Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

(více)

Recenze (181)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tak koukám, že názory na tenhle film se hodně různí. Já vůbec neznám předlohu, podle které byl tenhle film natočen, a to je možná moje výhoda. Výprava, hudba, kamera i technická stránka filmu mi přišly naprosto fantastické (zase mi připadá, že Cuarón je posedlý zelenou barvou), prostě připadalo mi, že se dívám na nějaké převedení krásného obrazu na filmové plátno. A ani na oba hlavní představitele si nemůžu stěžovat. Slabších 5*, ale vzhledem k hodnocení ostatních mhouřím oko... ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Cuarón se zkrátka nezapře. I přes občasnou průhlednost a banálnost příběhu (linie s trestancem) dokáže zdařile udržovat divákovu pozornost díky perfektní režii a kameře. A také díky hlavní herecké dvojici, mezi níž to správně jiskří a Cuarón nám prostřednictvím nich nabízí spoustu nezapomenutelných scén (fontána, první milostné sblížení atd.). ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Fin Bell se při jedné své procházce po pláži setkává s uprchlým zločincem Arthurem Lustigem (Robert De Niro). Ve své mladické nerozvážnosti (přeci jen mu bylo jen 10 let) mu pomáhá v útěku. Později na tuto příhodu zapomíná, a věnuje se jen své nové lásce Estelle. I když ho její teta varuje, že mu Estella zlomí srdce - nedá si říct. Blik. O pár let později mu Estella opravdu zlomí srdce, a odjede do Paříže. Blik. Fin Bell dostává nabídku z prestižní New Yorské galerie, aby vystavil několik svých kreseb. Při návštěvě New Yorku se znovu setkává s Estelle. Bude jejich vztah pokračovat ? ... Herecké výkony ústřední dvojice (Ethan Hawke a Gwyneth Palthrow) zcela zastiňuje výkon Roberta De Nira, který ač je na plátně jen pár minut, dokazuje jak skvělým hercem je.. Co se ale povedlo, je perfektní hudba... i sama o sobě stojí za poslech... (poznámka na závěr - osobně se mi Finnovy obrazy vůbec nelíbily :) ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kvalitní obrazová podívaná upozorňující na Cuaronův styl a harmonii barev. Knihu jsem nečetl, ale pointa mě je celkem z filmu jasná pokud je filmový konec totožný s knižním. Herecký výkon mého oblíbence Ethana Hawkea je kvalitní a cameo role Roberta De Nira je trochu o ničem. Gwyneth Paltrow je konečně krásná a chápu Finneganův chtíč. Celkově jde o zajímavý počin, který se však na velikány bude dívat z odstupem. ()

Perverz 

všechny recenze uživatele

Cuarón nezklame. Nikdy. Životní příběh Finna Bella, kluka který potká v mládí holčinu, do které se zamiluje (scéna u fontány-excellent), ztrácí a nalézá ji znovu. Nádherné pozadí, krásná mladá Gwyneth v roli okouzlující slečny s až mysteriózním nádechem, (svléká blůzku, sukni, no a tak dál), herci výteční, režie taktéž. Kamera Lubezkiho, Alfonsova parťáka je skvělá, to že patří mezi top mé kameramany není jen tak. Poetický závan přenesený na plátno. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)

Reklama

Reklama