Muži v černém 2

• USA Men in Black II (více)

Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

akisha

Už dlouho, dlouho mě film tak neznechutil nudou a hlavně obří otravností, díky které je pro mě opět zcela nepochopitelná oblíbenost Willa Smitha. Bohužel zde se vyskytuje velmi často a velmi často mele totální hov*a, zvaná "hlášky." Děj je tentokrát opravdu jako z jednoho dílu seriálu "Andromeda," triky zemřely vlivem zubu času a Lara Flynn Boyle vypadá se svým přehnaným make-upem jako postarší tranďák. Zachraňuje to snad opravdu jenom ten pes! Jak může nějaký film zachraňovat charakter otravného mluvícího zvířete, a to tak, že zastínil i nudného Lee Jonese? Počkat, vlastně ještě mini-bodík za Mr Monka, který zde lehce změnil vizáž na ušatého poloskřeta, to bylo asi tak jediné, co trochu pobavilo. Zbytek je strašná sraj*a bez nápadu. Třikrát fuj. ()

castor

Hodně rychle uvařený druhý chod MIB menu, přičemž z toho mohla být moc fajn série. Ale není. Když jsem se po dvaceti letech vrátil k prvním MIB, kteří zápolili se šmejdem z vesmíru, byl jsem poměrně rozladěný. Bláznivé triky fungovaly ve všech dílech, ale vždy šlo o vítězství nápadu nad příběhem, který silně pokulhával. Místy vtipné, místy svižné, místy trikově vymazlené. Jenže nic pořádně. Dvojka (a prý i trojka) měla za pochodu předělávaný scénář, platí, že mnohé pasáže jsou vhodné spíš k zívání. Celkově je to dost ujeté, předchozí punc originality je pryč. Zoufalé je to i s humorem, což zamrzí nejvíc. ()

ClintEastwood

Oproti původnímu filmu mírný pokles v kvalitě, ale rozhodně ne takový, jak napovídají některé zdejší komentáře. I hodnocení 62 % není zlé. Staří známí J a K se vracejí a společně se musejí postavit další mimozemské hrozbě. Rozjezd je trošku pomalejší, ale druhá polovina filmu už má grády a příliš nezaostává za originálem. Nebýt tady otravný Knoxville a ten slabší začátek, mohlo být ještě líp. Přesto dobrá sci-fi zábava a hodně prostoru pro Franka. ()

MM_Ramone

„Muži v čiernom“ sa po piatich rokoch opäť vrátili na plátna kín. V tej istej, dobre zohratej, zostave - Tommy Lee Jones a Will Smith. Pod taktovkou toho istého skúseného režiséra - Barry Sonnenfelda. Sú tu rovnako vysoko kvalitné filmové triky, rovnako profesiosionálne zvládnuté technické záležitosti ako pri prvej časti. Dokonca pribudla aj jedna exotická kráska - Rosario Dawson. No už to na mňa ani zďaleka nepôsobí tak sviežo ako pri úvodnom snímku z roku 1997. Je to dobré, ale už to nie je taká zábava. *** ()

Xmilden

Druhý díl je docela slabota proti kvalitní jedničce. Děj je hodně urychlený a ani občasné povedené scénky nedokáží zaplašit mé rozpaky nad nezáživným příběhem. Mluvící pes Frank a hlavně cameo Michaela Jacksona alias agenta M jsou ale nezapomenutelné. PS: Poví mi někdo co se vlastně stalo s postavou Johnny Knoxvilla? 50% ()

Phobia

V kině jsem jako největší zradu brala stopáž filmu - maximálně hodinka a čtvrt, zbytek zabírají titulky (v TV to tak strašně krátké nebylo, holt reklamní bloky:-)). Ujetá jízda tentokrát postrádá předchozí punc originality, počítačové efekty jsou příliš do očí bijící, některé gagy jsou poněkud trapné, ale pobavila jsem se a celkově film nemohu odsoudit jako zklamání. Zkrátka slabší pokračování, jak už to tak většinou bývá. 66% ()

sepp

Jestlize u dvojky se da luvit jeste o nejakem scenari a komicnosti, zde se jedna jiz o povestne vareni vody s touhou vyplenit kapsy navstevniku kin. Radsi se podivejte znovu na jednicku. ()

