Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

Šmoula

Po úspěšném prvním dílu, který se mi velice líbil, jsem nemohl přehlédnout, že do kin přichází dvojka. Trpělivost čekání na pokračování se dostavila v podobě úžasného pocitu, který jsem z tohoto snímku měl. Některé vtipné scény my určitě ještě dlouho utkví v paměti. Ať už to byla scéna ze sjezdovky, či z B. požití houbiček. Nebylo by to ovšem ono, kdyby ve filmu byly jen vtipné pasáže bez romantické zápletky, kde se opět objevují dva sokové usilující o lásku Brigit. Tajně jsem doufal, že vše dobře dopadne a Bridget se vrátí ke svému vyvolenému. Fantastický film, který vám zaručeně zvedne náladu. ()

Grafito

O hodně slabší než jednička.. v zásadě jen převařené gagy a přehrávaná potrhlost Bridget.. ale i tak se člověk zasměje.. ()

H4N1CK4

Zatímco první díl si pouštím, kdykoli mám chuť královsky se pobavit trapasy roztomilé Bridget a nechat se dojmout její a Darcyho láskou, dvojku znovu vidět netoužím. Prostě to není ono - Bridget už není roztomilá, ale trapná a love story už mě nějak nebere... ()

ypres.bass

Je tam jedna scéna - když kamarádi Bridfet vysvětlují jak to doopravdy bylo s jejím osvobozením z vězení. A právě tato scéna rotděluje dvou a čtyř hvězdičkovou část filmu ... 2+4):2=*** ()

jane1106

Naprosto souhlasím s Douglasem. V prvním díle musíte svéráznou Bridget milovat, ve druhém tak maximálně litovat. 55% ()

goniss

i druhý díl stejně jako předešlý první se mi prostě líbil. Už sice víte o čem všechno je, ale díky navázání navázání z předešlého dílu jsme věděla o co jde, a to je ve filmech tohoto druhu hodně důležité. Když to nevíte, příjde vám to pak jako klasická trapná komedie. S výjmkoou Bridget Jonesové je taky upřímně nenávidím.. ()

Saur.us

Pokračování dnes už pro mnohé kultovní romantické komedie zapadlo do třídy ohranných žánrovek, kterých je vidět na televizní obrazovce tisíc ročně. Ano, sice stále patří mezi ty povedenější, bohužel už nedokázala nadchnout a rozesmát stejně, jako se jí to povedlo o tři roky nazpět. A ani ta R. Zevlarová už nebyla tak sympatická, stejně jako její životní B. Jonesová, z které se bohužel stala ale už tuplovaná slepice. ()

Bozvav

Podstatně horší záležitost. Jednička mne namlsala a tak jsem prubla dvojku. Těžké zklamání, do trojky už nepůjdu. Sotva dvě ukoptěné hvězdy. ()

Kochanski

Smála jsem se a basta. Samozřejmě je to primitivní příběh, situace jsou vykonstruované.... no a? Chce to něco jiného než pobavit? Ne! Uznávám, že z Bridge udělali totalní ******... no a. smějete se? TO NEMÁ BÝT EXISTENCIALNÍ DRAMA! ()

wakeup

Slabsi nez jednicka. Nekolik vtipu se opakuje nebo jen mirne pozmeni. Bridget je jeste vic prastena, ale stejne neurazliva a prijemna komedie. ()

crha

Pokud je vám 33, zadek máte jako almara a jste bez chlapa, pak doporučuji. Hugh Grant tady má výbornou roli a jen za něho dávám tři. Pokud jsem se někoho dotknul s tou almarou, tak jsem pouze citoval Bridget. ()

wictoria

Na to, že je to pokračování úspěšné jedničky se to fakt dá (jsou daleko horší pokračování filmových hitů). Dokonce si myslím, že by tu byla fakt řada témat na trojku (Bridget plánující svatbu nebo těhotná, to taky skýtá řadu vtipných situací) ovšem záleželo by na tom, jak by se scénář povedl... (občas mám chuť ho sama napsat, když mi všichni kolem tvrdí, že život BJ je stejný jako ten můj :-) teda, až na ty drogy... ()

Pradlík

Bridget je prostě super sympatická třicátnice s tváří úžasné Renée Zellweger, která už po druhé zažívá trable, když se ocitá mezi dvěma muži a to svým bývalým šéfem a nynějším kolegou v telvizních cestopisech Danielem a bohatým typicky britským chlapem a právníkem Marcem. Znovu jsem se skvěle bavil, i když druhý díl mi přišel trochu slabší. Bridget Jonesová: Úplnej konec, ale věř mi, že příště už to fakt neposeru, mami. paní Jonesová: Jak to mluvíš? Bridget Jonesová: Promiň. Příště už to vážně neposeru, matko. ()

Radek.SCH

Romantická komedie nepatří k mím oblíbeným žánrům. Takže, když je ten film, co se týče romantických komedií průměrný, je v mém celkovém pohledu podprůměrný. Tedy špatný. Jedničku jsem ještě tak nějak překousl, ale dvojka nenabízí vůbec nic nového. A pořád netuším, jestli je mi nesympatická Renéé Zellweger nebo Bridget Jones. ()

kacirek_

Jednička byla milou a vtipnou komedií, ale dvojka se o to pouze snaží. Bridget mi byla až místama nesympatická, jaká je to protivná stihačka. Ovšem Renée je skvělá o tom žádná. Celý film na dvě hvězdičky, třetí hvězdička je za Hugha Granta, kterýho začínám mít nějak víc a víc ráda, je to přeci jenom pěknej chlap, že. Opět vtipná rvačka, tentokrát v kašně, opět běh za Colinem, tentokrát v mokrých šatech, prostě opakování z jedničky. Ovšem jedno je jasný, že až pojedu do Thajska, tak rozhodně nevynechám houbovou omeletu, páč po ní je svět krásně barevnej:-). Ale jedno se musí Bridget nechat: "Každý se dočká svého štěstí. I když je vám třiatřicet a zadek máte jako almara!" ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika