Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

SeBig

Mám to doma na kazetě už od doby vydání a už vím, proč jsem to do teď nedokázal dokoukat. Vizuál je sice ze začátku fajn, ale nuda až moc překypuje. ()

korbitch22

Po jedničce to byl neskutečný šok,kdo čekal že bude Riddick běhat opět někde v temnotě a lovit příšery,ten se kurevsky zmýlil a mohl být taky dost zklamaný,jako sem byl původně já.Z kina jsem tenkrát odcházel nespokejen,ale do Kroniky Temna musí člověk dozrát....temně dozrát :-) Riddick dostal novej vizuál,vytvořil si vlastní světy,vlastní pravidla a temného lorda,který ničí všechny ty světy,aby udělal jeden temný na půl mrtvý na půl živý......prazvláští pojetí,temná atmosféra,svým způsobem geniální výprava a kostýmy...v čele s dokonalou hudbou a drsným Dieselem.....po čase jsem si tenhle kus zamiloval a je to jedna z mých nejoblíbenějších ,,divných´´ sci-fi. ()

heyda

Tak mě napadlo, že šanci bych měl dát všem možným žánrům a tématům, včetně sci-fi jako je Riddick. Kdybych se dokázal převtělit do fanouška sci-fi, tak myslím, že budu s Riddickem v rámci mezí spokojený. Bohužel na sci-fi žánr jsem hooodně náročný a Riddick není nic, co by mě zarazilo do židle. Nicméně za ty efekty a drsňáckýho Diesela ty 2 hvězdičky dám, ať nedělám Zagorku. :-D ()

sharky

Pro mě nejmilejší filmové překvapení roku 2004. Konečně jsem pochopil, co znamená anglické slovo "cool" a jeho český ekvivalent "hustý." Vin Diesel se svým nenapodobitelným charizmatem, blankytně přibroušenýma očima a hlasem drsným jak motorová pila cedícím jednu hlášku za druhou je prostě stejně hustej jako celej tenhle film. Je to ten nejdrsnější hrdina filmové historie, kterýmu Arnold, Sly, Jean-Claude, Dolph, The Rock a všichni další neshají ani po kotníky. Film má chytrý scénář (fantastická je planeta Crematoria a všechny scény na ní), naprosto geniální pointou (už proto musí být natočen další díl!!!) a výborné barvité postavy (Kira je prostě nejvíc sexy zabiják filmové historie). Hvězdné války už jsou pro mě navždy mrtvé. ()

Pejpr

Můj úplně nejoblibenější film =) o to víc mě mrzí celkové průměrné hodnocení :( a ještě více nechápu jak to, že Černočerná tma je oblíbenější... ()

anais

V Černočerné tmě jsme Riddicka neznali. Mohli jsme se ho bát, stejně jako mu fandit. Byl to zločinec, ale někde uvnitř bilo srdce. Z tajemné postavy z původního filmu se v Chronicles of Riddick stává nositel v kladných vlastností. Na konci prvního filmu je jasné, že je to dobrák. Filmařům pak nezbylo nic jiného, než se snažit udržet drsnou stránku jeho osobnosti pomocí rádoby suchých hlášek, současně zachytit jeho lidskou stránku (zachraňuje rodiny, 5 let mrzne na nějaké planetě a nechá si narůst vousy a dredy jen proto, aby pomohl své milé) a já se ptám - kde zůstal zabiják? Kde je to „zvíře“, o kterém se mluví během filmu? Spočívá jeho zvířeckost v tom, že si dokáže ochočit mimozemskou krysu? Ve filmu je mnoho triků, které jako by vypadly z počítačových her roku 1997. Naprosto hrozné nejsou sice všechny, ale digitální krysy, budovy vybuchující za utíkajícím Riddickem, a pár dalších se opravdu nepovedly. Samotnou kapitolou jsou díry ve scénáři. Samotný konec je poměrně zajímavý, nejsem si ale jistý, jestli vznikl scénáristickou bezradností, nebo to skutečně chtěli uzavřít tak rychle. Co se mi líbilo? Necromangeři. Hlavně design jejich zbroje, která evokuje vzhled středověkých brnění a dosti se tedy liší od jiných představ hvězdných agresorů. Za zmínku taky stojí scéna s hrnkem na kafe a v podstatě celá druhá půlka filmu - je méně triková a má lepší atmosféru. I když, ani tady se nemohu zbavit dojmu, že těch vězňů na Crematorii bylo víc, než kolik jich s Riddickem nakonec utíká (asi 5:). Pokud chcete na chvíli vypnout mozek a bezmyšlenkovitě se bavit, tak proč ne. Radši ho však nechte zapnutý a koukněte se na něco jiného. ()

Othello

Nálet vesmírných stíhaček a vzápětí leteckej souboj nad střechami města. Likvidace celých planet. Vyvraždění celého letoplánu jedním člověkem pouze za pomoci dvou nožů. Podzemní věznice na planetě, jíž každou chvíli proletí ohnivá vlna. Hajzlové proti sviním. Zabjením hrnkem na polévku. Pekelní psi. Přestřelka v postindustriálních kulisách. Únik hrdiny před pádem obrovské transportní lodě. Vše si podmaňující rasa. Hra na nejlepšího zabijáka. Ostří na botkách. Vin Diesel... ()

Xeelee

Efektní podívaná se skvělým Vinem Dieselem. Ostatní herci už většinou bohužel za moc nestojí a příběh je poměrně přímočarej, ale scény jako ta s hrnkem stojí za to. Riddick film táhne neskutečně nahoru a bez něj by asi nebyla Kronika Temna koukatelná. Twohy tu sice hýří nápady, ale poslepovat složitější příběh je pro tohohle béčkaře asi problém. Produkci každopádně zvládl na výbornou. Nečekal jsem to, ale druhej díl trilogie se možná začne natáčet ještě letos a mělo by jít o návrat ke stylu Černočerný tmy, takže asi půjde o film s mnohem nižším rozpočtem, kterej by moh Twothy režisérsky ukočírovat a na kterej se neuvěřitelně těším. ()

eraserhead666

Filmy o předurčených a vyvolených superhrdinech mi fakt už vážně lezou na nervy. Zřejmě ve snaze trochu se někam pohnout od vynikající Černočerné tmy, to tvůrci celé poslali do sraček. Pokud se ve filmu neobjevují Smrtivládci, celkem to jde (úvodní hon na Riddicka, útěk z věznice), ale pokud se to tam hemží Smrtivládci a elementálkou, která všechno ví, stává se z toho jen další nudná a nezáživná, stokrát recyklovaná fantasy která možná zaujme vizuální stránkou, ale zbytkem nikoliv ........ A ten konec měl jako znamenat co? 1,5* ()

SOLOM.

Twohy se po čtyřech letech rozhoupal k pokračování Černočerné tmy , což mu diváci a početný fanklub kvitoval s povděkem. Bohužel milovníci hororového žánru tentokrát ostrouhají, protože s tím toho má tento kousek opravdu pramálo společného (vlastně až na pár „prvků – momentů) vůbec nic. Jde o klasické akční scifi okořeněné pořádnou dávkou fantasy. Navíc přestože se podařilo získat hodně zajímavý rozpočet okolo 120 milionů dolarů, tak kvalit prvního dílu tohle pokračování nedosahuje ani omylem. Já však nechci moc srovnávat, protože oba filmu ač na sebe „trochu navazují“ pojednávají úplně o něčem jiném. Riddick se však vůbec nezměnil – opět půjde o toho samého nemilosrdného bastarda, který zabíjí bez mrknutí oka a všichni jsou mu u prdele (teda jen má slabost pro děti – ne jako pedofil…), ale tentokrát dojde i na city. Vlastně jsem ani netušil, že nějaké má. Za nejlepší pasáž z celého filmu považuju vězení, které se jim hodně povedlo a pak proměnu Jackie (tady se přejmenovala na Kyru). Ta se již v Černočerné tmě snažila napodobovat svůj vzor, jen nevím, jestli Riddick byl tou správnou volbou. Nicméně její „ostré“ botky jsou cool. ()

Jenda

Pokračování Černočerné tmy hýří speciálními efekty. Celý film se nese v duchu apokalyptyckých Hvězdných Válek. Vin Diesel je jako v minulém díle stvořil excelentního antihrdinu. Velmi dobrý dojem zanechal Karl Urban a Thandie Newton. Zato Colm Feore se směšným jménem "Lord Vůdce" není nic moc a ani Judi Dench není moc vidět jako elementál. Kdyby vyložil věštbu a Riddickovo poselství někdo jiný, nemusela tu být. ()

ARI50

Pokračujeme a ani jsem nečekal něco co by mě uspokojilo ve směs jsem dostal do samé trochu v jiném podání. ()

Bauer

Volné pokračování výborné Černočerné tmy!! A nalijme si čistého vína, že to dopadlo celkem dobře, aby také ne, když se toho opět ujal solidní režisér David N. Twohy. Vin Diesel v roli Riddicka je nehorázně moc cool. Druhý díl je pojat daleko velkolepěji ale to je možná chyba. Snad v každé vteřine je nějaký efekt, až z toho není dobře. O proti předešlému dílu má dvojka lepší hudbu a to především díky dynamičnosti. Od začátku do konce neuvěřitelná akční jízda, která ani na chvíli neztrácí tempo, takže skoro dvě hodiny utekly velmi rychle. 4* jsou tak akorát a kdykoliv se na to rád podívám znovu, protože je to povedená zábava!! ()

