Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

Fiftis

A ďalšia z "milióna" komédií, v ktorej hrá "hviezda" komédií 90.rokov 20.storčia Adam Sandler (a tiež Ben Stiller). Áno, je to hlúpe - agresívny hráč hokeja sa náhodou pripletie ku golfu a vyhrá celý šampionát, pričom nikdy predtým nedržal golfovú palicu. Ale je to proste komédia. Nečakajte žiadny napínavý Tin Cup s Kostnerom. Tu sa to vyložene zameriava na zábavu a nie samotný turnaj. Stupídne je aj to v akom oblečení Sandler ten golf hrá. V tričku a rozopnutej košeli sa asi dobre nehrá. Pochválim krátku, asi 10 sekundovú scénu so sexi Julie Bowen na kurte na posteli v pančuškách a spodnom prádle. Účasť už zosnulého padúcha z Bonda Richarda Kiela tiež potešila. Film na nudnú nedeľu ako stvorený. ()

lamps

Konečně se vydal Adam Sandler ve své kariéře tím správným směrem, a hned z toho byla komedie jako řemen. Jeho Happy Gilmore je naprosto dokonale napsaná postava, která nejde pro ostré slovo daleko a neváhá si vyřídit účty ani se zabijáckým krokodýlem, které ale také současně držíme palce s jejím důležitým posláním vyhrát peníze pro zadluženou a nešťastnou babičku, tyranizovanou v domově důchodců nelítostným Benem Stillerem. A aby toho nebylo málo, Gilmore má shodou okolností nejtvrdší odpal ze všech profesionálních hráčů, díky kterému může dojít hodně vysoko, pokud tedy zrovna sprostě nenadává na nepovedený úder a nemlátí holí zlostně o zem. U něčeho takového se prostě nuda nepřipouští, to vám můžu slíbit.. ()

Pepinec

Rivalové jsou ukázkovým příkladem toho, kterak nadějnou komedii plnou šíleného humoru zabít proložením vtipů dementních. ()

JohnnyD

Jedna z lepších sandleroviek. Myšlienka hokejista-golfista je skvelá a takmer naplno využitá. Navyše je tu veľmi málo trápnych vtipov, čo sa o Sandlerových filmoch málokedy dá povedať. ()

petaspur

Hokejista Happy Gilmore se shodou okolností ocitne na golfovém pažitu a od této chvíle již sport gentlemanů nikdy nebude vyznávat stejné hodnoty. Happy, stylově oděný v plandavém hokejovém dresu, potřebuje fanatické povzbuzování při svém nekonečném odpalu prováděném z rozběhu, na netaktní poznámky reaguje fyzickým napadením a přetahováním dresu soka přes hlavu, aligátor povalující míček v tlamičce dostane po zásluze naloženo a skok do jezírka pro potopený míček je rovněž žhavou novinkou ve světě golfu. Zákeřnosti golfového profíka Shootera McGavina nesmí ve snímku podobného typu chybět, srážka hráče na fairwayi vozidlem značky VW Brouk bude intrikářským trikem budoucnosti a vítězný buzarový úder patovací hokejkou historie golfové hry rovněž nepamatuje. ()

misterz

Jedna z prvých Sandlerových komédií, strelená a uletená, plná jemu typických skečov a osobitého vtipu. Odhliadnuc od priamočiareho, jednoduchého a predvídateľného deja, ide o slušnú zábavičku, vhodnú ako rozptýlenie po nejakom náročnejšom alebo hororovom filme. Vnútro diváka sa upokojí, rozptýli a človek opäť dostane chuť na niečo vážnejšie. 65/100 ()

swamp

Naprosto oddechová komedie s poměrně velkým počtem vtipných hlášek ("Suck my white ass ball!") a vyvarující se hlášek trapných. A navíc se mi naprosto líbil Gilmorův caddy v podání Jared Van Snellenberga! :) ()

Fingon

Z tohoto filmu jsem kdysi dávno viděl jen asi deset závěrečných minut, ovšem ten závěrečný odpal "kluka, kterého jsem nikdy předtím ve filmu neviděl" jsem si zapamatoval... Dnes jsem jej viděl znovu, aniž by mi do závěrečného duelu došlo, na co se to vlastně dívám... ()

predators

Ikdyž jsou Rivalové s přibývajícím časem poněkud stereotypní, jde o svěží vítr do plachet golfového sportovního odvětví. Lehce impulsivní Sandler tomu dává šmrnc a my se můžeme na vlastní oči přesvědčit, že spojení hokeje a golfu nemusí být vůbec na škodu. Navíc se dá takto docela slušně vydělat. Trochu mě ale mrzela nedotažená událost kolem B. Stillera a Sandelrovy babičky. 70% ()

heyda

Lehce nadprůměrná oddechovka - viděno na cestě do Chorvatska - a docela mi to pomohlo překonávat bolest zad a za krkem. Nečekejte nic super, ale hlavně na začátku se člověk zasměje :))) ()

Ivoshek

"Prsty tě bolí? Opravdu? Tak brzo tě budou bolet záda, protože odteď budeš dělat na zahradě. Ještě někoho bolí prsty?" ()

Thomick

Už dlouho jsem při komedii nebrečel smíchy. Holt když se Sandlerovi nechaj volné ruce, nesvážete ho kravinálními výmysly, dáte mu prostor se vyblbnout a jinak vsadíte na vybraný a zároveň bláznivý humor, trošku přislazený špetkou té lásky, nemůže z toho být nic než komediální BOMBA! Potom by dokonce nebylo od věci nabourat jím mou léta uzavřenou TOP 3 komiků. ()

eraserhead666

To se Sandler teprve ještě rozjížděl, ale už tady jsou patrny jeho klasické fórky a začínají se objevovat jeho klasičtí kolegové (skoro vždy skvělý Allen Covert, duchovně blouznící golfista). 3.5* ()

Johny_fork

Absolutní humor Sandlerových prvních filmů mi vůbec není cizí. Je to sice stokrát ohrané, ale když vidíte Adama jak se na golfu pere s protihráči a nadává jako dlaždič, musíte se smát:), ()

JohnCZ

Happy Gilmore je úplně typickou sandlerovkou v tom dobrém a i v tom špatném. Pokud hledáte obyčejnou nenáročnou zábavu, tak je Happy Gilmore ideální volbou. Příběh je úplně jednoduchej a podle té nejprovařenější šablony jdoucí, humor neni kdovíjak sofistikovaný - vesměs je to o tom, ze Sandler neustále někoho mydlí a nadává. Narozdíl od některých pozdějších sandlerovek to není zas tak buranské a nechutnosti chybí úplně. Kdo má rád Sandlerovy gagy a jeho filmy celkově, myslím, že s Happy Gilmore nic nezkazí. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers