Dve a pul hodiny dlouha muzikalova westernova komedie, to zni jako vetsi pruser nez zarizly kozeny tanga, ale opak je pravdou. Jasne, ty dve a pul hodiny jsou prehnany, o tom zadna, ale ani chvily to nenudi a docela slusne to odsejpa. Muzikal tu je zastoupenej pouze nekolika pisnickama, bud v podani nekteryho z hlavnich hercu nebo celyho osazenstva mestecka, do deje nejsou nijak nucene nacpany, skutecne tu jde jen o to zpivani a ne nejaky priteplaly tancovani a podobne, ale hlavne jsou ty pisnicky fakt perfektni a dokonce je s prehledem zpiva i Clint, coz bych do nej fakt nerek. Jinak pribeh se nekona zadnej slozitej, pouze takova historie jednoho mestecka, od jeho zalozeni, pres rozkvet az po zanik a na pozadi romantika v podani zensky zijici s dvema chlapama, kde by clovek cekal typickej vyvoj, jako ze se pohadaj, neveru a podobne, ale nic takovyho se tu nekona. A musi se uznat, ze film je kolikrat fakt hodne vtipnej a nektery sceny jsou naprosto dokonaly. K tomu si jeste pripoctete peknou Seberg, skvelyho zarostlyho a prakticky neustale vozralyho Marvina a hlavne Clinta v hodne netypicky roli. Nepije, nekouri, nepere se, nehraje hazardni hry, na pistoli si snad ani nesahne, celou dobu se tvari jako naprostej svatousek a na vsechny je hodnej. Takze v podstate jediny, k cemu mam vytku, je nazev filmu, kterej mi prijde dost nesmyslnej.(10.10.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - M(31.3.2004)

Výpravný, očividne veľmi drahý "zlatokopecký muzikál" (najmenej polovicu filmu tvoria davové scény), v ktorom sa Clint Eastwood nielen smeje, ale dokonca spieva stromom. V skutočnosti je to dosť zábavná záležitosť s dobre napísanými dialógmi a sranda pesničkami. Len je to príliš dlhé, odporúčam sledovať v prestávkou, ktorá tam naozaj uprostred filmu je "intemission".(2.4.2017)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $31,678,778Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

• Bebacek

Většinou všichni říkají, že tohle byl Eastwoodův největší omyl v kariéře. Hm, byl. Ale Marvin se tu ztrapňuje mnohem víc. Nejenže vůbec neumí zpívat, ale hraje tu ubohou parodii sebe samého. Kdyby tehdy jeho kariéra byla v háji, možná bych to nějak pochopila. Každopádně pokud nechcete u tohoto westernového muzikálu (bože, koho to napadlo?) umřít, doporučuju si to pustit zrychleně (možná i vypnout zvuk) a vsugerovat si, že se díváte na němou grotesku.(17.5.2010)

Westernová podívaná protkaná spoustou chytlavých písniček. Opilec Lee Marvin hraje jako o život a Clint Eastwood, který si také střihne jednu skladbu, mu zdatně konkuruje. Jean Seberg je roztomile krásná a nebýt té dlouhé stopáže, byl by to velmi zábavný film.(17.11.2009)

Milí herci a takoví dva velikáni, že jim odpustíte snad vše.! :-)(8.10.2012)

Lee Marvin a Clint Eastwood jsou jedni z těch herců, které si člověk jako zpěváky představuje jen horko těžko. Leeovo chraptění se ještě dá přežít (k písni Wand'rin' Star se ovšem vyloženě hodí!), ale Clintovy pokusy o zpěv ve většině případů končí naprostým fiaskem. V Paint Your Wagon navíc oba musí ukázat i trochu toho komediálního talentu, což hlavně pro Marvina není takový problém - vzpomeňme na Cat Ballou. Ač mám obecně k naprosté většině muzikálů odpor, Paint Your Wagon je film s příjemnými písničkami, který by však akutně potřeboval zhruba půlhodinový ořez. Oboum hlavním hercům to navíc spolu na plátně nehorázně sekne a můžu jen litovat, že se obě drsňácké legendy nesetkaly v nějakém vážnějším filmu (krimithriller nebo čistokrevný western)...(21.11.2010)

• anderson

Obskúrnoť v ktorej LEE MARVIN a CLINT EASTWOOD spievajú !!! Ak ste videli 11. epizódu z 9. série SIMPSONOVCOV, pochopíte moje pocity pri sledovaní tohto paškvilu. (2.10.2007)(2.10.2007)

Ne zcela nezajímavý westernový muzikál z dob mládí Clint Eastwooda. Vidět zpívajícího budoucího drsňáka Eastwooda romantickou píseň o lásce a věčně ožralého Lee Marvina u svatebního oltáře je skvělé pošušňání. A příjezd kněžek lásky dostavníkem do chlapského tábora zlatokopů kočírovaný Lee Marvinem byl opravdu filmovým zážitkem. Kdo nemá rád muzikály, nemusí mít obavy, zpěvu se nenabízí nadbytek, obzvláště v druhé polovině filmu. 166 minut promítacího času je ale přece jenom hodně.(12.8.2008)

• Damiel

Snímek byl natočen na motivy broadwayských muzikálů, které vládly 60. létům, ale na rozdíl od nich v kinech moc neuspěl (přesto získal jednu nominaci na Oscara za hudbu). Příběh filmu totiž není natolik silný, aby utáhl stopáž o délce skoro 160 minut. Významnou roli v něm samozřejmě hrají písně, které na DVD bohužel nejsou titulkované (paradoxně na rozdíl od anglických titulků), což je škoda a divácký zážitek to podstatně snižuje. Také na rozdíl od jiných paramountských DVD mají české titulky občasné chybičky – nejčastěji jsou jimi vypadlá písmena. Btw, česky se to jmenuje NATŘETE SVůJ VAGÓN.(4.11.2005)

