Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

Korbitch

Slabinký odvar toho, čím byl původní Pitch Black. Čekal jsem nějaký návrat mezi krvežíznivé, tmu vyhledávající bestie a dostalo se mi jen nicneříkajícího příběhu o tom, jak bývalý vrah zachraňuje vesmír, o kterém nevíme zhola nic. Jak si tedy můžeme být jistí, že Nekromandeři jsou vlastně ti špatní??? Co když to oni zachraňovali vesmírné světy před zničením sebe sama? Nevím, jak vám, ale mě se tohle pokračování tedy tuze nelíbilo a jsem strašně zklamaný, že to nepokračovalo ve stylu prvního dílu. Vymyslel bych tak do hodiny 1000x lepší námět. Neříkám, že bych k tomu zmáknul i povedený scénář, ale námět určitě. Tohle bylo nudný a nezáživný! ()

JJ.Gibson

Druhý díl se mi líbil o trochu více než Černočerná tma. Po vizuální stránce to bylo impozantní. Dieselovi se povedlo uchovat postavu z prvního dílu a ještě jí víc rozvinul, což se mu povedlo. Jediná, ale zato podstatná chyba byl slaboduchý scénář, chtělo to trochu zpestřit. Stala se z toho pohodová podívaná na odreagování, u které se nemusí přemýšlet. Jinak fajn... ()

Riddick77

Je tam cítit trošku víc peněz, což je bohužel na škodu. Nicméně i tak královská zábava s božským "antihrdinou" Riddickem ve velmi pěkně sestrojeném Vesmíru. 8/10! ()

SonGokussj

Riddik se nám vrací a s ním přichází neporazitelnost, spousty chechtáků, které vytvořily opravdu kvalitní vizáž a triky, avšak totálně ztroskotal na příběhu. Tolik nelogických věcí, až mi to přijde k smíchu. Jednička měla jedinečnou atmosféru a prakticky jen se scénou uvnitř či venku z vás šel mráz po zádech. Zde je efektů, až to pěkné není a výsledek? Zmatek, neopodstatněné činnosti, nelogická rozhodnutí... Dá se říci, že film "o ničem". Neoblíbil jsem si tam ani jednu postavu. Krom samotného Riddica. 55% ()

PKD

Pane Twohy...mám pro vás jen toto krásně comicsové... Bleuuurgh! Je to průser a věčná škoda, páč vizuál byl/je opravdu zajímavý a v rámci možností i neotřelý. Co je to ale platné, když je z postavy jako Riddick, šášula v pseudoepickém SW/Duna klonu. :-/ Aspoň mohu pochváliti démonického Karla ´Dredda´ Urbana. A jak se tak tady dívám, to si ještě drze dovolil spáchati director´s cut. Jako by toho už tak, nebylo dosti. ()

Redlum

Drsny Diesel bohuzel nehlaskuje tak casto a s takovou razanci, abych sel s hodnocenim vys. Vlastne muze byt reziser Twohy rad, ze nejdu niz, ponevadz i kdyz se mu nemuze uprit vizualni bombasticnost a vyborna kompozice, akcni sekvence jsou povetsinou velmi zmatecne a neprehledne. A kdyz se tak nad tim zamyslim, dohromady ani nevim, o cem to cele bylo. Ale predpokladam, ze se neco zachranovalo... ()

buldock

Výborná akční sci-fi podívaná s perfektním Vinem Dieselem , který se snad pro takové role narodil. ;-) Rozhodně krásně temné a vizuálně uhlazené dobrodružství , které si klade za cíl pobavit fanoušky žánru a to se snímku jednoznačně daří. Oblíbená a podle mě trochu opomíjená mírně popcornově natočená akční záležitost , která si zaslouženě našla místo v mé videotéce. Film: 86% ()

zipper111

Takže, jelikož jsem neviděl Pitch Black, tak jsem neměl srovnání. Film bych označil za lepší akční sci-fi kategorie B. Efekty jsou moc pěkně provedené, akce svižná, ale nemám rád když všechno stojí na jednom člověku, v tomdle případě na Riddickovi. Chápu že má bejt dobrej assassin, ale co tam předváděl on bez sebemenších příprav, to by nejzkušenější kaskadér nebo mistr svého umění nacvičoval několik měsíců :) ale co,když to tak má bejt...nemůžu si pomoct,ale lehce mi to připomělo Dunu, asi těma zhulenejma očima. ()

vorheese

To je prostě HOLLYWOOD: Když měl Twohy pár šlupek, natočil skvělý film (čti Černočerná tma). Po úspěchu (i když až ve videopůjčovnách) mu studio ihned napakovalo 100 milionů na pokračování a vzniklo z toho tohle. Není to vysloveně hrůza, ale dost mě to zklamalo. ()

gogos

Druhý Riddick postrádá to, čím se chlubila jednička. Atmosféricky vykonstruovaný scénář s dobře vykreslenými postavami. Dvojka je ve všech ohledech větší, efektnější a epičtější. Kulisy jsou zdařilé, výprava pompézní a i efekty po deseti letech celkem koukatelné. Vin Diesel je stále těžkotonážní bourák a film má zdařilou akci, šmrnc a šťávu. I když je Kronika temna spíš popkorňák, nežli dobře vystavěný sci-fi thriller, jedná se stále o slušnou podívanou se zajímavou mytologií. Riddick je zkrátka a prostě borec, na jehož další díl se budu vždycky těšit. Lepší 3* ()

