osvědčený způsob moderní adaptace klasického románu - zruš převážnou většinu děje, pomiň veškeré souvislosti a to vše nahraď erotickým dusnem, naštěstí aspoň ke konci si autor uvědomí, že to nemá být jakési soft soft porno, ale i tak má moje poněkud nadnesené hodnocení na svědomí především výtvarné ztvárnění sídla slečny Dinsmoorové, jinak by to bylo ztěží za 2 (ne, autor mě nepřesvědčí, že Finn je talentovaný malíř, i kdyby to zopakoval třeba tisíckrát)(10.1.2008)

Tenhle film jsem viděl náhodou. A to jsem ani netušil, že to režíruje Cuaron. To jsem se dozvěděl až teď. Aspoň to vysvětluje, proč se mi tento film líbil po vizuální stránce a vůbec celkovým zpracováním a i následným dojmem, který ve mě zanechal. A to i přesto, že příběh je nesourodý, místy banální, neuvěřitelný a chvílemi stupidní. Přesto 4*. ten dojem zý některých scén ve mě stále je.....(24.10.2009)

„Nebudu vám vyprávět, jak se to stalo, ale jak si to pamatuji“ Na první pohled pohádkový příběh o chudém chlapci, který ke štěstí přišel, ve skutečnosti úhledně zabalené drama se sociálním podtextem. Za prachy si sice můžete koupit všechno, ale nikdy vás to vnitřně nenaplní. S velkým měním – ať už dobrovolně či zásluhou někoho jiného – se postupně stáváte prototypem zbytečného člověka, který má všechno a zároveň nic. Stejně jako hlavní hrdina Velkých nadějí, které – i přes jistou snahu o naše znejistění ve druhém plánu, nekončí jako příběh realistický, nýbrž romantický. Poměrně zajímavý byl začátek, kdy jsem se nechal vést pomyslnou rukou režisérovou, netuše co mě dále čeká. Když se děj přesune do New Yorku, veškeré magično příběhu je ta tam a před námi se začíná odvíjet docela klasická kýčovitá romance s morálním ponaučením na konci („nikdy nepomáhejte masovým vrahům“ :). Z pestrého hereckého ansáblu vyčnívá Ethan Hawke, který mi pro jednou nebyl zcela nesympatický. Naopak Gwyneth Paltrowová jako chladná Estella potěší spíše oko nežli duši. Velké naděje jsou modernizovanou verzí příběhu Charlese Dickense, což je nám někdy dáváno až příliš najevo, zvlášť množství moderních elektronických songů hraničí až s bezradností. Někdy není na škodu zůstat klasický. Cuarónova režie je jinak pěkná, tedy, pěkná tím, že příliš nevybočuje ze standardů vlastních většině současných romancí. A pokud měla být Velká očekávání v nějakém smyslu „nadromancí“, musela se někde stát chyba, pravděpodobně v systému – pocit déjà vu byl místy příliš silný. Odůvodněme si to třeba tím, že se mistr teprve zacvičoval. 60% Zajímavé komentáře: k212, Faidra(20.12.2006)

Přiznám se, že už si pořádně nepamatuji příběh, natož detaily. Jen vím, že jsem tento film viděla před pár lety a od té doby si na něj občas vzpomněla a vůbec netušila jak ho na csfd najít (kupodivu jsem si ani nepamatovala Gwyneth, což mi přijde zvláštní). Ale už jen proto, že ve mě zanechal vzpomínky a stopu - 5*. Zítra na něj hned kouknu..a myslím, že hodnocení určitě nezměním :-).(12.7.2011)

• dr.fish

Musím říct, že minulý týden jsem viděl Great Expectations Mika Newella a nijak moc mne nenadchly. Tyto jsou ale o mnoho horší. Tady opravdu není co hrát, navíc tím, že tvůrci děj přesunuli do 20. století, ztratil námět zcela své kouzlo. Ethan Hawke je neherec a Alfonso nerežisér. Konec a zvonec. 50%(29.6.2013)

• - Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)