Reklama

Reklama

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

  • Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (457)

Legas 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je dějově jen natahovaným koncem první Bridget. Některé scény (konkrétně tchajské vězení) jsou už příliš úleťácké a kvůli nim se divák nemůže do příběhu vžít, protože se před jeho očima objevují téměř cirkusová vystoupení, která jsou sice místy víceméně srandovní, ale z přirozeným lidským chováním nemají vůbec nic společného. Co se týče humoru, ten nakonec Bridget zachránil. Na lyžovačku, večerní šaty a houbičky jen tak nezapomenu, ale přeci se na film nebudu dokola dívat kvůli třem scénkám, že? ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Jediný důvod vzniku pokračování příhod ztřeštěné Bridget byly tučné zisky z původního snímku, a tak si producenti řekli, proč nevyždímat z diváků ještě nějaký ten dolar nebo euro. Ne že by Renée Zellweger byla méně půvabná a Colin Firth sucharský a taky nelze říct, že by se ve filmu nevyskytovala žádná romantika nebo humor, jenže scénárista už přece jen smaží na přepáleném oleji a celkově to ztrácí originalitu prvního dílu. Celkový dojem: 45 %. Na rozdíl od původní Bridget tenhle snímek je na jediné zkouknutí, nemá smysl se k němu vracet. Kdybych ovšem nesrovnával s jedničkou, přidal bych ještě třetí hvězdičku... ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Your Love Is King - Will Young [4:05] ,2. Stop - Jamelia [3:38] ,3. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue [3:49] ,4. Super Duper Love (Are You Diggin' On Me) - Joss Stone [3:50] ,5. Sorry Seems To Be The Hardest Word - Mary J. Blige [3:44] ,6. Misunderstood - Robbie Williams [4:00] ,7. Everlasting Love - Jamie Cullum [3:22] ,8. Crazy In Love - Jay-Z/Beyonce [3:56] ,9. I Eat Dinner (When The Hunger's Gone) - Rufus Wainwright/Dido [5:39] ,10. I'm Not In Love - 10cc [6:02] ,11. Nobody Does It Better - Carly Simon [3:43] ,12. I Believe In A Thing Called Love - The Darkness [3:38] ,13. Lovin' You - Minnie Riperton [3:46] ,14. We'll Be Together - Sting/Annie Lennox [3:53] ,15. Bridget's Theme - Harry Gregson-Williams [2:11], ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Mojou špecialitkou bolo, že hodnotím tento film v čase, kedy som nemal možnosť zhliadnuť prvý diel o BJ. Podľa môjho názoru sa jedná o priemernú komédiu, kde však stojí za to vidieť, herecké podanie Renée Zellweger, ktorá bola úchvatná v tom, ako stvárniť priblblú, zakomplexovanú novinárku. Pohyby , chôdza a napokon i grimasy boli zahraté na jednotku. Scénaristicky to trošku nedopracované, asi z pohľadu toho, že jednotka bola komerčne úspešná a s receptom : toč dvojku dokiaľ je čas a môžeš sa na tom nabaliť. Niektoré gagy boli úsmevné, ale , bohužiaľ, dali sa spočítať na prstoch jednej ruky. A scéna z lyžovačky mi pripadala, ako z dielne chabých crazy výtvorov Jima Carreyho. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Postava Bridget Jonesové patří k mým nejméně oblbíbeným filmovým postavám vůbec. Ne-li, vůbec nejneoblíbenějším. Nijak se tímto faktem netajím a proto následující řádky možná budou až příliš kritické, tak je neberte zase až tak příliš vážně. První díl o obtloustlé třicátnici, která zoufale hledá chlapa se dočkal úspěchu a vidina zisku byla nejen pro filmové producenty, ale i samotnou autorku knižní předlohy Helen Fieldingovou, silným lákadlem k tomu, aby vzniknul druhý díl o ženské, která jak ona sama říká: posere úplně všechno co jde. Změnila se režisérka a s ní i přistup k filmu. Beeban Kidron totiž spoléhá na ty úplně nejubožejší ingredience filmového vtipu. Pravda, scénář, na kterém se podílel třeba i Richard Curtis, jí taky moc prostoru k tomu, aby zábava byla nějaká inteligentnější, nedal. Gagy se snaží být vtipné, ale bohužel se jim to moc nedaří. Přesto se od prvního dílu něco na mém přístupu k filmu změnilo. Zatímoc jedničku jsem absolvoval s kamennou tváří, tak u dvojky jsem se válel smíchy. Je jenom škoda, že to nebyl klasický upřímný smích, ale ten obranný, když nechcete, aby jste začali nahlas brečet vzteky. O poznání vyšší rozpočet dává příležitost dostat se i za hranice Britských ostrovů. Návštěva Alp se k vtipům na zasněženém svahu přímo nabízí. Momentálně se ve mě sváří mé klidné já, které mě nutí, abych zůstal v klidu a zkousnul to, a to druhé mi říká, ať se v klidu vynadávám. No, je to škoda slov... To už i gagy se Snowboarďáků byly lepší... Ticho! Thajsko. Už jenom název země zavání romantikou. Zvlášť pokud tuto návštěvu absolvujete s Hughem Grantem. Nevím, nevím, ale nikde jsem nepostřehl, že by se konzumace "kouzelných houbiček" přenesla z teenagerských filmů do filmu pro "dospělé". A podle tohoto filmu bych i řekl, že thajské vězení zase až tak špatné není. Co na něm ti drogoví dealeří, kteří se do něj dostali, vidí, vždyť tam může být i legrace a dají se tam zpívat písničky od Madonny. Co najít na dvojce Bridget Jonesové pozitivního? Špatný scénář, špatná režie... špatná legrace... Herci? Renée Zellweger mám rád jako herečku i jako ženskou, ale v této roli se mi vyloženě protiví. Sexistické macho Hugha Granta opět boduje na plné čáře. Ale Colin Firth, to je třída. Firth je pro mě pravý britský gentleman. Jednoduché a přitom mistrně přesvědčivé herectví z něj dělá jednoho z nejlepších ostrovních herců současnosti. Ale ani sebelepší herci prostě nemají na to, aby utáhli tak špatný film, ze kterého je cítit, že je dělaný bez lásky, jeho logika je dána kalkulačkou producentů, kterým je upřímně jedno, co bude výsledný film zač. Oči k výslednému produktu by možná vzhlédli až, kdyby se na ně vybalilo nějaké porno. Nebudu to rozvádět. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (19)

  • Ve filmu se měl původně objevit i George Clooney, který by ztvárnil sám sebe. (Dlee)
  • Když je Bridget (Renée Zellweger) v Thajsku v moři pod vlivem drog, přichází Daniel (Hugh Grant) s kalhotami mokrými do půli lýtek. Hned v dalším záběru je má však mokré jen kolem kotníků... načež jsou opět mokré až po lýtka. (Mr.Hudson)
  • Když jde zmáčená Bridget (Renée Zellweger) k soudu vyznat Markovi (Colin Firth) lásku, drží v ruce růžovou kabelku, ale když jí Mark vyzve, aby šli na chodbu před jeho kancelář, už žádnou kabelku nedrží. (klarika)

Související novinky

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno