Lazebník sibiřský

• Rusko Sibirskij cirjulnik (více)

1905: Matka píše svému synovi, který je kadetem na proslulé americké vojenské akademii ve West Pointu. Jak mu vypráví svůj příběh, odhaluje dlouho skrývané tajemství jeho narození. 1885: Mladá Američanka Jane Callahanová cestuje do Ruska. Během své cesty do tohoto nového světa sdílí kupé se skupinou mladých divokých kadetů. Mezi nimi je i Andrej Tolstoj, elegantní a vášnivý mladý muž. Jane zjistí, že oba sdílejí stejnou lásku k hudbě a kadet se do této krásné a nezvyklé cizinky bláznivě zamiluje. Na moskevském nádraží očekává Jane Douglas McCracken, excentrický vynálezce, který se snaží získat podporu velkovévody, aby mohl prodat Rusku svůj výtvor: obrovský stroj na kácení stromů. Aby dosáhl svého cíle, představuje McCracken Jane jako svou dceru. Její rolí je obměkčit úředníky a okouzlit všechny McCrackenovy potenciální zákazníky. Jane by se ráda znovu setkala s hezkým mladým kadetem Tolstým, a tak ho navštěvuje ve vojenské akademii. Tam je představena generálu Radlovovi, muži, kterého má na přání McCrackena svést. Jane brzy poněkud nemotorného Radlovova okouzlí. Ten požádá kadeta Tolstého, jehož city k Jane zcela ignoruje, aby ho doprovodil k McCrackenovi, kde hodlá požádat o Janinu ruku. Mladý muž, přemožen svými emocemi a láskou, nemůže při generálově návrhu déle tajit své vlastní city k Jane. (oficiální text distributora)

Arccos

Vite, co je nejvetsi slabina tohoto filmu? Nevim sice, jak vypadal zivot v Rusku na prelomu stoleti, mozna prave takto - ale film me o tom rozhodne nepresvedcil. Navic skutecne zajimavy se stal az nekde v pulce. ()

pepino

Krásný film, jen mě mrzí že ho dost lidí odsuzuje. Má vynikající příběh který je pěkně odvypravován. Je to zkrátka takový ten film který vás zahřeje u srdce a vždycky se na něj rádi podíváte. Kadet Tolstoj byl bezchybnej. Malinko ale k 5 hvězdičkám chybí. ()

Marat

Julia Ormond mi ve filmu velmi připomněla Nicole Kidman ve filmu Moulin Rouge, a tím si mě od počátku zamilovala. Jen bohužel ke konci se její šarm a humou vinou scénáře ztratil, a komicky začátek se postipně měnil v klasické drama. Rozhodně jsem se u filmu nenudil, zasmál jsem se. Ale ke konci filmu chyběla duše, která 3/4 filmu tento film doprovázela. ()

Havala

Skvělý, výpravný a poutavý příběh lásky. Klidně se může přidat k megadílům jako Ben Hur či Dr Zhivago, na dnešní poměry kvalitní film který vůbec délkou nenudí ale drží vás v úžasu až do konce. 92% ()

DJ Kritik

Dlhí čas som sa vyhýbal tomuto filmu ani neviem prečo. Ale našťastie som sa k nemu dostal a urobil na mňa veľký dojem. Krásny príbeh lásky medzi ľuďmi, ktorí sú v pravý čas na nesprávnom mieste. Láska nie je jednoduchý vzorec a neplatí pre ňu žiadne pravidlo. V tomto filme je to ako v skutočnosti, kde je tie všetko zamotané. ()

Marrianna

Nádherné. Seděla jsem a s vyvalenýma očkama jsem se nechála unášet tak silným příběhem, že jsem si ani neuvědomila svých slz stékajících po tváři. Tak překrásný romantický snímek se jen tak nevidí. ()

