poster

Gacy

 • USA

  Gacy

 • Slovensko

  Gacy - sériový vrah

Krimi / Drama / Životopisný / Thriller / Horor

USA, 2003, 89 min

 • Lulu13
  **

  Tak toto bola nuda s veľkým N, div, že som pri tom nezaspala. Film postráda akékoľvek tempo a herecké výkony sú katastrofálne. Keďže to bolo zatiaľ moje jediné stretnutie s Gacym, nemôžem posúdiť nakoľko sa snímok pridržiaval reality, no hodlám to v blízkej dobe napraviť. Zatiaľ teda hodnotím slabými 2* čisto za námet a oboznámenie sa s ďalším zloduchom do mojej pomyselnej zbierky. Po filmárskej stránke je to však odpad.(25.11.2011)

 • Epistemolog
  ***

  Bisexuál John W. Gacy v 11ti letech utrpěl vážný úraz hlavy a míval výpadky paměti a závratě. V dospělosti chtěl být politikem a v sousedství byl oblíbený, jelikož rád pořádal večírky, kde vystupoval jako klaun. Už během prvního manželství s Marlynn Myersovou, jejíž rodiče vlastnili restauraci KFC (Gacy v ní pracoval jako vedoucí), se špitalo, že má něco s mladými zaměstnanci a roku 1968 byl poprvé odsouzen za zneužívání mladého chlapce. Roku 1972 se s ním rozvádí druhá žena Carol Hoffová, která u Gacyho nachází sbírku pornografických fotek mladých mužů. Gacy byl zatčen roku 1978 a ve vězení proseděl 16 let. Během pobytu v base začal malovat olejovými barvami a oblíbeným námětem byli, ehm, klauni. V Beverly Hills se na výstavě jeho malby prodávaly až za 20 000 dolarů. 29 obětí zakopal ve sklepě a další 4 musel vyhodit do řeky, jelikož už ve sklepě neměl místo. Jeho nejmladší oběť neměla ani 10 let. Do úst jim cpal ponožky, aby ztlumil křik, když jim stahoval kůži a odřezával genitálie. Rozsudek přijal s ledovým klidem a zachová si tvář pokerového hráče. Jeho právník pracuje na odvolávání celých 14 let až 10.května 1994, kdy Gacy dostává smrtící injekci.(29.10.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Atmosféra filmu je spíše pochmurná smutným dějem, který ukazuje na to, jaké zvířata žijí a žili mezi námi. Bohužel obsah děje je mnohem lepší než kvalita natočeného filmu. Jednotlivé scény nejsou moc dobře natočené, protože hodně scén se odehrává ve tmě, kde byla scéna špatně osvícená takže toho není zas až tak moc vidět. Scény z brouky a housenkami se neustále opakují a přestože se nám pokusili vnutit myšlenku, že jich tam jsou stovky šlo ve skutečnosti jen o pár jedinců. Hudební doprovod byl taktéž špatně zvolený, protože k právě zvolenému ději se moc nehodil. Při mučících scénách hrála veselá hudba a při obyčejné jízdě autem zase tvrdší kalibr.Co však musím pochválit je dobře zvládnuté hraní většiny obětí. Tito neznámí herci dokázali bravurně zahrát trpící mladíky, kteří čekají jen na vysvobozující ránu z milosti. Stejně tak hlavní postava, která ze zjevným potěšením topí své oběti, hulí přitom trávu a chlastá pivo. Potom se v klidu zvedne a jde před dům pokecat se sousedy, nebo usedne vedle matky a sleduje romantické filmy.(5.5.2010)

 • Mefistofelle
  ***

  Gacy je další ze třídílné série filmů, které se věnují americkým sériovým vrahům (Gacy, Ted Bundy, Dahmer). Stejně jako i ostatní uvedené se snaží reálně zachytit příběh Johna Waynea Gacyho, což se mu docela daří. Herecké obsazení zde není kdovíjak výrazné a ani příběhově se nejedná o klenot, ale chápu to tak, že tady spíš než o silný příběh šlo o zpracování reality do přijatelné filmové podoby. Pokud se na to budete dívat takhle, nemůžete být zklamáni. Od příběhu o sériovém vrahovi byste možná čekali brutální vraždy a krev na každém rohu, ale v tomto případě se nedočkáte. Nechápu to jako slabinu, protože pokud se má udržet základní životopisné schéma, není prostor pro slasherové experimenty. A tak tento film hodnotím jako průměrné zpracování příběhu o skutečně žijícím psychopatovi.(5.6.2011)

 • Rex Mundi
  **

  Nebolo to zlé, ani dobré... skôr také... nevýrazné. A vôbec tým nemyslím, že by som bažila po násilnostiach, ako o tom hovorí slasher (múdro to vystihol) - tento film ťaží napätie viac z náznakov a fantázie, než z explicitného predvádzania brutality. No aj tak jej bolo dosť na to, aby som netúžila vidieť, aké to bolo "naozaj". Som celkom rada, že príliš nezachádzali do podrobností :-)(16.6.2007)

 • - Prediktory Gacyho činov boli úraz hlavy, fyzické týranie otcom a homosexualita. (Carol Pifková)

 • - Spoiler: Ve skutečnosti u soudu Gacy prohlásil, že jediné, čím se provinil, bylo provozování nelegálního hřbitova pod vlastním domem. Necítil vinu z jediné svojí vraždy. (Žralok)

 • - Postava Toma (Charlie Weber) je složena z charakterů dvou skutečných mladíků, kteří bydleli u Gacyho během jeho vraždění. (henrycruel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace