Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Timonthy

Vynikající. Bullocková za volantem autobusu i ten záporák. Pak jak koukali ti agenti, jak jede ten autobus... Vše je zde promyšlené a je to akční film, jak má být. I v Simpsonových je o něm zmínka, když Homer dokonale zkomolí název filmu na Autobus, který nesměl zastavit. ()

kamcacik

Super film, dobré filmové obsazení. Napětí, atmosféra fakt se povedlo, dokonce i v některých scénách se mi tajil dech. A o tom by měly filmy být, hlavně ty akční. ()

Nataniel73

Skvelá akčná jazda od úplného začiatku až po samotný koniec. Najlepšie scénky, ktoré mi najviac utkveli v pamäti sú opúšťanie autobusu Jacka a Annie a následná zrážka s lietadlom a záverečná scéna v metre, kde Jack a Annie schúlení vedľa seba čakajú ako dopadne riskantný manéver napáliť metro v plnej rýchlosti na stavenisko. A samozrejme nesmiem zabudnúť na záverečný súboj na streche vagónu so šťastným koncom a odseknutou hlavou. Vďaka neustálemu napätiu som ochotný filmu prepáčiť niekoľko prehmatov. Z mnohých záberov je zrejmé, že autobus šiel veľakrát pomalšie ako 50 mph, Jack by sa za žiadnych okolností neudržal na podvozku autobusu tak dlho, diera v diaľnici, ktorú mal autobus preskočiť určite nemala 15 metrov ale možno dobrých štyridsať (z jedného záberu je to pekne vidieť) a v realite by sa pri tomto manévri všetci v autobuse zabili. Ale prižmúrim oko a dávam plný počet. A hudba je v tomto akčnom snímku až nečakane dobrá. 90% ()

Peddro

Dobrá akční podívaná, ale vůbec se nepovedl dabing Sandry Bullock. Hlas je neskutečně ječivý až odporný. Musím vypínat zvuk, když to na ní přijde. Podobně, jako u Natalie v Můj přítel Monk. To to nikdo z odpovědných neslyší, jak hrozně odporné to je? Zkazí tím hlasem celý film.... ()

wrzec

Akční klasika 90.let, skvělý námět nenechá diváka po celou dobu v klidu. Reeves s Bullockovou perfektně vybráni. ()

Feacher

Moc pěkný akční film, kde je akce od počátku až úplně do konce. Dobré vymýšlení jednotlivých zápletek i dobrá návaznost a na konci samozřejmě nechybí láska. Herci velmi dobří, za mě jasných 5*! ()

Bogrant

Nebezpečná rýchlosť je nebezpečne vydarený akčný film, jeden z najlepších vo svojom žánri a jeden z mojich vôbec najobľúbenejších. Premyslený príbeh, zaujímavé zvraty, fantastická akcia, skvelý Reeves a ako čerešnička na torte výbušný soundtrack, ktorý to celé ešte zvýrazňuje. Nápaditosť, ktorá v tej dobe ešte ruže prinášala a ktorá len tak nevyprchá. ()

Bragi66

Na začátku pohledný akční film s bombovým vyděračem (Denis Hopper). Pak ale zbytek filmu v zaminovaném autobudse se zamilovanou Sandrou Bullock. To už příběh tak netáhne a není ani moc přesvědčivý. No, ale doba byla prostě taková a ve své době to byl akčňák všech akčňáků. ()

nikhaj

Pripravte si vreckovky, minimum romantiky budú sa vám potiť dlane aj na nohách. Moc si neoddychnete tak zásoba tekutín a pochutin by tiež nemala chybat ()

Kritickej

7/10 Film, na který jsem opravdu hodněkrát zašel do kina. No ale ty roky už jsou i na tomhle pokladu vidět. Už mi nepřipadá zdaleka tak adrenalinový a napínavý jako dřív, zato díry ve scénáři jsou vidět víc. Přeskok autobusu nevyvolává napětí, ale spíš kroucení hlavou. Tentokrát body spíše za nostalgii, ale kdo nikdy neviděl, rozhodně by neměl minout. ()

J.CTORN

Chcete rychle a zběsile z devadesátek? Žádnej problém. Tenhle film má hrozně dobrý tempo a zábavnou akci. Postavy hlavní i vedlejší se vám zaryjí do hlavy a záporák je taky fajn (i když to není úplně Moriarty, měl to sice promyšlené ale ne tak dobře jak jsem očekával). SPOILERY: Často jsem se u tohohle filmu musel hlasitě zasmát, jak bude jen tak zničeho nic udělal totální jump i když se neměl od čeho nadzvednout, snad i konec kdy se naše hlavní postavy líbali v rozmláceném metru zatímco vedle nic byla bomba. Ale pravdou je, že tenhle film je taky bomba! 8/10 ()

Ywec

Vynikající podívaná do doby, než se hrdinové rozhodnou opustit příjemně vyhřáté sedačky jediného opravdu rychlého prostředku MHD na světě. Pak je to hrozná kravina, která užírá první části hvězdičky jako housenka otakárka feniklového růžičkovou kapustu. ()

morrissey

byl sem na tom v kině někdy ve 14 letech, a přišel sem domů zcela unešen, ted díky častým opakováním na Tv Nova sem lehce znechucen přesto dávám 4 ()

anjac

Pokud jste ochotní přehlédnout řadu fyzikálních "nesrovnalostí" které tento film obsahuje (např.: "létající" autobus, který vyvrátí zákon gravitace), potom se vám bude tento film líbit. Charismatický Keanu Reeves a standardně okouzlující Sandra Bullock (akorát toho vřískání: oh, my God, fuck, shit,... by mohlo být o něco méně) tvoří přesvědčivou ústřední dvojici. Pokud k tomu přičtete dobrou kameru a námět, vyjde vám učebnicový akční trhák, který vás na začátku vtáhne a už nepustí. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?