Pěkná westernová muzikálová komedie...:-) Taky si říkám, koho něco podobného vůbec napadlo? K tomu ještě s Clintem Eastwoodem coby jednou z největších hereckých legend westernu. Docela originální a našeho Limonádového Joea to připomíná opravdu jenom pohledem na onu netradiční kombinaci žánrů, ničím dalším, neb tady nejde o parodii, jenom komediální pojetí příběhu o uprchlých trestancích, netradičním milostném trojuhelníku a zlaté horečce uprostřed Kalifornie. Písně střídají tradiční muzikálový styl 60. let v swingovém aranžmá se stylem country, dokonce místy slušně kombinují oba styly dohromady, a celkově lze říct, že právě hudební složka povyšuje tento příjemně zábavný kousek do slušného nadprůměru. Lee Marvin tyhle svérázné figurky umí, a ač mne to jeho neustálé omdlívání do bláta, do vody a pod. brzy přesto bavit, vynahradil mi to překvapivě obstojným zpěvem a písněmi – zvláště country balada Wanderin' Star patří k tomu nejlepšího z celého OST... taková poetická chvilka vytvářející pěkný kontrast k předchozímu humornímu duetu Marvin - Eastwood během kopání skal v podzemí, ale zároveň i poslední vydechnutí před příchodem nekečaně bláznivé přírodní katastrofy ve vesničce. Inu, všechno může mít své nepřejné vedlejší účinky, i nalezení a vykopání ukrytého zlata v podzemí... :o) 70% (# "Filmová reťaz" Challenge Tour 2020 ... film č.13/100)(11.2.2020)

• danecek24

27. Zlatý Glóbus za rok 1969 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Lee Marvin(7.1.2009)

Paint Your Wagon je odpovedou Lee Marvina /Man who shoot Liberty Valance/ a Clinta Eastwooda /Where Eagles dare, dolarova trilogia Sergia Leoneho/ na muzikaly 60. rokov, ktore sa v tejto dobe tocili jak o dusu /myslim, ze hlavne na West Side Story a na My fair Lady/. Obaja drsnaci aj Marvin aj Eastwood spolocne vo filme hladaju po potokoch zlato /a nielen po potokoch/ a popritom si aj zaspievaju - teda Marvinovi to este ako -tak ide, horsie je to s Eastwoodom, lebo jeho spev znie ako cirkularka na usi divaka. Rovnako je to aj s komedialnymi vsuvkami : Marvin pobavi, Eastwood nie /raz darmo, nemal komedialny talent Marvina, co uz/. Su tu vsak pekne sceny /na vozoch, pri rieckach a pri potokoch/, akurat ta minutaz 166 minut je prestrelena. 65 %(5.5.2015)

• Mikino00

První hodinka je velice slibná, pěkné písničky, opilecký vtipný děj, jenomže pak se to táhne, nic se tam neděje a je to pořád to samé dokola. Clint neumí zpívat a role mu nesedla. Překrásná je píseň Wandering Star, kterou zpívá Marvin, taková jediná hvězda na temné obloze.(2.11.2011)

• gumolit

Spievajúci Lee Marvin a Clint Eastwood vo viac než 2 hodinovom muzikálovom westerne , kde nepadne za celý film ani jeden výstrel je aj na mňa už silná káva....(23.6.2019)

• karlee

Čekal jsem něco vtipnějšího, pobavily snad jen scény s mladým farmářem ke konci. Písničky nic moc, jen zbytečně protahují stopáž.(1.4.2012)

Muzikály prostě nemám rád a westernovej muzikál s Eastwoodem vypadal jako hodně špatnej nápad. Ale bavilo mě to. Písničky okey, a pod slupkou jednoduchý zábavy jde najít pěknou poctu opravdovýmu divokýmu západu, svobodě bez civilizace se vším co k ní patří (hlavně neustálý chlastání whiskey).(28.1.2018)

Děj tohoto westernového muzikálu se odehrává v "bezejmenném" důlním táboře v období kalifornské zlaté horečky. Jednoho dne do čistě mužsky zastoupeného tábora přijede neznámý mormon s jeho dvěma manželkami, jehož vesničané přesvědčí jednu z nich prodat, což obrátí celý tábor naruby. Zvládnou naši dva hlavní hrdinové vést polygamistcký způsob života nebo se o překrásnou Elizabeth poperou? K tomu můžu říct jen jedno - "I ain't certain!". Natřete svůj vůz jsem objevil díky americké zpěvačce Mariah Carey, která dostala své křestní jméno právě po jedné z písniček z původní divadelní předlohy - They Call The Wind Maria (foneticky se vyslovuje stejně, psaná forma byla poupravena). Po muzikální stránce patří zásluha duu Lerner a Loewe, kteří stojí i za veleznámým muzikálem My Fair Lady. / Mé oblíbené písničky - I'm On My Way, They Call The Wind Maria, A Million Miles Away Behind the Door, There's A Coach Comin' In, Gold Fever / 90% - stačila by bohatě o půl hodinky kratší stopáž(8.3.2018)

pekné piesne(11.2.2014)

Dokoukáno. Uf, musím říci zvláštní. Koho tohle vlastně napadne? Koukat se na to i dá,,,je to taková dlouhááá dějová linka, na kterou se neustále něco nabaluje. Jsou tam mraky komparzu a spousta zápletek, obecně mám rád westerny, ale muzikály ne, Díky L.M a C.E se na to koukat dá, ale postupně. Na jeden večer? Pochybuj...(17.12.2019)

<< předchozí 1 2