• Tosim
  ***

  Inspektor Popleta je bohužel příkladem francouzského filmu, který v průběhu let ztrácí na svém půvabu i vtipnosti, možná právě proto, že u ostatních je to vpravdě jiné. Klasicky - poslední hvězdička je za Coluche, který není zas až tak špatný. Možná (už se mi to několiktát stalo) dojem kazí ten nepovedený dabing počátku devadesátých let. Kdo zná Velké nesnáze v malé Číně, ví, o čem mluvím.(29.8.2002)

 • michalkop
  **

  U Inspektora Poplety jsem si připadal jako u amerických remaků francouzských komedií. V prvé řadě velké zklamání. V druhé řadě po většinu času naprosto klidná bránice a nudil jsem se. S povděkem kvituji absenci fekálního humoru. Zaujala mě až poslední čtvrthodinka od útěku Poplety z policejní stanice. Ta má grády. Ale jinak podprůměrné dílko to nevytáhne nahoru. Za mě jen 45%. Dívat se na to znovu nebudu.(31.10.2012)

 • tomtomtoma
  ***

  Komedie o dosti natvrdlém novém policejním inspektorovi Michelovi Clémentovi (Coluche), který se k policii dal, aby navázal na stejně natvrdlého otce policistu. A tak nepřekvapí, že má, díky svému průseráckému obličeji a neschopnosti, problémy jak se svými kolegy, tak i se zločinci, kteří mu dávají pěkně do těla. Ovšem i zdánlivý neschopa se dokáže vzepnout k velkému výkonu. Jednak z důvodu, že ho nejhledanější zločinec Roger Morzini (dobrý Gérard Depardiue) zneužil ke své soukromé pomstě. Jednak z důvodu, že při tom byla ohrožena jeho platonická láska, novinářka Marie-Anne Prossanr (Dominique Lavanant). A tak boří včechna smýšlení o své osobě a získává úspěch v profesním i soukromém životě. Další zajímavé postavy: policejni komisař Vermillot (Julien Guiomar) a Michelova matka (Marthe Villalonga), která byla tak hrdá na svého synka. Má to velmi slibná místa, ale není to tak půvabné jako většina jiných kousků Zidiho..(26.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Popletených inspektorů jsem ve svém filmovém životě potkal mraky a tak jsem smířený s tím, že každý z nich nemůže být geniální jako Frank Drebin. A Michel Clément se mu ani nepřibližuje, protože nedokáže udržet kamennou tvář a místo toho se snaží být za každou cenu vtipný. Některé jeho vtípky mne zasáhly, některé kolem mne prolétly o několik světelných let a tak jsem k objektivnímu hodnocení spočítal vážený aritmetický průměr vtipu na políčko, přičetl jsem k němu časoprostorový paradox a vydělil kalorickou hodnotou svého oběda. Výsledek je jasný - tohle je prostý komediální průměr, i když nevím v jakých jednotkách mi to vyšlo.(8.4.2015)

 • Enšpígl
  ****

  ....a v devadesátých letech si všiml inspektora Poplety český premiér, dohodl se s Francií a poté uspořádal tiskovou konferenci na které oznámil " Dámy a pánové, představuji vám nového ministra vnitra České republiky a současně největší posilu v dějinách policie, inspektora Popletu. Popleta bude střežit vaše bezpečí v domech, na ulicích i na silnících," Dnes už samozřejmě inspektor Popleta nežije, když totiž odcházel z tiskové konference, zamotal se do šňůry od mikrofonu a uškrtil se. Od té doby je na počest inspektora Poplety ministrem vnitra volen jen skutečný a zapřísáhlý debil, v současnosti je to Ivan Langer.(15.7.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace