poster

Gacy

 • USA

  Gacy

 • Slovensko

  Gacy - sériový vrah

Krimi / Drama / Životopisný / Thriller / Horor

USA, 2003, 89 min

 • Aluska88
  ***

  Velmi velká slabota. Osobnost Johna Wayne Gacyho, jeho profil, život, ani jeho zabijácká dráha mě nikdy příliš nezajímaly. Neoplýval přirozeným šarmem a inteligencí jako Bundy, ani neměl laskavý a nevinný vzhled Dahmera či jeho promyšlenost. Byl to jen jakýsi nehezký, tlustý a upocený chlapík, který byl ke všemu nehorázný bordelář bez nějakého smyslu pro pořádek, důmyslnosti či "zodpovědnosti." Tak mi ho alespoň vyjevil tento slabý pokus o životopisný snímek sériového vraha, taktéž známého jako "Killer Clown." Tento jeho příběh není ani jeho silným a propracovaným portrétem či hlubokou sondou do jeho duše a života, která by objasňovala důvody jeho konání. Je to jen slabá ukázka ze stereotypního života jednoho chlápka, co si vodí do baráku mladé, hezké kluky, pak je zlikviduje a odtáhne do sklepa, ve kterém se to hemží odpudivou havětí. Gacy zřejmě neměl lepší nápad, než je všechny "ukládat" sem a zřejmě si vůbec nedělal starosti s tím, že nehezká vůně linoucí se z jeho domu přiláká nechtěnou pozornost. Takže musel po celý film čelit útokům rozhořčených sousedů i blízkého okolí, kteří mu často chodili bůchat na dveře, aby už s tím hrozným zápachem konečně něco udělal. Alespoň miniaturnímu rozboru jeho osobnosti je, a to jen velmi bídně, věnován úvod filmu, kde jde se svým otcem rybařit. Často jsem měla pocit, že by mi do role Gacyho skvěle seděl John Goodman:)(30.7.2011)

 • Ramirez85
  ***

  Takovej ten typickej video film, kde se většina vraždiček koná mimo záběr, toporní herci pronášejí blbé a ještě blbější repliky a strejda Gacy vypadá, jako kdyby se ve všem tom bordelu ocitl úplnou náhodou (přestože ve skutečnosti to byl pěknej zmrdeček už od pohledu). Příběh se reálných událostí drží jen velmi volně (čti s realitou to má společné jen jméno John Wayne Gacy), ale ten konec, kdy tam plácnou takovou sci-fi zhovadilost, že měl tady náš klaun Pogo na svědomí až na dva tisíce mladých dlouhovlasých hošíků, to mě teda spíš nasralo než rozesmálo (páč ono těch reálných 33 vražd přece není málo). Bavila mě dobová atmosféra, ty sedmdesátý léta vystihli (i díky utlumeným barvám) pěkně, ale jinak tenhle thriller ničím zvláštním nevybočí (uvidíme, co na to o pár let mladší brášule Dear Mr. Gacy). "Kiss my ass."(5.6.2016)

 • cariada
  **

  No další ujetý krimi horor podle skutečný události.Gacy je spořádaný tatík rodiny ,ale líbí se mu mladý kluci ,který zneužívá a vraždí dává je pod barák ,kde hnijou a děsně to smrdí a sousedům to vadí. No docela hnus. Dojde to tak daleko až ho začnou sledovat policajti. No moc povedený to není. Chtělo to víc akce a napětí teplý masový vrah je celkem nuda.(24.11.2008)

 • Campbell
  ***

  Gacy patří do sorty masových vrahů, do té slabší skupiny. Nicméně i tak se jedná aspoň o průměrné dílko který na chvíli i zabavý. Ano bohužel jen na chvíli, čekal jsem nějakej drive a nakonec se film táhl od začátku do konce. A celou dobu se vlastně řešila GAcyho mysl, nebo jak schání pracovníky a nebo jak řeší smrad pod bytem. Bohužel to je tak všechno, podle obalu jsem čekal že se ukáže jako klaun a někoho zabije, chyba lávky. Jako klaun se ukáže v hodně malé míře a zabití není ani vidět. Nevím jak to s Gacym bylo ale film je nudnej. A navíc mě moc nepřesvědčil ani herec hrajícího Gacyho, zdál se mi nevýraznej a děsně "upocenej". No nic já snad ještě nějaký filmy o vrazích podle skutečnosti zkouknu ale teď si od nich chci dát zasloužený odpočinek.(3.10.2010)

 • Carol Pifková
  ***

  Nebolo to síce zlé ale už keď sa to blížilo ku koncu prišlo mi to dosť chaotické, hlavne teda tie zábery. Viem, že zrejme to bol zámer ale na mňa to teda kladne nezapôsobilo. Začiatok filmu bol dosť nudný a kým Gacy neostal v dome sám moc ma to nebavilo. Až potom sa to ako tak rozbehlo. Čakala som však dáke lepšie vraždiace zábery.(24.5.2015)

 • - Film se natáčel v Los Angeles, Pasadeně a Altadeně. (henrycruel)

 • - Modus operandi Johna Gacyho bolo znásilnenie a uškrtenie. (Carol Pifková)

 • - Prediktory Gacyho činov boli úraz hlavy, fyzické týranie otcom a homosexualita. (Carol Pifková)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace