Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

easaque

3* Krokodýla Dundeeho zná asi každý můj vrstevník, protože nebyl zatížený ničím špatným, co by mu bránilo se dostat za železný plot. Jde o romantickou dobrodružnou komedii, která má sympatické herce a divácky nenáročný příběh. I po letech baví a příjemně zpestřilo jedno odpoledne za což si své čtyři hvězdičky zaslouží. Při té příležitosti jsem ho zvládnul i s jeho pokračováním, které nepřináší nic nového, ale na druhou stranu mu nekazí moc image. Je zajímavé, že ústřednímu zamilovanému páru to klape i v životě a jsou spolu dosud, proto je v obou filmech to jiskření autentické. [ PŘÍBĚH1 /// SMYSL0 /// ATMOSFÉRA2 /// TEMPO2  /// ORIGINALITA1  ///   NÁLADA2 /// ART0 /// STYL1  ///  CASTING1 (3*MAX)] ()

Rodriguez

Nostalgicky jsem si zavzpomínal. Nejlepší scéna z celého filmu, která mě pobavila: "Na co to máš? Jdu si zatelefonovat. ......... Slyšel jsi to? Co? Nikdy předtím jsem to neslyšela. Nejspíš vítr." 70% ()

Pajky3

No jo no, úděl druhého dílu už je takový. Někdo prostě musí být horší. Přesto Mike Dundee zůstane tím pravým australským hrdinou mého mládí. ()

pakobylka

Krokodýl Dundee se nezměnil ... ani jeho náhled na svět. V mezidobí mezi prvním a druhým dílem se docela dobře sžil s ulicemi New Yorku, které si v ničem nezadají s australskou divočinou. Inovovaná zápletka mu nejprve rozšíří obzory a seznámí ho i s odvrácenou stranou velkoměsta, aby ho nakonec přiměla vrátit se tam, kde je doma, kde má větší rozhled - a situaci pod kontrolou. Příběh po celou stopáž bez sebemenšího zakolísání zachovává nadhled, vtip i úroveň pilotního filmu, ale zároveň je dostatečně nezávislý i originální, aby si vystačil sám. Občas přátelsky shazuje svého hrdinu - a přitom moc dobře ví, kam až si může dovolit zajít, aby ho nepřipravil o charisma, chlapskou image a důstojnost. ()

Juto

,,Krokodíl Dundee 2" je uspokojivým pokračovaním odzbrojujúceho  prvého celovečerného filmu s austrálskou hviezdou Paulom Hoganom. Filmu sčasti chýba romantická linka a zakladá skôr na akčnú dobrodružnú zápletku so zbraňami a drogami. Moja výtka sa týka, že film má príliš málo humoru na to, aby išlo o komédiu. 6/10 ()

c.tucker

Už to není prošpikováno tolika hláškami a změnilo se to na akční podívanou. Mick je stále venkovskej balík jak poleno, co si pohrává s kolumbíjským narkobaronem. Mick je prostě klasik. - "Víš, kdo to byl?" -"Kdo?" - "Clint Eastwood!" ()

WolfR

Divácky vděčné, ale už jde vidět, že Dundee byla látka maximálně pro jeden dobrý film. Takhle to dost upadá, vtipnost se ztrácí, slabé 3 hvězdy. ()

FrankSusta

A Krokouš Dandý má pokračování a v dost velkém stylu! To, co ukazovala skvostná jednička (krásu krajiny Austrálie, od které se odvíjel příběh) hodila dvojka za hlavu a naservírovala nám skvostnej akční nářez, kde si Paul Hogan začal hrát na Schwarzeneggera a převzal od něho jeho styl akce v pralesu.    Přeháním, film je však skutečně jiný, akčnější, ale mě to nevadí. Mick je furt borec a Sue je... prostě pořád dobrá. trochu slabší, ale i tak dobré pokračování. ()

filmmovier

Jen o něco slabší než jednička, která je prostě nejlepší. Vtipy ztrácejí na síle ale pořád jde o vážně dobrou zábavu a slušně se pobavíte. Paul HOgan opět nepřekonán niký ve svém okolí... Je pravda, že New Yorská část trochu nudí, zato ta druhá polovina v buši je naprosto bez chyby. A když porovnám s trojkou, toto se drží velmi slušné kvality. Je tu originální dobrodružství, vtip i akce a to já rád a proto jsem nebyl zklamaný. 70%. ()

Liznic

Akčnější než jednička, plné vtipů a hned několik zapamatovatelných hlášek a scén. Hogen vypadá pořád drsně, Kozlowski zvládá ženu v nesnázích skvěle a opálení záporáci se celou dobu krásně nasra*ě tváří. Tohle není jednohubka, ale klasika, kterou si v tv rád zopakuju. A ještě to má fajn hudbu. ()

lennyd

Mike Dundee (Paul Hogan) nyní žije v New Yorku se svojí přítelkyní Sue (Linda Kozlowski), a stále se snaží pochopit život v džungli civilizace. Jednoho dne se bývalému manželovi Sue podaří v Kolumbii nafotit citlivé fotografie drogového bosse, a poslat je Sue do New Yorku. Fotografie ale vyzvedne Mike. Drogová mafie unese Sue, a Mikeho vydírá, aby fotografie dostala. Ale Mike má jiné řešení celého problému ... Nevím jak se to stalo, ale dvojku Krokodýla Dundeeho jsem až do dneška neviděl, ač jsem byl pevně přesvědčený, že se tenkrát jednička i dvojka vysílal v televizi každou chvilku. Ale asi by to bývala jen jednička, a nějak jsem si to celé spojil dohromady - a musím říct, že jsem ani o moc nepřišel. Krokodýlova dvojka, stejně jako mnohem novější trojka mne ukrutně nebavila - kromě vtipného začátku (Mike v New Yorku) a docela zajímavého konce (jak se Mike postupně vypořádá s protivníky) byl celý prostředek filmu dost nudný... ()