• elshish

Nelíbili se mi hlavní představitelé v tomto snímku, a už vůbec ne český dabing..kdybych to viděl v originálním znění, tak bych k tomu hvězdičku přitlačil. Nejde o to, že je to sladké jak cukrkandl. City v tomo filmu hercky jsou podány slušně, ale nemělo to pro mě jakousi magickou jiskru. prostě mě to nechytlo za hercnu :) Podstatě ta hvězdička je pro pana De Nira, kde si zahrál sice jen pár minut, ale bravůrně !!(3.8.2009)

Povodnu verziu som nevidel, co vsak v tomto pripade vobec nelutujem, pretoze Velke nadeje su skutocne dobrym filmom. Cuaronova rezia jen neuveritelne krasna, samotne filmove zabery castokrat vyzeraju ako obrazy podfarbene malebnou hudbou. Cele to vsak vyznieva ako omalovavanka s bublinami nad tvarami hrdinov, ktori prednasaju slova, ktore im kladie do ust niekto iny a nie oni sami...slabsie 4*, predovsetkym za technicke spracovanie, hudbu a par skutocne mimoriadnych scen.(6.7.2005)

Bez mučení se musím přiznat, že jsem Ethanu Hawkovi pár momentů docela záviděl..:) On i Gwyneth Paltrow byli skvělí. Často se u filmů stává, že divák tuší či ví, kam se zhruba bude děj ubírat. U romantických děl to platí dvojnásob. To jsem tady nevěděl a byl jsem zvědavej, co film přichystá dál. Přichystal především emoce, melancholii, vzpomínky...K tomu se musí přičíst práce s kamerou, záběry...tak proč ne lepší hodnocení? Celá ta milostná rovina šla trochu mimo mě, nějak jsem to nepobral, proč, co, jak...stejně tak, když se tři nebo čtyři lidi ve filmech furt potkávají, pokud možno úplně náhodou kdekoliv na světě, tak už to působí trošku jako Rickova americká kavárna. Podívaná ale zajímavá..(5.4.2013)

Cuarón se zkrátka nezapře. I přes občasnou průhlednost a banálnost příběhu (linie s trestancem) dokáže zdařile udržovat divákovu pozornost díky perfektní režii a kameře. A také díky hlavní herecké dvojici, mezi níž to správně jiskří a Cuarón nám prostřednictvím nich nabízí spoustu nezapomenutelných scén (fontána, první milostné sblížení atd.).(31.12.2007)

Cuarónova mezilidská studie v zelené, která dokáže svést a v samotném závěru i zlomit srdce. Snímek, který o pár let předběhl Moulin Rouge a směle připravil půdu pro příchod spektakulárního spektáklu. Romantický kýč, v kterém působí americké hvězdy, ale svojí náladou a atmosférou spadá úplně někam jinam.(14.7.2011)

• - Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)