Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravdivý příběh proslulého masového vraha americké historie. Gacy vás zanechá šokované a plné pochybností. John Wayne Gacy je ukázkově slušný občan. Dokonce dělá dobrovolně klauna dětem v místní nemocnici. Nese si sebou ale příšerné tajemství. Stopa pohřešovaného mladého muže vede na předměstí Chicaga ke Gacyho domu. Celý národ v šoku sleduje, jak podrobnosti vyšetřování třiceti vražd vyplouvají na povrch. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Nebolo to síce zlé ale už keď sa to blížilo ku koncu prišlo mi to dosť chaotické, hlavne teda tie zábery. Viem, že zrejme to bol zámer ale na mňa to teda kladne nezapôsobilo. Začiatok filmu bol dosť nudný a kým Gacy neostal v dome sám moc ma to nebavilo. Až potom sa to ako tak rozbehlo. Čakala som však dáke lepšie vraždiace zábery. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, ani dobré... skôr také... nevýrazné. A vôbec tým nemyslím, že by som bažila po násilnostiach, ako o tom hovorí slasher (múdro to vystihol) - tento film ťaží napätie viac z náznakov a fantázie, než z explicitného predvádzania brutality. No aj tak jej bolo dosť na to, aby som netúžila vidieť, aké to bolo "naozaj". Som celkom rada, že príliš nezachádzali do podrobností :-) ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Točit film o skutečném masovém vrahovi je samo o sobě kontroverzní a složité. Vznikne film, který se bude věnovat dotyčného osobnosti - a lidé budou podvědomě zklamáni, že neviděli něco zvrhlého a drastického, tak jak jistě čekali. Nebo vznikne film, který nechutností nešetří - a v tom případě se na něj sesype jak kritika, tak spousta lidí včetně pozůstalých po obětech skutečného vraha. Jen si představte, jak citlivé to pro ně je téma (stačí zmínit matku Sharon Tateové, která bojovala jak mohla proti příznivcům 'vraha' své dcery, Charlese Mansona). Film Gacy spadá spíše do té první kategorie - seriózního, ale také nutně zkresleného a umírněného profilu masového vraha... Pokud se o takové lidi zajímáte, pak pro vás i tento film rozhodně stojí za shlédnutí, jen nečekejte žádné zvrhlé orgie, jakými John Wayne Gacy ve skutečnosti holdoval. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi velká slabota. Osobnost Johna Wayne Gacyho, jeho profil, život, ani jeho zabijácká dráha mě nikdy příliš nezajímaly. Neoplýval přirozeným šarmem a inteligencí jako Bundy, ani neměl laskavý a nevinný vzhled Dahmera či jeho promyšlenost. Byl to jen jakýsi nehezký, tlustý a upocený chlapík, který byl ke všemu nehorázný bordelář bez nějakého smyslu pro pořádek, důmyslnosti či "zodpovědnosti." Tak mi ho alespoň vyjevil tento slabý pokus o životopisný snímek sériového vraha, taktéž známého jako "Killer Clown." Tento jeho příběh není ani jeho silným a propracovaným portrétem či hlubokou sondou do jeho duše a života, která by objasňovala důvody jeho konání. Je to jen slabá ukázka ze stereotypního života jednoho chlápka, co si vodí do baráku mladé, hezké kluky, pak je zlikviduje a odtáhne do sklepa, ve kterém se to hemží odpudivou havětí. Gacy zřejmě neměl lepší nápad, než je všechny "ukládat" sem a zřejmě si vůbec nedělal starosti s tím, že nehezká vůně linoucí se z jeho domu přiláká nechtěnou pozornost. Takže musel po celý film čelit útokům rozhořčených sousedů i blízkého okolí, kteří mu často chodili bůchat na dveře, aby už s tím hrozným zápachem konečně něco udělal. Alespoň miniaturnímu rozboru jeho osobnosti je, a to jen velmi bídně, věnován úvod filmu, kde jde se svým otcem rybařit. Často jsem měla pocit, že by mi do role Gacyho skvěle seděl John Goodman:) ()

Epistemolog 

všechny recenze uživatele

Bisexuál John W. Gacy v 11ti letech utrpěl vážný úraz hlavy a míval výpadky paměti a závratě. V dospělosti chtěl být politikem a v sousedství byl oblíbený, jelikož rád pořádal večírky, kde vystupoval jako klaun. Už během prvního manželství s Marlynn Myersovou, jejíž rodiče vlastnili restauraci KFC (Gacy v ní pracoval jako vedoucí), se špitalo, že má něco s mladými zaměstnanci a roku 1968 byl poprvé odsouzen za zneužívání mladého chlapce. Roku 1972 se s ním rozvádí druhá žena Carol Hoffová, která u Gacyho nachází sbírku pornografických fotek mladých mužů. Gacy byl zatčen roku 1978 a ve vězení proseděl 16 let. Během pobytu v base začal malovat olejovými barvami a oblíbeným námětem byli, ehm, klauni. V Beverly Hills se na výstavě jeho malby prodávaly až za 20 000 dolarů. 29 obětí zakopal ve sklepě a další 4 musel vyhodit do řeky, jelikož už ve sklepě neměl místo. Jeho nejmladší oběť neměla ani 10 let. Do úst jim cpal ponožky, aby ztlumil křik, když jim stahoval kůži a odřezával genitálie. Rozsudek přijal s ledovým klidem a zachová si tvář pokerového hráče. Jeho právník pracuje na odvolávání celých 14 let až 10.května 1994, kdy Gacy dostává smrtící injekci. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (15)

  • Postava Toma (Charlie Weber) je složena z charakterů dvou skutečných mladíků, kteří bydleli u Gacyho během jeho vraždění. (henrycruel)
  • V roku 1980 odsúdili Gacyho k trestu smrti. Smrtiaci jed bežne začína účinkovať do dvoch minút. Za zvláštnych príčin Gacymu jed kryštalizoval v cievach a smrteľná agónia trvala 27 minút. (Carol Pifková)
  • Gacyho poslední slova před popravou byla: "Kiss my ass." (Mefistofelle)

Reklama

Reklama