svetylko

Julia Ormond v roli neobvyklé, poskytující prostor pro tvář komickou, vážnou, vášnivou i romantickou. A čistá mužská duše, které vtiskl tvář pro mě neznámý Oleg Menšikov - tolik ryzosti v postavě, které můžu věřit každou emoci. A přitom - kdoví, jak to dělá - je u toho ještě roztomilý a odhodlaný tak, jako později jeho syn: "Mozart je velký skladatel" a nikdo ho nedonutí tvrdit opak, to spíše jeho "pronásledovatel" kapituluje. Bohužel všechno v životě nekončí jako pohádka, ale tento film - i přes dvacet minut, o které mohl být ve svůj prospěch kratší - mě neuvěřitelně bavil střídáním nálad a omotal si mě svými komickými i dojemnými momenty (např. leštění parketové podlahy nebo loučení na nádraží). ()

martinkaziki

Každý máme nějakou svojí srdcovku a tohle je ta má. Tenhle film má velkou ruskou duši. Nádherná výprava, krásná hudba a dechberoucí příběh o nenaplněné lásce Američanky Jane a ruského kadeta Andreje (Julia Ormond a Oleg Menšikov byli naprosto skvělí). Líbí se mi tahle doba carského Ruska, kdy čest byla jen jedna, kdy muži respektovali i nepsaná pravidla a zákony, byli kavalíři a důstojnost pro ně byla vším. Scéna z vlakového nádraží, kdy se s Andrejem přijdou rozloučit jeho kamarádi patří mezi mé nejsilnější filmové zážitky vůbec. No a tečka nakonec – též miluji Mozarta. ()

Bilky

Pekný príbeh, vyhýbajúci sa klišéovitým scénaristickým fintám, no fplyv producentov bol očividný a stále som mal pocit že je to taký zlepenec, imho by toto mohol byt 5* film - ak by bol čiso ruský. Miestami dosť rozvleklé, najzaujímavejšie pasáže boli ruské "nacionále" a hlavná dejová línia trpela rôznymi odbočkami, McCraken bol nezáživný. Naopak: PETRENKO + MENSIKOV = 50% filmu! ORMOND ma nepresvedčila, ale celkovo hodnotím film ako nadpriemerný (70%) ()

JenYu

Tenhle film jsem poprvé viděla, když nám domů na zkoušku zavedli kabelovku a dávali ho na HBO.Uteklo mi asi prvních 25 minut, což při jeho stopáži až tolik neznamená.Ale přesto jsem ho chtěla vidět znovu a pořádně, tak jsem se na něj vypravila do kina (s mamkou a sestrou).Málem ho nepromítli, byly jsme totiž jediné divačky.Nakonec se to nějak vyřešilo a já si doplnila nejen tu necelou půlhodinu, ale mnohem víc.Tenhle film mě naprosto okouzlil a ještě několik dní jsem ho nemohla dostat z hlavy - jak to u správných filmů má být. ()

route60

Nádherný milostný příběh vyprávěn Nikitou Michalkovem s krásnou Julii Ormond a Olegem Menšikovem jako beznadějně zamilováný Andrej, Lazebník sibiřský má vše co jen od takového filmu divák očekáva emoce, vtip, drama, hlavně úžasná scéna na nadraží ke konci filmu, krásna kamera a hudba jen umocňuje celý příběh. ()

Bumerang

Nikito, Nikito, Nikito... Ty si toho Oskara moc chtěl, co? Vzít nůžky a pořádně to prostříhat, mohl to být jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Příběh mocný jako matička Rus, postavy jak z Čechova... Nikito, ty vole, chtělo to jen trošku nadhledu a ten Oskar by tvůj fakt byl! Menšikov je bůh! ()

garry

Rusové podobně jako Američané si rádi fandí. Souhlasím s názorem, že Michalkov znázorňuje ruskou historii tak, jak by si přál aby vypadala. ()

m.xFuck

Nezamilovat se Julie Ormond muselo být opravdu náročené :) Akorát by mne zajímalo, kde vzala americká armáda plynové masky v roce 1905. ()

Domas88

Heeeej.. Dívat se na romantický film od začátku do konce s otavřenou pusou se mi ještě nestalo, všechno je jednou poprvé :D Strašně moc krásné, užásné a smutné v jedné... ()

akcul

Rozvlekle. Bolestne. Nevite, zda Rusko milovat ci nenavidet. Oleg Mensikov a jeho Andrej je pro me jednim z nejsilnejsich predstavitelu milovniku. Myslim, ze mi opravdu zlomil srdce. ()