blondboss

"If the machines can learn us about value of human life, maybe we can too." Nenapadá ma iná veta, ktorou by sa najdokonalejšie dala vyjadriť hodnota tohto veľkofilmu. Toto bol film, pri ktorom ľutujem, že keď to vzniklo, mal som len 8 rokov, lebo v kine to musel byť zážitok hádam na celý život. Súhlasím s názormi, že Matrix bol niečím novým a zaujímavým vo svete filmu, ale nemôžem si pomôcť, Terminátor 2 pre mňa stále ostal najlepším akčným sci-fi filmom, aký bol kedy natočený. To, čo povyvádzal James Cameron počas tejto 2 a pol hodinovky bolo proste niečo úžasné a veľkolepé. Kvôli takýmto dielam má význam Hollywood. Čo na to povedať? Absolútne nadčasový veľkofilm, ktorý doslova pochoval svojho prvorodeného brata, ktorý bol mimochodom takisto skvelý. Perfektné herecké obsadenie, nádherné akčné scény ako z "biblie akčných scén" a dokonalá mrazivá atmosferická hudba od Brada Fiedela. Arnold aj keď nie je bohvieaký herec, v tomto filme by som si nevedel predstaviť iného chrániaceho terminátora. A Robert Patrick? Nepoznám s týmto hercom veľa filmov, ale ako toto zahral? No proste nechápačka. Perfektne zahrané s brutálnym psychopohľadom, ktorý musel zamraziť asi každého. Proste tento film mal všetko, čo mal mať....od prvých scén cez legendárnu scénu druhého stretnutia Lindy Hamilton s Arnoldom v psychiatrickej liečebni a hlášky typu "Hasta la vista, baby" až po dychtivý záver. Na tento thriller proste nedám dopustiť. 100 % ()

hippiesak

Film, díky němuž jsem si pamatoval první jméno amerického režiséra. Na tento film jsem se těšil jak děcko (byl jsem děcko) a na VHSce jsem si ho užil poprvé a pak ještě několikrát. Pak znova na DVD, teď zase v HD. Líbí se mi více ta původní verze, ne Director´s cut, který je moc dlouhý a přidané scény film spíše zesměšňují (Terminátor, který se snaží napodobit úsměv na benzínce). Arnol je tu brutální a jeho hláška "I will back" je prostě legendární. ()

g.laudeo

Film táhne dopředu autentický malý Furlong. Skvělá Hamilton v nejdůstojnější ženské roli v akčním velkofilmu v historii. A fenomén Schwarzenegger, svalovec s obrovským potenciálem pro nadsázku, nadhled, vtip. ()

Fugito

Film starý ako ja ,no na tú dobu úžasné efekty,čo je možnože škoda, lebo tento unikát v tejto dobe super počítačovej grafiky dobehne asi skoro každý novonatočený film s rovnako jednoduchým dejom, a o ktorom každý vie ako sa skončí no napriek tomu sa mi páči Cameronov pohľad na ľudstvo a jeho vlastnú sebazáhubu, ktorú je cítiť v každom z jeho snímkov. Určite si zaslúži uznanie najmä kvôli tomu, že vznikol na začiatku experimentovania s grafikou vo filme. ()

Slam7

T-1000 je tak "chladnokrevnej", až mi z něj leze mráz po zádech!!! Dvojka ve všem naprosto převyšuje, už tak výbornou jedničku. Je prostě lepší a hlavně já jsem od přírody dobrák, takže mýho oblíbenýho Švarcíka radši vidim jako toho hodnýho, než jako toho parchanta z prvního dílu:) A ta mašina jak tam na ní sviští, to mi dělá moc dobře:) nebojim se dát 95% ()

-VINCE-

Pro mě jednoznačně revoluční film, který do dnes tak trochu udává směr akčních snímků. Miluji apokaliptistickou tématiku jak ve filmech tak ve hrách. Vždycky to má takovou zvláštní atmosféru, kterou nedokáže navnadit žádný jiný žánr. Jedná se jeden z prvních filmů kde byli použity už velmi povedené a kvalitní vzuální efekty. Vynikající "Arny" se svou "kamenou tváří", kterou dokáže udělat jen on a prostě mu to každý žere. Jeho text je jen pár většinou "hloupích" frází, ale jednoduše hltáte každé jeho slovo. Film plný akce a napětí je přesně to co se mi osobně líbí. Proto je tento snímek jeden z nejlepších v historii kinematografie. ()

