Alenka v zemi za zrcadlem (TV film)

• Česko

Alenka za zrcadlem

Alice Through the Looking Glass

Fantasy / Rodinný

Velká Británie, 1998, 83 min

• blondboss

Taká poeticky ladená verzia legendárneho rozprávkového príbehu, ktorej hlavný prím hrá nádherná Kate Beckinsale v najlepších rokoch. Celkovo to síce malo čo to spoločné s predlohou, ale vo všeobecnosti je práve tá predloha dosť nudná, takže ani toto nemohlo veľmi zaujať, aj keď sa Kate snažila, ako sa len dalo. 45 %(27.11.2017)

Není to zrovna film pro děti (asi něco jako Malý princ, člověk to ocení až mnohem později) :) ale je to pohádkový příběh s chytrými slovními hříčkami, citáty, myšlenkami - „Co zbude, když vezmeš psovi kost? ...zbude jen zlost. (kost bude pryč, já také a pes bude mít zlost, a když vezmeš i psa, tak zbude jen ta jeho zlost.“ To není vůbec špatný nápad! „A když řekne hej ty tam - Můžeš být ty ta tam.“ Průvodcem je pochopitelně Alenka, ale pozor není to malá holčička - hraje ji dospělá Kate Beckinsale!(8.10.2003)

Pohádkový příběh světově proslulého románu Lewise Carolla,, kde za zrcadlem existuje kouzelný svět, ve kterém žijí mluvící květiny, šachové figurky a další roztodivné bytosti. V této pohádkové říši čeká dobrodružství doslova na každém kroku. Alenka nikdy neví, koho potká, ani jaký další úkol jí čeká. Země za zrcadlem je plná fantazie a legračních okamžiků, u kterých jsem se příjemně pobavil a odreagoval ****(30.7.2012)

• MISSha

S Alenkou to je vždycky těžké, když se jedná o výpravu, která zrovna dvakrát povedená není (což je u TV filmů běžné) dá se na to dodívat a to se cení.(14.3.2011)

• apolite

Táto verzia Alenky je podľa môjho arogantného názoru príliš prefilozofovaná, ukecaná, divná a miestami nudná, k tomu veršovaná z hladiny až do dna. Pri sledovaní som sa cítil ako v ríši divov. Nie vždy to bolo príjemné ale niekedy to bolo príjemné. Ah áno, práve Kate Beckinsale je podľa môjho prostého názoru to najkrajšie v celej tejto ríši za zrkadlom. Už len prejsť do krajiny zázrakov, znovu mať sedem a sa hrať.(20.9.2010)