Hrabka

Bezpochyby slabší než jednička, už to není ta originální sci-fi komediální záležitost s mimoněma jako tomu bylo napoprvé. Nicméně je to stále obstojná zábava, ve které tentokrát Willa Smithe zastiňuje úplně jiný agent. 60% ()

paascha

o poznání slabší, než jednička, ale pořád lepší než ostatní hollywoodské perličky, zvláště teens komedie:-( ()

juta

Zase tak špatný, jak tu někteří píšou to nebylo. Ukázka nových mimozemšťanů, mnohdy i hrozivějších, ale i staří známí, kteří neotravují, ale baví. Dvojka dokázala pobavit stejně jako jednička, ale žádný čerstvý vítr už se čekat nedá. ()

Fiftis

Keď sa v službe zišli prvýkrát, museli zachrániť galaxiu a zabiť prerasteného švába. To druhé bolo napodiv zložitejšie. Asi takto paradoxný svet mužov v čiernom je. Vitajte v New Yorku, hlavnom meste mimozemských stvorení. Dvojka je o trochu horšia než jednotka. ()

lamps

Dost ubohá snaha o vtipné a zábavné sci-fi. Hlavně úvodní část je fakt utrpení a myslel jsem, že to nedokoukám. Pak naštěstí nastoupí Tomy Lee Jones, ten debilní čokl je konečně odstrčenej do pozadí a z hnusného mišmaše v první půli se snímek alespoň trochu naladí na tu správnou notu. Ovšem pak přijde ten"velkolepý" akční závěr, který je všechno, jen ne nápaditý a zábavný, a moje mínění je zase sraženo hluboko na dno. Ani nechci vidět připravovanou trojku... ()

Shakers

Dvojka je trošku slabšia, ale stále je to film kde sa dá zabaviť. Nápady rovnako ako v predošlom diely nezostali len na papieri a s vyšším rozpočtom prišlo aj viac akcii. Rovnako zaujímavý je aj príbeh. Tommy Lee Jones už tu nie je taký frajer ako v prvom diely za to postava Willa Smitha je zaujímavejšia a ešte o niečo lepšia. Dvojka sa riadi heslom všetkého viac aj keď minút ma menej, za to tempo filmu skoro nikde nedrhne. 65% - 3* ()

Pepinec

Připomínalo mi to lacinou a prvoplánovou komedii Eddieho Murphyho. Přitom ale nejvtipnější moment z celého filmu byla písnička o tamponech v rámci druhého reklamního bloku. Někdo zřejmě usoudil, že se sveze po vlně úspěchu prvního dílu, a jako bonusem to ještě přišperkoval pro větší grády. Pokud jsem jedničku nazval hovadinou největšího kalibru, kterou omlouvá jen zašlý rok vzniku (a to mě prosím pěkně bavila), pak tedy vážně nevím, co mám napsat o dvojce. Asi jen to, že jsem si kvůli ní ani neohříval sekanou k večeři, abych nepropásl začátek. Ukázalo se to jako velice prozíravý tah, protože nastavit mikrovlnku na pět minut, přišel bych skoro o polovičku filmu. I ta studená flákota byla ovšem nakonec žhavější, než všechna zábava, akce a rádoby sexy Lara dohromady. No nic, jdu se mrknout po neuralizéru... ()

Big Bear

Už jsem to tu psal asi i vícekrát. Každá dvojka je většinou výluh z úspěšné jedničky. Nejinak je tomu tady. Hlavní kostra příběhu je dána, hrdiny divák zná z předchozího filmu a tak se zápletka opět točí jen okolo Emzáků chtějících zničit Zemi. A pak i o těch, kteří tu jsou třeba v podobě vaší listonošky, prodejce kebabu, nebu dokonce souseda. Někteří mohou být i bývalí agenti MIB.  Mluvící pes se líbil omladině, ale jinak slabota. I efekty mi zde přišly okatější a odfláklejší než u jedničky. Krájím tedy laserem na tři kousky červouna. * * * ()

JohnnyD

Celkom dôstojné pokračovanie, ktoré rozvíja svojský humor jednotky. Hlavne tu potešia vtipy ohľadom toho, že "všade okolo nás sú ufóni", príjemné sú aj červy a najlepší je pravdaže Frank (v slovenskom dabingu prakticky nepozerateľné!). Will Smith a Tommy Lee Jones sú skvelá parta a vynikájucé duo. Smith zvládol "psychologickú" premenu z nováčika na veterána bravúrne a celý film si skvelo užívajú. Špeciálne efekty sú skvelé a krásne úmyslene béčkovité. Akurát mi tu osobne vadili dve veci - krátka minutáž a viac menej recyklovaný dej jednotky. Naproti tomu je tu úžasná hudba Dannyho Elfmana ... proste skvelá zábava ... ()

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

21.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého… (více)