Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

CrashHP

Keanu Reeves už tu dokazoval, že sa najviac hodí do akčných filmov a spolu s ďalšími dokázal vytvoriť vynikajúcu atmosféru. Skvelý scenár, réžia, kamera a vynikajúce herecké výkony. Sandra Bullock bola perfektná. Tomuto filmu niet čo vytknúť. ()

NAILBOMB

Našláplá jízda MHD, kde vás při sledování nenechá příliš často napětím vydechnout.Keanu,Denis i Sandra tu opravdu předvádí dobré herecké výkony. ()

fumatro

Film je nabitý akčnými scénami od začiatku až do konca – niektoré sú reálne, iné menej alebo vôbec. K jeho pozitívam patrí určite aj vystrelenie dvoch skvelých hercov medzi prvotriedne hviezdy (Sandra Bullock a Keanu Reeves). Na tomto filme oceňujem hlavne skvelé výkony všetkých protagonistov a veľmi ma zaujala hudba, ktorá sprevádza celý film. Viaceré momenty prinášali zimomriavky. Počas sledovania ma síce rušilo niekoľko chýb vo filme, no napriek tomu patrí táto snímka k mojim najobľúbenejším. ()

Aceboris

Zo začiatku sa celkom dobre vyvíjajúca akcia pomaly ale isto klesá do podpriemeru. Neviem čo a prečo je tento film tak vysoko hodnotený, nakoľko len myšlienka na lietajúci niekoľko tonový autobus je totálne smiešna, podľa gravitačných zákonov nemožné preskočiť 15m v jednej rovine, poklop v autobuse na kolečkách. Komentáre sú ako v Béčkovom pornofilme, Sandra opäť nesklamala jej výkon hysteričky stál zato. Cestujúci to je kapitola sama o sebe. 2* za Dennisa Hoppera a Keana Reevesa. ()

PanVesmiru

Tento film bol pre mna dlhodobo cislo 1. Skvela rychla akcia so skvelou kamerou a hudbou (ocenene oskarmi). Manzelka dodnes nerozumie preco si ako vacsinu passwordov davam cislo 2525..:) ()

Andrej1388

Toto bol asi moj prvy velky akcny film ktory som videl ako 6rocny!Pozrel som si ho vsak uz asi velakrat,a naozaj u mna nestraca lesk,sledovat ako ci pocinaju bezbranni ludia proti teroristovi,je naozaj skvele,a film vas nenecha poriadne vydychnut,naozaj skvely akcny film! ()

sako44

Kvalitní akční film. Adrenalin na plný obrátky u mě zase jednou vybouchl. Výborní KEENE REEVES a SANDRA BULLOCK. Prohánět se autobusem minimální rychlostí 50 mph to není žádná sranda, ještě když víte, že zpomalíte a zemřete. A to všechno v ulicích Los Angeles. Vytnul bych jenom ten skok autobusu přes chybějící část silnice. ()

-rooney-

Parádní akční snímek v kterém snad nic nechybí, v 80' a 90' letech natáčeli snad ty nejlepší akční filmy. Nelze nic vytknout člověk v tomto snímku dostane vše co od správného akčňáku očekává. Vzpomínám si když jsem byl malej a otec tento film půjčil z videopůjčovny, a ještě ten večer mě musel udělat kopii, a ráno jsem to hltal znovu. Skvělý soundtrack. ()

Hansk75

Tady jsem ještě nevěděl, že Keanu jednou natočí Matrix a stane se jedním z mých nejoblíbenějších herců. Nebýt mé neoblíbené Sadry, tak bych dal možná i pět hvězd. Je to nostalgie. ()

bctpeyhon

Nezapomenutelný "akčňák" první poloviny devadesátých let. Sympatická ústřední dvojice, u které ona pomyslná chemie funguje od prvního společného momentu. Precizní úvodní scéna s výtahem Vás okamžitě vtáhne do děje a nepustí dřív než začnou závěrečné titulky. Doporučuji všem milovníkům akčních filmů, zejména těm, kteří prahnou k těm starým dobrým časům let devadesátých. ()

cooler

Sláva akčnímu žánru.Nebezpečná rychlost se povedla až neuvěřitelně dobře.Skvělý herecký výkon Keana Reevese v roli policisty Jacka Travena.Ale je smutné,že už je 20 let po premiéře filmu a zatím se nikdo nedokázal tomuto klenotu ani přiblížit. ()

Kubas1994

Akční lahůdka, která má hlavu a patu. Bohužel musím strhat body za bizardní kousky, jako Supermanský autobus, nebo matrix pod autobusem. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?