, na webu, protože dle mého názoru je tento film pln krásné hudby a také příjemné i bojové atmosféry. Má nejoblíbenější část je samozřejmě závěrečná bitva, jenž tento film také dost pozdvihuje. Film bych hodnotil 69 procenty, což představuje lepší 3 hvězdičky. ()

Rathe

Naprosto jsem se nechal vnést do filmu a nehleděl jsem na nějaké historické poznatky. Užíval jsem si jenom grafické efekty tohoto filmu a skvěle jsem se bavil. Ať už byly postavy egoistické a sobecké a každý si myslel, že může spasit svět sám. Nechal jsem jim to a užíval jsem si putování armád skvostní krajinou. Absolutní extázi jsem dostal při scéně na zamrzlém jezeře. Bylo to sice udělané neuvěřitelně, ale moc se mi to líbilo. A šamanský Merlin byl taky parádní. To vše bylo doladěno i nádhernou hudbou. Rozhodně stojí za shlédnutí, pokud milujete efekty. ()

Baky88

Historie trošku jinak, ale co na tom. Za mě ztvárněno naprosto báječně. Každý se své role ujal, jako by se pro ní narodil. Mile překvapila Keira, od které bych nečekal takový herecký výkon v podobném filmu. Soundtrack Hans Zimmer, o tom není třeba diskutovat, po té co jsem tento film shlédl jsem několik nocí usínal se soundtrackem z Krále Artuše v uších. Clive Owen se své role také zastal naprosto bezchybně. Film by v každém měl zanechat nějakou stopu, Král Artuš ve mě zanechal velkou stopu a jen a jen pozitivní. Shlédnu ho kdykoli znova a znova a nikdy nelituji. Kostýmy, scénář, hlavní i vedlejší role, vše do sebe zapadá. Výborný ()

joffreydepeyrac

Celkově za dvě, jednu navíc za "výtvarno" a ještě jednu za muziku pana Zimmera. Předvedl leckde leccos, ale tohle je jeho majstrštyk. Obsazení je parádní. ()

BigJohn02

Vzhledem k tomu, že Artuš existoval asi jako kníže Krok a praotec Čech, není třeba hádat se o historické věrohodnosti. Film není špatný, hraje tu spousta zajímavých lidí - Stevenson, Schweiger... Dá se na to koukat, jen ta Keira jako bojovnice je neskutečně srandovní. ()

PORTER44

Průměrná podívaná,pro mě nej scény ,akční scéna na ledě a závěrečná bitva ostatní scény průměr,kostýmy a prostředí dobrý,herecké obsazení docela ujde,povedený hudební doprovod. ()

andydufrsn

Nejslavnější britská legenda zbavená toho co legendu a báji dělá legendou a bájí, tedy magie, kouzel a zázraků. Film se tedy stává jakousi obyčejnou historickou podívanou a to je na takhle slavný příběh málo! ()

stuj

Slabé tři, znovu koukat netřeba. Dobré obsazení, ale celkově slabota. Přítomné klišé scény a finální bitva byla dost blbá. Stellan Skarsgård jako drsný bojovník byl ale povedeně udělanej :) ()

TomeKzLibra

Já vám nevím,ale ja ten film prostě miluju. Možná je to proto, že jsem na něj koukal, jako malej s tátou, a tak kdybych ho viděl poprvé nyní, už by to tak dobré nebylo. Jasné ten film má hromadu chyb. Legendu o Králi Artušovi si to překopalo po svém, brána, kterou sotva na začátku otevřely 4 koně, se pak otevře sama, spousta scén šustí scénářem a děj někdy trochu moc pospíchá, ale pokud dokážete vypnout mozek,a užít si ten film, tak je to naprostá bomba. Ten film má především skvělou chemii mezi hlavními postavami.Všichni jsou hrozně sympatický a Clive Owen, jako Artuš má opravdu charisma. Je tam spousta dialogů a málo bitev, ale mě to vůbec nevadí, protože každý jeden dialog mezi skupinou Sarmantských rytířů je skvělí a výborně tak vykreslí charakter každého z nich a díky tomu budete mít ty postavy rádi a bude vám na nich záležet. Jak jsem říkal je tam málo bitev. Vlastně 2 malí a 1 velká, na konci, ale všechny jsou skvělé, hlavně ta druhá na ledu se mi moc líbí. Nakonec musím vyzdvihnout to nejlepší na tomhle filmu, a to je hudba. Hans Zimmer je neskutečný a vytvořil tady soundtrack, který si pokaždé broukám ještě 3 dny po skončení filmu.Hudba vyzdvihuje Krále Artuše o 2 leveli výše, a bez ní bych ten film rozhodně neměl tak rád jako nyní mám. ()

unitedfan

Vcelku průměrný film pohlížející na artušovskou legendu o něco reálněji. Příběh je dost jednoduchý a přímočarý, ale zčásti to zachraňuje vynikající hudba, sexy Keira Knightley a bitva na zamrzlém jezeře. ()

pistabaci

Krása. Pekné "historicky presnejšie" spracovanie artušovej legendy, má slušné herecké obsadenie, peknú Keiru, zaujímavých záporákov, parádne a drsné bitky. Ja som spokojný. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdo vycvičí krále Artuše?

Kdo vycvičí krále Artuše?

22.07.2014

Idrise Elbu nejspíš znáte jako televizního detektiva Luthera nebo jako drsňáka Heimdalla z comicsáren Thor a Thor: Temný svět. Objevil se i v monstrózní sci-fi Pacific Rim, momentálně pak rozjímá nad… (více)