Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

HawkeyP

Jedno velké typické hollywoodské klišé, ve kterém se není na co dívat. Nehollywoodský konec to už nezachrání. Jak si mohli tvůrci myslet, že tahle jednoduchá průměrnost plná plochých postav bude ještě dnes fungovat? ()

KarlWalf

Řemeslně pěkné. Ale co měl znamenat ten závěr? Kroky hlavního hrdinu? Mám to chápat tak, že služba vlasti je důležitější než rodina? To je jako filmy z roku 1940, německé. SPOILER Nechápu, co měla jeho žena a děti z toho, že hrdina umřel jako hrdina? Jak jim to nahrají chybějící osobu? Co jim dají ty nabubřelé pocty? Je snad služba jiným důležitější než lidský život, než místo v rodině? Hrdina se jako naprostý magor přihlásil do průzkumného týmu. Doma měl dvě děti. Jestli tohle je vzor, tak je to smutné. SPOILER ()

Gardenboy

Nemôžem s Pomom docela súhlasiť. Keby bol naozaj JP vo filme zodpovedný tak tu robotu nechá, pretože vie, že by deti mohli prísť o otca. Takystonemožem úshlasiť, s tým, že vo filme bol úplne ignorovaný potenciál akcie....minimálne štyri scény tam boli nadupané až po strop. A filmu ešte vytknem neskutočne gýčovitý záver. Inak poctivé, ale tri. ()

josieaddms

Velmi otravný film. Co všechny ty věty typu "Jsi správnej chlap" či "Bez tebe bych do toho nešel, ne, já bych do toho nešel bez tebe" už skutečně obtěžují diváky. Joaquin Phoenix byl perfektní, ale to proto, že je skvělý herec který zvládne zahrát cokoliv. Nelíbila se mi též hlavní "kráska" Jacinda Barret. Ošklivá nevýrazná tvář. Zajímavé snad jen pro fanoušky hasičů, nebo nepřekonatelného Joaquina Phoenixe. ()

10Domik10

Jeden z mojich obľúbených hercov Joaquin Phoenix ako záchranca ľudských životov ? To nemohlo skončiť nízkym hodnotením. Keď sa k tomu pridá tento skvelý príbeh, ktorého čaro spočíva v krásnej jednoduchosti ľudského života, tak ďalej niet čo dodať. Okrsok 49 je natočený presne tak, aby chytil za srdce každého fanúšika dobrého filmu, pretože sa na nič nehrá, ukazuje to čomu divák rozumie a aj keď končí tak ako by si nik neprial, tak práve koniec završuje tú najsilnejšiu stránku filmu. ()

bono22vox

Jako profesionální hasič nemohu hodnotit podprůměrne, ale je pravdou, že tomuto filmu, či lépe vzpomínkám z hasičova života, chybí "jen" trošku lepší příběh... Ale oceňuji, že tvůrci na to šly z jiné stránky a poměrně dost omezili akci. Ale to je to co mnohým lidem vadí, já jako hasič to ale oceňuji, jelikož vím co pro nás znamená přátelství, kolegialita, soudržnost, atd... ()

danny_21

Býti hasičem je prostě řehole a možná ten nejnedoceněnější příspěvek všeobecnému blahu, protože ti kluci musí na místa, kam by jiní ani nepáchli a to nemluvím "jen" o zásazích při požárek a mají za to u mě obrovský respekt. Okrsek 49 předkládá příběh cesty jednoho takového hrdiny sice bez scénáristických kotrmelců, ale zato koukatelnými a realistický nasnímanými zásahy u požárů až dají vzpomenout na legendární Howardův Oheň. Škoda, že Joaquina to moc nebavilo, a angažování obtloustlého a vyžehlého pomádníka, jinak ale poměrně spokojenost - 65 % ()

Threepwood

Pěkné drama,vkterém se toho moc neděje takže chvílema trochu nudí.Přesto se mi to líbilo-hlavně díky Joaquinu Phoenixu. ()

