Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

chucky

Nepřipadalo mi to nijak moc zvláštní, ale uznávám, že to mělo nápad a dobrý scénář. Patři to mezi průměr. ()

TesterX

Desne nadhodnocena akcni prumerovka, ktera nenabidne vic nez par efektnich vybuchu, adrenalinovou jizdu autobusem, krafku Bullock za volantem a neherecky vykon D. Hoppera. Jako pubertakovi se mi film libil, ale v soucasne dobe jsem nemel silu to dokoukat do konce. ()

AVP

Ve sve dobe nadcasova zalezitost se skvelou hudbou a herci :) A vsechno je to pekne barevne a frci to, i kdyz skok pres nedostavenou dalnici vypada hodne neverehodne :) ()

Skeevee

jo, jednicka...to byla jizda =) Keanu tu byl super a dyz pomineme skakani busu cumakem nahoru, tak je to prima podivanicko ;) ()

bonovox

Jeden z najlepších filmov 90 - tych rokov, len nechápem ako mohol Jan de Bont stratiť všetok svoj talent v nasledujúcich filmoch ()

mandella

Sexy Keanu, sexy Keanu, sexy Keanu. A kvalitní záporák, který je dostatečně odporný...ačkoliv dvojka nestojí za nic, na jedničku se vždycky podívám ráda znovu. ()

Usir

Opravdu pěkný akční film, nabitý akcí a napětím. Pěkný nápad od tvůrců na děj filmu. Povedl se i závěr, kdy už vypadalo, že všechno skončilo, ale bylo to prodlouženo ještě o další napětí a určitě to nebylo na škodu. Akorát škoda, že poprvé jsem tento film viděl na kazetě, při cestě autobusem do Chorvatska:-))) ()

vnucionorf

Akčná klasika, videl som ešte na VHS nespočetne veťa krát. Mancinova hudba je Brutálne dobrá a dvíha film až do nebies! Škoda otrasnej dvojky... ()

lopja

Jedna sa o jeden z najlepsich filmov K. Reevesa a S. Bullock. Tento film mal vynikajuci scenar tak ze divak ma pocit ze vsetko je realne a vsetko sa tak naozaj moze stat. Ma pocit ze scenarista je dokonaly zlozinec ked dokazal nieco take realne napisat. Film Vas neustale drzi v nap䴩 tak ze ani na okamih nechcete pozriet nieco ine pretoze cakate ako to skonci. Velmi dobry namet velmi dobre spracovanie a samozrejme efekty a hudba ktora ako k tomuto filmu bola priam predurcena. Velke podakovanie reziserovy Jan de Bont za vynikajuci akcny film. ()

imaginer21

Když já jsem furt čekal, že vyskočí na střechu busu, udělá salto, chytí se mostu a ostrým zrakem bombu zlikviduje. Ale to by musel být spíš v Matrixu. Ne, teď vážně - u mně to byl první film, v němž jsem poznal Keanu Reevese a původně jsem na to koukal hlavně kvůli Bullockové. Jenže je toho víc, akce je výborná, záporák v těle Hoppera bizardní a celek působí jako bravurní nadstandard. Přesná kamera a poměrně psychlogicky správně nastavené dialogy. Bezesporu nadmíru povedená akční jízda. ()

Lady Grey

Hm, zas taková sranda to nebyla. Pominu-li šíleného psychopata a bandu ustrašených lidí v autobuse, nejedná se o nic převratného, čemu bych musela dávat vysoké hodnocení. Vše je navíc roztažené skoro do dvou hodin a na konci filmu se vlastně ptáte proč? Proč jsem u toho proseděla takovou dobu, i když se jednalo o v celku průměrný akční film. Méně keců a více akce by tomu jistě prospělo. To, co slibuje distributor, opravdu nehrozí. Vidět to znovu nemusím, ta romance byla na palici stejně tak jako napínavé scény. ()

RoB23

Z tohoto filmu adrenalin přímo čiší. Dennis Hopper umí záporáky, jak nikdo jiný (to dokázal už i ve filmu "Vodní svět") a Keanu a Sandře to v hlavních rolích naprosto pasuje. Škoda jen, že měl někdo chuť točit dvojku. ()

Braga

Ze začátku jsem si říkal, že to bude normální průměrný akčňák. Už jen podle lehkého obrysu děje. V autobude je bomba a jestli zpomalí, vybuchne. Naštěstí jsem se spletl, jelikož, právě díky výbornému scénáři, který ukrývá naprosto skvělou výstavbu děje, jenž obsahuje akci, dějové zvraty, romantiku a akci jsem byl naprosto upoután ke křeslu a nechával jsem se unášet fascinujícím nebojím se říct dobrodružstvím. Prostě tenhle film se stal klasikou akčních filmů a ani po několikátém shlédnutí neomrzí. = 4 Hvězdy . ()

KeanuTheBest

Originální námět, díky tomuto filmu dnes máme světové hvězdy Keanua a Sandru. Oba perfetní výkony, díky kterým ukázali co v nich je. Nejlepší komentář - Nathalie :D Oceňuji, že režisér v té době dal příležitost obsadit 2 poměrně neznámé herce do takového kultovního trháku. Musím uznat, že mi některé scény přišly směšné (viz.létající autobus, který je asi zbaven zemské přitažlivosti)....ale ve finále velmi napínavý děj který udrží diváka v napětí. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?