Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

PlayEasy

Doslova MRAZIVÁ atmosféra, znepokojivý Morriconeho soundtrack sestávající jen z hrstky hlubokých tónů, nervydrásající momenty (test krve, klec pro psy) a nakonec ta neporazitelná mrcha plížící se po výzkumné stanici! Srovnávání s Vetřelcem je trochu zcestné, vzhledem k tomu, že Věc měla triky za pár babek a ambice nejnovějšího filmu Eda Wooda - ale právě takto přece vznikají nejkultovnější díla! 95% ()

Mr.Sombrero

Jednoznačně jeden z nejlepších horrorů, co jsem kdy viděl. Originální zasazení do Antarktidy, výborný Kurt Russell, jedinečný záporák a stále houstnoucí atmosféra, v níž si nikdo nemůže navzájem věřit. Mrazivá Morriconeho hudba dodává celému filmu správný ráz a dělá z něj ten pravý masterpiece. Při uvedení Věc v kinech sice spíše propadla, čas ale jasně prověřil její kvality a právem si vydobyla kultovní status.90% ()

Blenny

Kolik mi bylo, když to bylo prvně? Asi dvanáct. Pustil nám to s bráchou děda. V paměti mi utkvěla scéna, kdy lékař láme hnáty trčicí ze spáleného těla. Druhý den nám matka naservírovala kuře na paprice. Hnáty trčící z červené omáčky. Oba jsme s bratrem zbledli a oběd nejedli. Myslím, že pak měla dlouhý telefonát s babičkou. KULT. ()

Adrio

Horror ktorý ma ako malého donútil na dlhé roky tento žáner odsunúť na vedľajšiu koľaj pretože som pri filme prvý krát pocítil cez obrazovku strach, chlad a nepríjemné napätie pri ktorom mi tuhla krv v žilách, po čase som sa vrátil k žánru a tomuto klenotu nemôžem udeliť menej ako 5* ten pocit paranoje a zúfalstva je neopísateľný. ()

PlysovyMacko

Oldschoolovy horor s praktickymi efektami, ktore su nechutnejsie a desivejsie nez cgi. Vec je mimozemstan, ktoreho nasli zmrznuteho v lade a okrem toho, ze vrazdi, dokaze sa premenit na zviera aj cloveka, na com je zalozeny dej - na paranoji a strachu, ze kto to je. Som rada, ze film som nevidela ako dieta, dost by ma vydesil. A neodporucam sledovat v noci. ()

maoc

Já se těšil, a ono je to takové... prostě staré. Jsem schopen skousnout zastarání triků, masek, kamerových postupů. Beru, přijímám. Jenže ono to vyvolává nostalgii a tím zase naštvání, že stárnu já, a to si promítnu do hodnocení filmu. Takže ne, budu nesmlouvavý. Sorry jako. Kdysi jsem se jako dítě u Vetřelců (2) na videu tak zesral strachy, a to jsme se dívali v kupě dětí, že jsem pak noc nespal (a to jsem spal s dalšími na pokoji a dokonce ani sám v posteli!) a pronásledovalo mě to ještě asi 15 let. Ale teď, když už jedu páté gumy, mi Věc prostě nepřišla ani trochu strašidelná. Vlastně ani nechutná. Přestože je Vetřelcům v něčem podobná. Nemohu říct, že by to byl špatný film. Paranoia se upřít nedá, jistá bezvýchodnost také, ale postavy se pletly (ještě že byli aspoň 2 černí, jinak bych byl úplně ztracen), občas nebylo jasné kdo co dělá a proč a zda to zapadá do logiky příběhu a herecké výkony byly spíš chlapácké než realistické. Asi nejvíce se mi líbil konec, který odkazuje na oběť kapitána Oatse. Jen to bylo gesto zbytečné, protože ta mrcha umí přežít mráz. Vlastně i to Oatsovo gesto bylo zbytečné. Ale je to hezký a silný příběh. Úplně jsem si vzpomněl na Červeného trpaslíka. Což z hororu udělalo ... no něco jiného než horor. :-D ()

adamix

Pri každom pozretí som sa nevedel dočkať, kedy toho nechutného mimozemského parazita prestane baviť hra na schovávačku a ukáže sa v plnej ,,kráse". Tentoraz som si však vychutnal aj tú panujúcu paranoju medzi skupinou polárnikov a stiesňujúcu atmosféru. Triky sú bezpochyby geniálne (a to nie len na svoju dobu) a úprimne, vždy mi bolo bližšie k srdcu toto ako preceňovaný, ale stále nadpriemerný Alien. Žiadny happyend sa nekoná a to je na tom to najlepšie, keď si uvedomíte, že cesta domov už žiadna nie je a tá jediná vedie len k istej smrti. Nechutné, atmosferické, depresívne a nesmrteľné dielo. ()

Kebabkony

Mám hodinu po dokoukání a vůbec nechápu, jak jsem si tento snímek mohl nechat ujít, protože je to snad nejlepší horor, co jsem kdy viděl. Samotná VĚC je zde zpracovaná naprosto nechutně a na svojí dobu to vypadá nehorázně dobře. Dokonce i v roce 2023 to působí víc strašidelně než většina hororů. Atmosféra v tomto filmu je neuvěřitelná a krásně je zde vybudovaný pocit, že nikomu se nedá věřit. Hudba tomu všemu dodává ještě lepší zážitek. Tohle prostě nemá chybu a chci to vidět už znova. 10/10 ()

kubas369

6/10. Dlouho jsem se tomu záměrně vyhýbal. Nejsem moc na horory a děsivý věci moc nemusím. Nakonec jsem se ale přemluvil a konečně jsem se na tuhle, pro mnohé kultovní legendu, podíval. No a nic. Děsivý to moc není, efekty nezestárly moc dobře, i když oceňují že i přes to stáří vypadají zajímavě a určitě dali kurevskou práci. Napínavé to je jen v scéně s krví, která je fakt skvělá, jinak se postavy chovají stejně pitomě jako v každé jiné bečkové vyvraždovačce. Pro mě stejně nepochopitelný kult jako Blade Runner. Možná jsem čekal moc dlouho a jsem si jistý, že kdybych to viděl jako novinku mám jiný pocity než totální zklamání a znuděnost ale bohužel.Vetřelec, který je této látce docela blízko, je ve všech ohledech lepší film. Možná až na hudbu ta je excelentní. ()

Blazkowicz

Nemá cenu moc zmiňovat nic kromě speciálních efektů, které jsou jedny z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Přehlídka všemožných mutací a tvarů je působivá i dnes. Základna působí dost stísněnou atmosférou a hudba to jen prohlubuje. Dějově ničím neoslní. Nemít to ty efekty, tak by to byla vcelku tuctovka. 4* ()

helrohir

Najsilnejšou devízou a tajomstvom úspechu tohto filmu je jednoznačne napätie, ktoré sa v niektorých chvíľach hromadí až v neznesiteľnom množstve, a divák len milosrdne čaká na vytúžené odhalenie aj za cenu šoku nad nejakou podarenou gore scénou. Napätiu a atmosfére sa podriaďuje aj hudba či kamera. Ani neviem, či so niekedy videl film postavený hlavne na paranoji, ale tento formát uzavretej skupiny na odľahlom mieste funguje na výbornú. Na rok vzniku sú vynikajúce aj špeciálne efekty, a na niektoré scény budete myslieť ešte pár dní po zhliadnutí. Osobne horory až tak nemusím, ale toto je určite jeden z top príspevkov žánru. 90%. ()

moore

Podle mě spolu s Vetřelcem 1 nejlepší sci-fi horor. Více bych to nekomentoval, stejně jde hlavně o atmosféru, která se těžko popisuje. Povinost vidět. ()

DAF1

Ochránci přírody mohou nad "roztrhanými" psy skřípat zuby. Filmový fanoušek jen zaplesá. Legenda mezi legendami. Russella sice moc nemusím, ale pod Carpenterovou pevnou režisérskou rukou mu to, za zvuků démonické hudby, docela sekne ()

weasel.p

Jeden z nejlepších hororů co sem viděl. Výborně vybrané prostředí opuštěné antarktické základny,tzn. výborná atmosféra, kde nikdo nikomu nevěří..temná jednoduchá hudba a výborný konec. ()

Weirdman

8/10... Po prvé: toto nie je vôbec žiadne horor, ale hustý thriller s poriadnymi gore efektmi. A po druhé: ten emzák je tuším ten najhustejší panchart z vesmíru, ktorý kedy vo filme padol na matičku Zem... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)