Centime

Kdyby mi ČSFD dalo možnost udělit jedinému filmu šest hvězdiček, tak by to byl T2 a to se asi nikdy nezmění. ()

CallenG

Aby se dvojka vyrovnala jedničce to se jen tak nevidí, napadá mě snad jen Kmotr a samozřejmně Nolanův Batman. Cameron prostě a jasně mění filmový svět. Prvním Terminátorem změnil pojem sci-fi od záladu, zde se vyšvihnul po akční a triové stránce (v oblasti zvláštních efektů to byl průlom), a dobře víme co přišlo pak oscarový Titanic a hlavně Avatar svět 3D. Koupil jsem si režisérskou verzi a vážně jsem netušil že se u tohoto filmu budu válet smíchy SPOILER: vidět jak se Arnold snaží o smích mě dostalo do kolen. ()

davistercz

"Teď jsme chytli Skynet za koule". Snad nejlepší hláška v celé historii sci-fi filmů. Ani se nedivím, že druhé pokračování úspěšného Terminátora dostalo úžasných 91%. Skvělý děj a výborné herecké obsazení.., hlavně zlého Terminátora. Arnold Schwarzenegger v druhém díle jako hodný robůtek pomáhající Johnovi? Proč ne. Opravdu skvěle natočené a úžasný zážitek na který jen tak nezapomenu. ()

jancin4

Tak to bol ozaj krst ohňom. Výbuchy, akcia a fantázia, použitá v tejto akčnej spúšti vypálila ozaj ohromujúco. Pre mňa najlepšia časť tejto známej Cameronovej série. Dovolím si povedať, že je to prvý najlepšie zvládnutý scifi film v ktorom človek a robocop si skrížili cestu a kde všetko pôsobilo reálne. Aj keď o Arnoldovej vlastnosti ponoriť sa kvalitne do akcie som , už vedel z filmu Komando tu to ešte znásobil. Táto časť priniesla aj skvelé nadviazanie a vyvrcholenie z úvodnej časti, keď sa objasnil rodinný vzťah a aj minulosť robocpov na zemi. ()

gotham

Ano, je to pro mě asi nejlepší akční film všech dob, totální kult. Jednička je možná ještě kultovnější, ale dvojka má lepší akční scény, úžasné digitální triky a především fantastické hlášky. Na dvojku se zkrátka můžu koukat pořád dokola, nikdy se neokouká, Arniemu sedla úloha hodnýho Termiče o chlup víc než zápornýho, alespoň dle mého názoru. Ale abych byl spravedlivý, skvělý herecký výkon odvedl i Robert Patrick nebo třeba Joe Morton. Cameron byl prostě bůh, než natočil tu sladkou slátaninu. 100% ()

calculus

Ve své době to byla neuvěřitelná věc, i dnes film snese hodně přísná měřítka. Dobrý příběh, přesvědčivé herecké výkony a hlavně digitální efekty na do té doby nevídané úrovni, znamenaly pro T2 takovou reklamu, že film málem zbořil kina. Když přidám průvodní skladbu You Could Be Mine od Guns N' Roses, kteří tehdy zrovna váleli se svým skvělým dvojalbem Use Your Illusion I & II, nemám co víc dodat. ()

kubilov

Tak tohle už je úplně jiný kafe! O dva levely lepší než jednička. Cameron se rozhodl přehodit film naprosto naruby a já tento krok kvituji jako velmi úspěšný. Vtipné hlášky, brutální akce, neskutečné tempo celou dobu zaručuje to, že se T2 stala jednou z nejlepších akčních sci-fi, co kdy vznikla. Arnoldova snad životní role a protivník T-1000 v podání Roberta Patricka, to je záruka nehrozící nudy a nezapomenutelného zážitku. --- Po deseti letech od prvního shlédnutí ve mně tolik nadšení nezůstalo, proto snižuji o stupeň. Byť jde nadále o skvělý film. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu