Velké naděje

Great Expectations

Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

Kvalitní obrazová podívaná upozorňující na Cuaronův styl a harmonii barev. Knihu jsem nečetl, ale pointa mě je celkem z filmu jasná pokud je filmový konec totožný s knižním. Herecký výkon mého oblíbence Ethana Hawkea je kvalitní a cameo role Roberta De Nira je trochu o ničem. Gwyneth Paltrow je konečně krásná a chápu Finneganův chtíč. Celkově jde o zajímavý počin, který se však na velikány bude dívat z odstupem.(5.10.2005)

Každý nejako začína. Cuaron ako nájomný režisér priemerného scenára je absolutne nevýrazný, aj keď sú tu veľké hviezdy. Vlastne práve preto tento film dosahuje aspoň priemeru. Mimochodom nepríjemne vlezlá hudba.....Očakávania boli privysoké.....vlastne nádeje vkladané do filmu boli priveľké....Medzičasom som sa dozvedel, že sa jedná o zmodernizovanú verziu slávneho románu, ktorého klasické filmové pojatie zo 40tych rokov ma oslovilo viac.(2.8.2009)

• elshish

Nelíbili se mi hlavní představitelé v tomto snímku, a už vůbec ne český dabing..kdybych to viděl v originálním znění, tak bych k tomu hvězdičku přitlačil. Nejde o to, že je to sladké jak cukrkandl. City v tomo filmu hercky jsou podány slušně, ale nemělo to pro mě jakousi magickou jiskru. prostě mě to nechytlo za hercnu :) Podstatě ta hvězdička je pro pana De Nira, kde si zahrál sice jen pár minut, ale bravůrně !!(3.8.2009)

První chyba u toho filmu vznikla již obsazením. Ne že by byl Ethan Hawke špatný, ne že by Gwyneth Paltrow byla nějaká rašple - oba je mám rád -, ale k sobě se vůbec nehodí. Jak se mám na to koukat, nebo jim fandit, když na první pohled vidím, že k sobě tahle herecké dvojice má hodně daleko. Vkládal jsem do toho velké naděje, ale akorát jsem přišel na to, že Cuarón umí točit - jinak nic. Marně hledám a pátrám, co se pod tímto dvouhodinovým filmem skrývá za nějakou velkou myšlenku, patrám po něčem, čím by se dalo odpovědět na otázku "o čem to vlastně bylo". Ale ať hledám jak hledám, tak mi to celé příjde jako jeden velký a špatný příběh ze života jednoho hocha, který sebou nese pytel plný prázdnoty - tak nevím nevím, kde je chyba. Nebýt Cuarónovi režie, hudby, přesvědčivých herců a - to hlavně :) - Gwyneth bez šatů, šlo by hodnocení ještě níž.... 5/10(27.1.2008)

Docela zajímavé pojetí, kdy je klasický Dickens převeden do současné doby a světě div se, ono to docela funguje, a to hlavně díky tomu, že Ethan Hawke už tenkrát dokázal utáhnout celý film a hlavně díky němu to funguje. Gwyneth je zde spíš jen za určitou nedosažitelnou, její role není až tak zásadní, jak by si člověk myslel.(31.3.2017)

• - Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)