MáŠa

Víc triků než v prvním díĺu, ještě větší tvrďák Riddick než v prvním dílu, ještě více akce než v prvním dílu. Jinak kvalitama trošku podobné, možné i horší. Koukat se na to dá, ale pod sluncem to nic nového skutečně není. ()

JASON_X

Pokud čekáte pokračování ve stylu přímočaré nekomplikované jedničky, budete... překvapeni? Riddick zraje jako víno. Z obyčejného lidského vězně s vyleštěnými bulvami se stává jeden z posledních zástupců vyhlazené silné a mocné rasy, který po zabití hlavního záporáka Lorda Marshala v závěru dosedne "Conanovsky" na jeho trůn... Mezitím taková spousta děje a akce, že jsem se v tom popravdě místy trochu ztrácel - nepřátelé života Necromongerové, neviditelní Elementálové, Furiáni, žoldáci, bachaři, vězňové, cizí planety, kosmické lodi, nějaké to proroctví, magie, mystika, a k tomu hlášky, častá střelba a oldschoolová řežba rukama, noži a halapartnami (a plechovými hrnky!). Na jednu stranu lobotomizovaný příběh a nestvůrný scénáristický slepenec a galimatyáš, na druhou stranu ani chvilka nudy, velmi pohledná vizuální stránka a vydatná mozkovýplachová relaxace. Docela se mi zamlouvala myšlenka zásvětního vesmíru UnderVerse, který se jednou zalidní vyvolenými bojovníky, kteří vyvraždí všechno živé ve vesmíru vezdejším (jestli jsem to tedy správně pochopil). Takový jehovistický ráj po Armagedonu, asi. Moc se mi líbila Thandie Newton, která navíc podle mého názoru podala jako jediná ze všech zúčastněných plnokrevný herecký výkon (ale možná jsem se jen nechal oblbnout jejíma hezkýma očima). A kdyby nějaký zatracený zhovadilec neřádil asi čtvrt hodiny se stroboskopem při dobývání Helionu, byl bych ještě spokojenější. ()

becki_tu

První Riddick mě vyloženě nenadchl, ale nabídl solidní podívanou. U druhého dílu měl Twohy k dispozici vyšší rozpočet a je to vidět. K propracovanosti například Star Wars univerza má Riddick daleko, ale díky více jak dvouhodinové stopáži je zde čas i na vysvětlování, takže divák snáze chápe činy hlavních, ale i vedlejších postav. Tedy ne že by druhý Riddick neměl chyby (některé srandovní digitální efekty, haprující logika se sluncem na Heliu), ale po tak zábavné jízdě jsem mu schopen leccos odpustit. A docela se i těším na další díl. 70% ()

Sawy

V porovnání z předchozí nízkorozpočtovou Černočernou tmou je to sice o poznání velkolepější,ale paradoxně taky o dost nudnější.Vin Diesel je sice poměrně přesvědčivý,ale jinak je to jenom průměrná vykrádačka Star Wars s pár solidními akčními scénami.55 % ()

ScarPoul

Twohyho najvďačnejší film. Vysoký rozpočet mu sadol a vytvoril tak mnohými odcudzované dielko, ktoré ale mne osobne zarezonovalo tým najlepším spôsobom. Kronika temna je diametrálne odlišná od Čiernočiernej tmy. Vesmír je prepracovanejší, postavy dostávajú ďalší, hlbší rozmer a s Diesela sa stala asi najcoolovejšia vesmírna postavička vôbec. Film možno nemá atribúty áčkovej ligy, ale za celý čas sa na to našťastie nehrá. Twohy natočil béčko, len z väčšim rozpočtom. Ale tam, kde nie je minimalizmus, je odrazu dôraz na epické celky, spomalené skoky a trefné hlášky. Celá sekvencia na planéte Crematoria mi neuveriteľne ulahodila. Aj napriek množstvu postáv, sa nemáme možnosť v príbehu stratiť, pričom každá s postáv má dokonale vykreslený charakter. Keď si to tak vezmem tak dôvod prečo to nemá u mňa plný počet, je tými niektorými pasážami, ktoré zaváňajú prvoplánovosťou. A aj keď ich je tam dosť, do očí ich bije len malá hŕstka. Ako počiatok nikdy nedokončenej trilógie a ultimate guilty pleasure je pre mňa Kronika temna jedným z najlepších vesmírných sci-fi filmov za posledných 10 rokov. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)