• noriaki
  ****

  Podivný, skoro psychadelický a vysoce návykový seriál. The Odyssey má výjimečně chytře vymyšlený námět. Jayův svět je zajímavý sám o sobě a navíc se v něm, tu a tam, objevují osoby a události z jeho reálného života. Dneska už si to pochopitelně dokážu vysvětlit, ale na prvním stupni základky jsem na to zíral s široce otevřenýma očima a nebyl si jistý vůbec ničím. I když je psaný primárně pro děti, dají se v něm najít myšlenky, které nezapadnou nikdy. Degenerace skoro pohádkového světa dětí ve hrůzu nahánějící totalitu, nebo chlapcovo postupné vyrovnávání se s otcovou nepřítomností, má neskutečnou sílu a věřím, že by udrželo i pozornost dospělého diváka.(26.11.2012)

 • Fixa
  *****

  Jestli je to tohle , tak s klidem dávám plnej počet, protože jsem na tom tenkrát dost ujížděl :-) Pamatuju si hodně málo, ale vim, že to byl v tý době jeden z mých nejoblíbenějších seriálů (viděno mysllím v Magionu)...... než přišla Cesta do Neznáma(20.10.2010)

 • MFA
  *****

  Musím dát maximum. Vím že to možná není objetktívní, ale tohle je jeden ze seriálů mého dětství, který doufám nikdy nezapomenu a který formoval mojí fantazii. Ve své době jsem kvůli tomu o víkendech brzy ráno vstával, hltal každý díl a bylo to pro mně hodně osobní. Dodnes miluji příběhy s dětskými hrdiny a příběhy které mají takhle specifický pohled na svět. Když si dnes odmyslíte televizní triky a zpracování roku 92 a soustředíte se na příběh, tak je to pořád docela síla, hmm?! (pro lidi kteří nikdy úplně nevyrostou a nezciničtí)(10.11.2013)

 • aliajas
  ****

  Predchádzajúci komentátory zabudli podotknúť, že v Jayovom svete sú ľudia, ktorých skutočne pozná. A všetko, čo sa s ním deje v reálnom svete sa prelína aj do toho jeho sveta. Pokusy oživiť ho, návštevy, výlety... Odysea II "Lekáry povedali, že som bol v kóme. Možno som bol. Ale za svetom vedomia je ešte svet, o ktorom nič nevedia. Keď som sa prebral, nič už nebolo ako pred tým a ten druhý svet prišiel so mnou. Moja odysea pokračuje." Jay(5.4.2008)

 • ssarka
  ****

  spolu s Opičím králem další seriál,o kterém když mluvím na veřejnosti,tak na mě všichni civí jako na blázna v pomale vrzají dveře léčebny...nikdo ale vůbec nikdo ho nezná a dokud jsem si nevzpomněla na název sama,tak mi nikdo nedokázal poradit,jak se jmenuje...dávám 4 hvězdy za to,že mě musel hodně moc bavit,když na něj o 20 let později vzpomínám..:)(21.10.2016)