poster

Gacy

 • USA

  Gacy

 • Slovensko

  Gacy - sériový vrah

Krimi / Drama / Životopisný / Thriller / Horor

USA, 2003, 89 min

Režie:

Clive Saunders

Scénář:

David Birke

Hudba:

Mark Fontana

Producenti:

Larry Rattner

Kostýmy:

Oneita Parker
(další profese)
 • Rex Mundi
  **

  Nebolo to zlé, ani dobré... skôr také... nevýrazné. A vôbec tým nemyslím, že by som bažila po násilnostiach, ako o tom hovorí slasher (múdro to vystihol) - tento film ťaží napätie viac z náznakov a fantázie, než z explicitného predvádzania brutality. No aj tak jej bolo dosť na to, aby som netúžila vidieť, aké to bolo "naozaj". Som celkom rada, že príliš nezachádzali do podrobností :-)(16.6.2007)

 • eraserhead666
  ***

  Řekl bych, že Gacyho potenciál nebyl ve filmu zcela využit. Líbila se mi sice taková to osobnější rovina, ale byť bylo jasné, že „není normální“, ten přechod z roviny kdy se všechno zdá v normě do té nenormální roviny nebyl moc věrohodný a jen tak to kolem něj přešlo. Navíc mi to přišlo všechno trošku neuvěřitelné. I když by mě nepřekvapilo, že mu tohle všechno procházelo. I když ono i skutečné osudy sériových vrahů jsou občas dost neskutečné. Ten základ měl velký náběh jakési mrazivosti, atmosféry a nepříjemnosti, něco tomu ale pořád chybělo, kromě toho, že to některé zbytečně komické věci, strhávaly dolů. Náznaky ukazovaly, že byl Gacy mnohem větší hovado a blázen, než nakonec film vyjevil. Škoda. 2,5*(3.2.2013)

 • Ramirez85
  ***

  Takovej ten typickej video film, kde se většina vraždiček koná mimo záběr, toporní herci pronášejí blbé a ještě blbější repliky a strejda Gacy vypadá, jako kdyby se ve všem tom bordelu ocitl úplnou náhodou (přestože ve skutečnosti to byl pěknej zmrdeček už od pohledu). Příběh se reálných událostí drží jen velmi volně (čti s realitou to má společné jen jméno John Wayne Gacy), ale ten konec, kdy tam plácnou takovou sci-fi zhovadilost, že měl tady náš klaun Pogo na svědomí až na dva tisíce mladých dlouhovlasých hošíků, to mě teda spíš nasralo než rozesmálo (páč ono těch reálných 33 vražd přece není málo). Bavila mě dobová atmosféra, ty sedmdesátý léta vystihli (i díky utlumeným barvám) pěkně, ale jinak tenhle thriller ničím zvláštním nevybočí (uvidíme, co na to o pár let mladší brášule Dear Mr. Gacy). "Kiss my ass."(5.6.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Atmosféra filmu je spíše pochmurná smutným dějem, který ukazuje na to, jaké zvířata žijí a žili mezi námi. Bohužel obsah děje je mnohem lepší než kvalita natočeného filmu. Jednotlivé scény nejsou moc dobře natočené, protože hodně scén se odehrává ve tmě, kde byla scéna špatně osvícená takže toho není zas až tak moc vidět. Scény z brouky a housenkami se neustále opakují a přestože se nám pokusili vnutit myšlenku, že jich tam jsou stovky šlo ve skutečnosti jen o pár jedinců. Hudební doprovod byl taktéž špatně zvolený, protože k právě zvolenému ději se moc nehodil. Při mučících scénách hrála veselá hudba a při obyčejné jízdě autem zase tvrdší kalibr.Co však musím pochválit je dobře zvládnuté hraní většiny obětí. Tito neznámí herci dokázali bravurně zahrát trpící mladíky, kteří čekají jen na vysvobozující ránu z milosti. Stejně tak hlavní postava, která ze zjevným potěšením topí své oběti, hulí přitom trávu a chlastá pivo. Potom se v klidu zvedne a jde před dům pokecat se sousedy, nebo usedne vedle matky a sleduje romantické filmy.(5.5.2010)

 • Campbell
  ***

  Gacy patří do sorty masových vrahů, do té slabší skupiny. Nicméně i tak se jedná aspoň o průměrné dílko který na chvíli i zabavý. Ano bohužel jen na chvíli, čekal jsem nějakej drive a nakonec se film táhl od začátku do konce. A celou dobu se vlastně řešila GAcyho mysl, nebo jak schání pracovníky a nebo jak řeší smrad pod bytem. Bohužel to je tak všechno, podle obalu jsem čekal že se ukáže jako klaun a někoho zabije, chyba lávky. Jako klaun se ukáže v hodně malé míře a zabití není ani vidět. Nevím jak to s Gacym bylo ale film je nudnej. A navíc mě moc nepřesvědčil ani herec hrajícího Gacyho, zdál se mi nevýraznej a děsně "upocenej". No nic já snad ještě nějaký filmy o vrazích podle skutečnosti zkouknu ale teď si od nich chci dát zasloužený odpočinek.(3.10.2010)

 • - Po vykonaní rozsudku bol mozok J.W. Gacyho použitý na vedecký výskum. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film se natáčel v Los Angeles, Pasadeně a Altadeně. (henrycruel)

 • - Gacy si vyslúžil prezývku "Killer Clown". (Momo_desu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace