Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravdivý příběh proslulého masového vraha americké historie. Gacy vás zanechá šokované a plné pochybností. John Wayne Gacy je ukázkově slušný občan. Dokonce dělá dobrovolně klauna dětem v místní nemocnici. Nese si sebou ale příšerné tajemství. Stopa pohřešovaného mladého muže vede na předměstí Chicaga ke Gacyho domu. Celý národ v šoku sleduje, jak podrobnosti vyšetřování třiceti vražd vyplouvají na povrch. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Gacy patří do sorty masových vrahů, do té slabší skupiny. Nicméně i tak se jedná aspoň o průměrné dílko který na chvíli i zabavý. Ano bohužel jen na chvíli, čekal jsem nějakej drive a nakonec se film táhl od začátku do konce. A celou dobu se vlastně řešila GAcyho mysl, nebo jak schání pracovníky a nebo jak řeší smrad pod bytem. Bohužel to je tak všechno, podle obalu jsem čekal že se ukáže jako klaun a někoho zabije, chyba lávky. Jako klaun se ukáže v hodně malé míře a zabití není ani vidět. Nevím jak to s Gacym bylo ale film je nudnej. A navíc mě moc nepřesvědčil ani herec hrajícího Gacyho, zdál se mi nevýraznej a děsně "upocenej". No nic já snad ještě nějaký filmy o vrazích podle skutečnosti zkouknu ale teď si od nich chci dát zasloužený odpočinek. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Točit film o skutečném masovém vrahovi je samo o sobě kontroverzní a složité. Vznikne film, který se bude věnovat dotyčného osobnosti - a lidé budou podvědomě zklamáni, že neviděli něco zvrhlého a drastického, tak jak jistě čekali. Nebo vznikne film, který nechutností nešetří - a v tom případě se na něj sesype jak kritika, tak spousta lidí včetně pozůstalých po obětech skutečného vraha. Jen si představte, jak citlivé to pro ně je téma (stačí zmínit matku Sharon Tateové, která bojovala jak mohla proti příznivcům 'vraha' své dcery, Charlese Mansona). Film Gacy spadá spíše do té první kategorie - seriózního, ale také nutně zkresleného a umírněného profilu masového vraha... Pokud se o takové lidi zajímáte, pak pro vás i tento film rozhodně stojí za shlédnutí, jen nečekejte žádné zvrhlé orgie, jakými John Wayne Gacy ve skutečnosti holdoval. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že Gacyho potenciál nebyl ve filmu zcela využit. Líbila se mi sice taková to osobnější rovina, ale byť bylo jasné, že „není normální“, ten přechod z roviny kdy se všechno zdá v normě do té nenormální roviny nebyl moc věrohodný a jen tak to kolem něj přešlo. Navíc mi to přišlo všechno trošku neuvěřitelné. I když by mě nepřekvapilo, že mu tohle všechno procházelo. I když ono i skutečné osudy sériových vrahů jsou občas dost neskutečné. Ten základ měl velký náběh jakési mrazivosti, atmosféry a nepříjemnosti, něco tomu ale pořád chybělo, kromě toho, že to některé zbytečně komické věci, strhávaly dolů. Náznaky ukazovaly, že byl Gacy mnohem větší hovado a blázen, než nakonec film vyjevil. Škoda. 2,5* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Atmosféra filmu je spíše pochmurná smutným dějem, který ukazuje na to, jaké zvířata žijí a žili mezi námi. Bohužel obsah děje je mnohem lepší než kvalita natočeného filmu. Jednotlivé scény nejsou moc dobře natočené, protože hodně scén se odehrává ve tmě, kde byla scéna špatně osvícená takže toho není zas až tak moc vidět. Scény z brouky a housenkami se neustále opakují a přestože se nám pokusili vnutit myšlenku, že jich tam jsou stovky šlo ve skutečnosti jen o pár jedinců. Hudební doprovod byl taktéž špatně zvolený, protože k právě zvolenému ději se moc nehodil. Při mučících scénách hrála veselá hudba a při obyčejné jízdě autem zase tvrdší kalibr.Co však musím pochválit je dobře zvládnuté hraní většiny obětí. Tito neznámí herci dokázali bravurně zahrát trpící mladíky, kteří čekají jen na vysvobozující ránu z milosti. Stejně tak hlavní postava, která ze zjevným potěšením topí své oběti, hulí přitom trávu a chlastá pivo. Potom se v klidu zvedne a jde před dům pokecat se sousedy, nebo usedne vedle matky a sleduje romantické filmy. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi velká slabota. Osobnost Johna Wayne Gacyho, jeho profil, život, ani jeho zabijácká dráha mě nikdy příliš nezajímaly. Neoplýval přirozeným šarmem a inteligencí jako Bundy, ani neměl laskavý a nevinný vzhled Dahmera či jeho promyšlenost. Byl to jen jakýsi nehezký, tlustý a upocený chlapík, který byl ke všemu nehorázný bordelář bez nějakého smyslu pro pořádek, důmyslnosti či "zodpovědnosti." Tak mi ho alespoň vyjevil tento slabý pokus o životopisný snímek sériového vraha, taktéž známého jako "Killer Clown." Tento jeho příběh není ani jeho silným a propracovaným portrétem či hlubokou sondou do jeho duše a života, která by objasňovala důvody jeho konání. Je to jen slabá ukázka ze stereotypního života jednoho chlápka, co si vodí do baráku mladé, hezké kluky, pak je zlikviduje a odtáhne do sklepa, ve kterém se to hemží odpudivou havětí. Gacy zřejmě neměl lepší nápad, než je všechny "ukládat" sem a zřejmě si vůbec nedělal starosti s tím, že nehezká vůně linoucí se z jeho domu přiláká nechtěnou pozornost. Takže musel po celý film čelit útokům rozhořčených sousedů i blízkého okolí, kteří mu často chodili bůchat na dveře, aby už s tím hrozným zápachem konečně něco udělal. Alespoň miniaturnímu rozboru jeho osobnosti je, a to jen velmi bídně, věnován úvod filmu, kde jde se svým otcem rybařit. Často jsem měla pocit, že by mi do role Gacyho skvěle seděl John Goodman:) ()

Galerie (10)

Zajímavosti (15)

  • Johnn Wayne Gacy byl členem prestižní organizace jménem Jaycees, která sdružuje mladé lidi s ambicemi v oblasti byznysu, marketingu či politiky. Členy Jaycees bylo mnoho významných osobností USA, mj. i někdejší americký prezident Gerald Ford. (Mefistofelle)
  • Film se natáčel v Los Angeles, Pasadeně a Altadeně. (henrycruel)
  • V roku 1980 odsúdili Gacyho k trestu smrti. Smrtiaci jed bežne začína účinkovať do dvoch minút. Za zvláštnych príčin Gacymu jed kryštalizoval v cievach a smrteľná agónia trvala 27 minút. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama