Gacy

Gacy

Gacy - sériový vrah

Krimi / Drama / Životopisný / Thriller / Horor

USA, 2003, 89 min

Gacy je další ze třídílné série filmů, které se věnují americkým sériovým vrahům (Gacy, Ted Bundy, Dahmer). Stejně jako i ostatní uvedené se snaží reálně zachytit příběh Johna Waynea Gacyho, což se mu docela daří. Herecké obsazení zde není kdovíjak výrazné a ani příběhově se nejedná o klenot, ale chápu to tak, že tady spíš než o silný příběh šlo o zpracování reality do přijatelné filmové podoby. Pokud se na to budete dívat takhle, nemůžete být zklamáni. Od příběhu o sériovém vrahovi byste možná čekali brutální vraždy a krev na každém rohu, ale v tomto případě se nedočkáte. Nechápu to jako slabinu, protože pokud se má udržet základní životopisné schéma, není prostor pro slasherové experimenty. A tak tento film hodnotím jako průměrné zpracování příběhu o skutečně žijícím psychopatovi.(5.6.2011)

Gacy patří do sorty masových vrahů, do té slabší skupiny. Nicméně i tak se jedná aspoň o průměrné dílko který na chvíli i zabavý. Ano bohužel jen na chvíli, čekal jsem nějakej drive a nakonec se film táhl od začátku do konce. A celou dobu se vlastně řešila GAcyho mysl, nebo jak schání pracovníky a nebo jak řeší smrad pod bytem. Bohužel to je tak všechno, podle obalu jsem čekal že se ukáže jako klaun a někoho zabije, chyba lávky. Jako klaun se ukáže v hodně malé míře a zabití není ani vidět. Nevím jak to s Gacym bylo ale film je nudnej. A navíc mě moc nepřesvědčil ani herec hrajícího Gacyho, zdál se mi nevýraznej a děsně "upocenej". No nic já snad ještě nějaký filmy o vrazích podle skutečnosti zkouknu ale teď si od nich chci dát zasloužený odpočinek.(3.10.2010)

Řekl bych, že Gacyho potenciál nebyl ve filmu zcela využit. Líbila se mi sice taková to osobnější rovina, ale byť bylo jasné, že „není normální“, ten přechod z roviny kdy se všechno zdá v normě do té nenormální roviny nebyl moc věrohodný a jen tak to kolem něj přešlo. Navíc mi to přišlo všechno trošku neuvěřitelné. I když by mě nepřekvapilo, že mu tohle všechno procházelo. I když ono i skutečné osudy sériových vrahů jsou občas dost neskutečné. Ten základ měl velký náběh jakési mrazivosti, atmosféry a nepříjemnosti, něco tomu ale pořád chybělo, kromě toho, že to některé zbytečně komické věci, strhávaly dolů. Náznaky ukazovaly, že byl Gacy mnohem větší hovado a blázen, než nakonec film vyjevil. Škoda. 2,5*(3.2.2013)

• Lulu13

Tak toto bola nuda s veľkým N, div, že som pri tom nezaspala. Film postráda akékoľvek tempo a herecké výkony sú katastrofálne. Keďže to bolo zatiaľ moje jediné stretnutie s Gacym, nemôžem posúdiť nakoľko sa snímok pridržiaval reality, no hodlám to v blízkej dobe napraviť. Zatiaľ teda hodnotím slabými 2* čisto za námet a oboznámenie sa s ďalším zloduchom do mojej pomyselnej zbierky. Po filmárskej stránke je to však odpad.(25.11.2011)

Nebolo to síce zlé ale už keď sa to blížilo ku koncu prišlo mi to dosť chaotické, hlavne teda tie zábery. Viem, že zrejme to bol zámer ale na mňa to teda kladne nezapôsobilo. Začiatok filmu bol dosť nudný a kým Gacy neostal v dome sám moc ma to nebavilo. Až potom sa to ako tak rozbehlo. Čakala som však dáke lepšie vraždiace zábery.(24.5.2015)

• - Johnn Wayne Gacy byl členem prestižní organizace jménem Jaycees, která sdružuje mladé lidi s ambicemi v oblasti byznysu, marketingu či politiky. Členy Jaycees bylo mnoho významných osobností USA, mj. i někdejší americký prezident Gerald Ford. (Mefistofelle)

• - Gacy se opravdu pro pobavení dětí převlékal za klauna. Ve skutečnosti vymyslel dvě postavy klaunů - Pogo a Patches. Pogo byl šťastný klaun, zatímco Patches byl ten vážný. (Mefistofelle)

• - Film se natáčel v Los Angeles, Pasadeně a Altadeně. (henrycruel)