Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Yojimbo

Skvělý film, který nejspíš budu muset vidět ještě jednou, aby ve mně pořádně dozrál a já ho mohl ohodnotit pěti hvězdičkami, které si jistě zaslouží. Ale já to Tarantinovi prostě zadarmo nedám :) Že je film víc ukecaný, než brutální, mi vůbec nevadilo, spíše naopak, dialogy jsou brilantní a napínavé, film by se klidně obešel bez násilí v podání panchartů, kteří rozhodně nejsou nejzajímavějšími postavami. Tolik opěvovaný Waltz je skutečně neuvěřitelně charismatický hajzl, který svým výkonem připomíná Ledgera v Temném rytíř, naopak zklame Brad Pitt, jehož postava působí jako karikatura. ()

Jerryy

Každý mi říkal, je to skvělé, typický Tarantino, neváhej a vyraž do kina. Tak já je tedy poslechnul a do kina na Hanebný parchanty opravdu vyrazil pln očekávání "typického Tarantina". Bohužel ... nebyl jsem svědkem hanebných parchantů, ale hanebné ohavnosti. Nechci prohlašovat, že jsem znalec Tarantina, ale přece jen jsem pár filmů z jeho tvorby viděl - Pulp Fiction - kultovní film - ne moc dlouhé ne moc složïté rozohovory, ale za to našláplé vtipem. Kill Bill 1,2 - zde šlo hlavně o akci. Auto zabiják ..... A teď mi prosím někdo vysvětlete, co májí hanebný parchanti a tyhle filmy společného? Maximálně písmenka u jména režiséra. Straaašně moc dlouhých a zbytečných dialogů, sice mají vždy nějakou pointu, ale ta za to 15 minutové čtení titulků opravdu nestojí. Všichni kdo mi doporučili typického Tarantina, jak z kamarádů, tak z komentářů na čsfd, prosím zaťukejte si na čelo. Ale abych jen nehanil - Brad Pitt byl opět výbornej. PS : nechci nikoho z ničeho podezírat, ale zajímalo by mě, kolik lidí se nechalo unést tím vyskoým hodnocením. ()

darkreider

Musím povedať, že subjektívne najlepší Tarantinov film. Najhustejšiu rolu si strihol Brad Pitt(jeho prízvuk a srdcervúci monológ o skalpoch, ktoré mu dlžia sa zaryje hlboko do pamäte). Začína to u neho byť zvykom, asi ho začnem vyhľadávať. Ale ďalšie postavy sú rovnako dobré a dôležité(Christoph Waltz je fenomén!). No bavil som sa a bolo to miestami veľmi surové s vysokou dávkou veľmi čierneho humoru. ()

levente

Kino bylo narvané. Pár týdnů po premiéře ten fakt obnáší jediné, film se stává kultovním. Sakra. Po pravici mi seděly uječené puberťačky, které naštěstí zkrotly, jen co se plátno obarvilo do oblíbené tarantinovské barvy. Film začal. Napínavě, poeticky, nervózní scéna. Tak to opravdu nakonec bude konverzačka. Na domněle brilantní dialogy jsem do kina přeci šel. Tyhle však psal dvanáctiletý kluk. Ačkoliv je to kluk nadaná, americké školství se na něm dost podepsalo. Dost možná si odbyl školní docházku u radiové stanice. K filmu. Příběh je rozdělený do kapitol. Protože. Film je stylový především předpisovými situacemi, které se odehrávají vždy stejně. Nervózní klid na scéně vzápětí vystřídá nesmyslné, tedy stylové násilí. Krev. Mozek. Vina nebo nevina. To je jedno. Protože ono to je skoro ze života, kde Bůh ty dobré před špatnými zkrátka nechrání. Samotný vzorec není špatný. Jenže je pořád stejný. Stejné prostředky, stejný výsledek. Čisté řemeslo. Rutina. Příběh sám není tak nosný (k přemýšlení), aby tu rutinu unesl. A tak se po hodině filmu přestávám bavit. Lidi umírají... Tu agónii nemá cenu prodlužovat a když ve finále, které zkrátka musí být bombastické, přijde první titulek z těch závěrečných, jsem poprvé za celý film šťastný. ()

Blondak80

Takhle dobře po těle mi už dlouho nebylo. Christoph Waltz je král a Tarantino je Bůh. Kdo umí, ten umí. Klobouk dolu. Nejlepší Tarantino EVER! ()

Dimo

Nebudu natahovat verdikt na konec proslovu a hned na začátek prohlásím, že Hanební Pancharti jsou dle mého nejlepší Tarantinův film a nejspíš prozatimní největší letošní zážitek v kině. Z očekávané akční řežby se stal chytrý a a většinou nepředvídatelný film, který je sice enormně ukecaný, ovšem dialogy nemají s nudou nic společného. Vybroušené a gradující do nějaké nevyhnutelné šlamastyky. Hned počáteční kapitola mě teda pořádně usadila, neboť ta tíže co na mne padla byla nečekaná. A představení "Likvidátora židů" nemohlo být lepší. Ve všech kapitolách, všude, jsem si všímal precizní filmařiny (teda alespoň z mého soudu), hudby, skvělého nasvětlení. A herci. Teda Brad Pitt jako obhroublý křupan se svou buranskou angličtinou (i Italštinou :-)) exceluje, ono se stačí mrknout na trailer a ukázky, co tady jsou a hned máte jasno. Vůbec celá herecká partička, která se tu sešla je unikátní, tohle jsem už dlouho neviděl, nikdo nekazil. Odnesl jsem si z kina hutný zážitek chytrého a k diváku velkorysého filmu, který musel Tarantinovy příznivce namlsat na max., myslím si ale, že i neznalce jeho stylu dokáže zaujmout, neodradí-li je množství dialogů (řekl bych nezbytných, rozhodně ale chytrých), neboť nejen ty dělají film filmem. Humor, černý, dost dramatické momenty, dějové šoky, krev, násilí, akci, drama které setsakramentsky graduje, hudbu, ale sleduju, že už se opakuju. Pancharty bych hned z fleku zhléd ještě jednou abych si vychutnal i děj na plátně, nejen titulky. Jestli už letos nepřijde jiný filmový trumf, pak Pancharti soutěží se Strážci o můj osobní titul "Film roku 2009". Brilantní. ()

kuces

Do kina jde čověk s očekáváním příjemného zážitku a jen některé filmy ho uspokojí. Avšak tento film ne jen, že očekávání uspokojuje, ale přidává bonus v podobě parádní jzdy, která vás vtáhne a nepustí až do konečných titulků. A co předvádí svým výkonem záporák Christoph Waltz je na oskara... ;-) ()

ihonzik

po Pulp Fiction Tarantinův nejlepší film, téměř dokonalé, i když slabá místa by se našla (parta panchartů není tak výrazná, jak by měla být, Hitler je téměř jak karikatura od Zdeňka Trošky...). Nicméně za Christopha Waltze si to zaslouží tak 10 hvězd ()

Jakubik

Velmi pěkné ale nečekejte zde historické fakta :-) Velmi podařené dialogy, hodně dobře zahraná role od Brada Pitta ale i od ostatních. Akčních scén tu sice moc není jen mizivé procento ale celkově je to napínavé a 150 minut celkem rychle utíká. ()

Fulham

Ja panečku, tak to je řezba... Naprosto fantastické obsazení všech rolí...Quentin odvedl opět skvělou práci!! Brad Pitt s jeho výrazem a Italštinou je parádní... Til Schweigler to je prostě výraz jak má být :D a s tím King Kongem mě naprosto dostal... o Diane Kruger ani nemusí být asi řeč... ta je nádherná ve všech filmech... ! Christoph Waltz to zahrál taky naprosto parádně... záporák jak má být! Je to prostě nářez!!! ()

Stíba

Tak jsem se i přesto, že mi Tarantinovy filmy nikdy moc nevoněli odhodlal na Pancharty a nakonec jsem velice mile překvapen. I ty prvky, které na Tarantinových prvcích nejvíce nesnáším zde díky pár šťastným náhodám vyplynuli perfetkně a tak jsem si film opravdu užil. Ve srovnání s Pulp Fiction bych si navíc dovolil říci, že ke slovu kultovní, má o mnoho kroků blíž. Dravá a zábavná podívaná. ()

ZackSawyer

Ó nový Tarantino se povedl. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale pak se děj skrze kapitoly krásně rozvíjel a já si čím dál víc vychutnával skvěle zahranou, ale bestiální postavu inteligentního, všímavého "detektiva" Hanse Landy (Waltz), rozhodně zastínila i Pitta, který byl, ale takovej správně žvatlavě klidnej, komickej a někdy i drsnej. Film má skvělou pointu a já jsem nadšen. ()

mildaaa

Tarantina vůbec rád nemám, ale na tento film jsem se těšil a dávám za 5*. Na to jak je film dlouhej, tak celkem rychle uběhl. Ono to vraždění nácků mě nějak bavilo:-) Brad Pitt byl ok, ale nejlepší byl asi Christoph Waltz v roli "Lovce Židů". ()

Torgal

Tarantino sa chvalabohu po otrasnom Aute zabijak spamätal a natočil film, ktorý je síce neskutočne ukecaný, ale človek pri jeho sledovaní neskapína od nudy. A dokonca sa aj veľmi dobre baví. S výnimkou prvých dvoch kapitol, ktoré mi prišli dosť nezáživné, je sledovanie dlhých dialógových scén s nečakaným (a často brutálnym) zakončením pútavé a zábavné. Ten, kto by ale od filmu z druhej svetovej čakal akciu tu tvrdo narazí. Samotný "basterdi" sú vo filme asi najmenej podstatný a prím hrajú vedľajšie postavy Shosanny a najmä famózne zahraný plukovník Landa. Vo výsledku hodnotím za poctivých 8/10, ale úprimne nechápem čo tento film hľadá medzi najlepšími filmami tu aj na IMDB. ()

asfalt

Po vhliadnutí tejto delikatesy som prišiel na päť veci. Prvá: Tarantino je Boh kinematografie a zábavy. Nikto iný vás pri filme nedokáže do rovnako vysokej miery pobaviť, udržiavať v napätí a vyvolať katarziu tak ako On. Druhá: Christoph Waltz je ten najslizskejší nacík aký kedy po tejto planéte kráčal :D Tretia: Nikto si nedokáže vyvražďovanie nackov vychutnávať viac a krajšie ako Eli Roth. Štvrtá: Brad Pitt vytvára najkrajšie hákové kríže :D Piata: Konečne viem, ako to všetko naozaj bolo :D ()

Raaavenek

Podle traileru jsem čekal něco naprosto jiného, takže jsem lehce rozčarován. Na druhou stranu i tento výsledek je nadprůměrně kvalitní a v Tarantinově tvorbě zabere čestné místo. Čtyři hvězdy za film, pátá za to, že je to nejlepší film roku 2009. ()

saltonsea?

Další mistrovský kus mého oblíbeného režiséra. Ne Brad Pitt (i on je skvělý), ale Christoph Waltz je největší hvězdou. Ten, kdo čeká akční nářez bude zklamán, ostatní kteří vědí co mají čekat od šílence Tarantina budou nadmíru spokojeni. ()

pepa3rd

Prvních dvacet minut (tedy první kapitola) bylo fenomenálních. Bylo tu napětí, emoce, skvělá kamera i výtečná hudba. Přesně to, co jsem očekával a na co jsem se těšil. Počínaje druhou kapitolou jsem ovšem začal mít pocit, že to všechno přestává držet pohromadě a propojení jednotlivých kapitol je příliš povrchní, bez překvapení, zvratů a doplňování souvislostí, které bych zde očekával a které by do podobného stylu vyprávění dokonale pasovaly. Klasika jako Kill Bill, kde byl tento způsob vyprávění doveden k dokonalosti, zůstává v bezpečí nedostižných výšin. První kapitola 100 %, zbytek 60 % ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019