Tiiso

Hned při prvních tónech doprovodné hudby, mě bylo jasné, že se nevyhnu určité dávce patosu a filmových emočních, scén, které ovšem při dalším sledování nepůsobily, tak jak si to tvůrci představovali. Ačkoliv film má dobrou formu, která nikde nekolísá, jede v pečlivě připravených kolejí, neskřípe a nikde nenechá nic náhodě, obsah už tak perfektní bohužel není. Náplň nemá jiskru, nedokáže rozbušit srdce a ani očím nedovolí pustit nějakou tu slzu, ač se o to všemožné snaží. Ten lidský potencionál, který je zde více vyzdvihován, nad vlastní prací hasiče, působí spíše rušivě. Chápu, že to má být záměr a že zde nekráčí o nějaké adrenalinové záběry na lidi bojující s ohněm. Ve finále se ale ten záměr míjí stoprocentním účinkem. V první polovině jsem spíše sledoval příběh hodný knihoven s červeným osvětlením, než citové vzplanutí dvou lidí a následné založení rodiny. A tak to pokračuje celým snímkem. Jak charaktery postav, tak jejich konání, jsou naprosto černobílé a zotročeny ve prospěch napsaného scénáře a nikoliv života lidí. Z těchto důvodů film na mě nedokázal naplno zapůsobit a byli okamžiky, kdy jsem se díval na hodinky. Technická stránka tohoto počinu není špatná a kamera, hlavně v první půlce, umí nabídnout i nějaké zajímavé polohy snímání a neobvyklé pohledy. Doprovodná hudba se prakticky smrskla do třech rovin, které se takřka v pravidelných intervalech opakují a působí více do počtu, než jako rovnoprávný a kreativní prvek uměleckého koláče, jemuž se říká kinematografie. ()

hero_bk

Spoilery možné! Třetí film v historii, který mně vehnal do očí slzy. Zatímco filmů z policejního prostředí máme přehršle, hasičských filmů je jako šafránu, a o to více si tohoto filmu vážím. Nemám co vytknout, Okrsek 49 funguje dobře jak ve scénách požárních, tak i v těch osobních. Navíc si cením netypicky neholywoodského nehappyendu. ()

Izz

Zcela průměrný snímek,který zachraňuje jen Joaquinovo charisma a fungující,i když už trochu ohraný základní koncept.Jinak klišé nad klišé. ()

Zmeo

Skvělý film o životě a práci hasičů. Nebereme na ně v běžném životě zřetel, přesto když potřebujeme, tak tu jsou a pomůžou. Skvělý herecký výkon Joaquina Phoenixe a skvělá hudba. ()

Megynka

Musím dát plný počet. A ne jenom za to, jak byl film dobrý, ale hlavně proto, o čem byl. Hasiči, vojáci, policie ... ti všichni si zaslouží tu největší poctu, kterou lze dát ... ()

Kuba11

Řekl bych nejlepší film z prostředí hasiču! Dzaujal mě daleko více než- li Oheň! travoltovi ta role sedne jako ušitá!! ()

nula87

Zajímavě vymyšlený koncept boje o život jednoho hasiče s flashbacky do jeho minulosti bohužel naráží na přílišnou schématičnost ve stylu aktuální situace-něco z rodinného života-nějaký zásah v minulosti občas proložené veselou historkou ze stanice nebo z hospody, kde se dozvíme, jak jsou ti hasiči správní chlapi. A tento vzorec nepřináší žádný zvrat, nějaký zlomový moment, takže to až v přílišném klidu doběhne až do smutného konce. Díkybohu se vyhneme u snímků tohoto typu obvyklému patosu (až na scénu předávání vyznamenání), a protože Phoenix je v roli velmi dobrý (ne už tak Travolta), je to nakonec lehký nadprůměr. 60% ()

Tominni

Film, který poměrně reálně popisuje práci hasičů, zároveň vypráví příběh baltimorského hasiče Jacka Morrisona. Kdo jsou ti, co vbíhají do hořícího domu, když všichni ostatní z něj utíkají? Celkově povedený hold hasičům, výborný J.Travolta, ale nemůžu si pomoct - na Rona Howarda a jeho Oheň to nestačí. ()