Bat55

NECHÁPEM NÍZKE HODNOTENIE! Pre mňa už po tak skvelej jednotke prichádza akciou nabité druhé pokračovanie, v ktorom dominuje ako vždy drsná akcia a drsný nekompromisný Riddick. Vin Diesel sa zhostil úlohy opäť bravúrne, nemám, čo by som mu na jeho herecký part vytkol. To isté platí aj o Karlovi Urbanovi, ktorý ma po nepríliš záživnej hernej adaptécie DOOM, týmto filmom potešil. Trikovo výborne zvládnutá vec, len občas boli vidieť slabšie triky a je vidieť, že oproti prvej časti bol rozpočet oveľa vyšší. /90%/ ()

Tony.cs

Nepochopený Twohyho epos o tom nejvíce dobrém zlu ve vesmíru. Diváci chtěli atmosférický survival ve stylu Pitch Black, ale dostalo se jim monumentálního rozvoje osobností a drastického zvětšení universa, oboje výrazně okořeněné efektivní a kvalitně natočenou akcí. Riddick už ovšem není antihrdina, ale má oproti Pitch Black mnohem více vyvinutý emoční obraz. Takového ho lidé nechtěli, ale takový má být. Stačí jediná věta z Pitch Black...: "Kvůli mně ne!!!" ...Věta, která znamenala mezník v osobnosti největší Dieselovi role. ()

movieband

V pokračování úspěšného snímku Černočerná tma se vrací Riddick v podání Vina Diesela. Efekty byly parádní a hudba sedla. Riddicka si nemůžu vynachválit a musím konstatovat, že oba filmy jsou parádní. Sice u prvního místy pokulhávaly efekty, ale to je to nejmenší. Kronika temna se od původního filmu hodně liší. Je tu dobře propracovaná postava Richarda B. Riddicka. V DC verzi jsou se mu vybavují i vzpomínky o jeho planetě a o osudu Furianů. Podle mě je Riddick nejúspěšnější Dieselova role a jeden z nejpodařenějších sci-fi snímků jaké kdy byly natočeny. Viděn Unrated Director's Cut a klasická verze. 80% ()

Thomassi

Sci-fi, které stálo nemalé peníze, a které navazuje na Černočernou tmu jen, co se týče postav. Je to daleko víc akční a triková podívaná, která mě, popravdě, překvapila. Myslel jsem si totiž, že na předchozí díl to mít nebude. Ale ono to má, se vším všudy. Sice příběh je úplně jiný, tak, jak v jedničce bylo kolem deseti postav, taky jsou celé armády. Tak trochu mi to připadá jako válečná řežba v budoucnosti. Efektů je tu nespočet a přitom vypadají dobřea koukatelně. Vin Diesel pokračuje ve své typické charakteričnosti Riddicka. Je tvrdý, bezúsměvný a znovu zavřený. V čem selhávala jednička, tak tady je to vynahrazeno. A naopak tam, kde byla propracovanější, tak tady trošku pohulhává. A je to zejména v ději. Co ale naplat, pro mě stejně kvalitní jako Tma. ()

CageDepp

Skoro nikdy se nedívám znovu na film u kterýho mám dvě hvězdy a ještě s hercem, kterého nesnášim. Zrovna Riddick si to šanci zasloužil. U Černočerný tmy jsem přidal hvězdu a tady přidám 2. Po letech se občas změní názor. Riddick se k Vinu Dieselu povedl ta role k němu sedí. Tak jsem zvědav na třetí dil, který jsem ještě neviděl. ()

Aleee89

Bohužel, Černočernou tmu jsem neviděla a musím se přiznat, že jsem dodnes ani nevěděla, že Riddick je točen jako pokračování něčeho. Pro tenhle film je asi lepší, že první díl neznám, protože jak to tak pozoruju, dvojka je horší a kdybych mohla srovnávat s jedničkou, asi by to ještě více sráželo body. Vin Diesel. Nijak mi nevadí, ale ani ho neobdivuju a narozdíl od kámošky se mi moc nelíbí ani jako chlap. Jeho herectví - beru ho jako akční hvězdu a ne herce a tyhle předsudky u mě asi jen tak nenapraví. Ten příběh mě taky moc nezaujal. Viděla jsem mnohem lepší filmy "z budoucna" apod. Na tohle mě prostě moc neužije. Jako dalo se na to dívat, nebylo to nejnudnější, ale že by to bylo něco skvělého, to teda rozhodně ne. Leda efekty stály za to. ()

Dont

Akční scifi s jednoduchým scénářem a dostatkem triků, které spolehlivě zabaví, ale na rozdíl od slavnějších konkurentů (Star Wars, Star Trek) nemá tak silný příběh. Jako oddechovka mě to ale vůbec nezklamalo a to jsem viděl delší nesestříhanou verzi. Vin Diesel se na tyhle frajírky docela hodí a občas prohodí i slušnou hlášku, viz např. vyvážení nože. Bohužel jiné scénky jako třeba záchrana na laně před smrtícím žárem neumožňují brát tento snímek zcela seriózně. Lehce nadprůměrné béčko. Po zhlédnutí Černočerné tmy musím doplnit, že s prvním dílem má dvojka společnou opravdu pouze postavu Riddicka a jeho hlášky plus určitou dějovou návaznost naznačenou hned na začátku a zhmotněnou později v postavě již dospělé Jack. Jinak jsou to dva naprosto odlišné filmy a je škoda, že se nepodařilo udržet tu atmosféru jedničky. Teď jen čekám, jakým směrem se ubere třetí díl, který je právě v kinech. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)