Po celá staletí čekala na tu správnou chvili, aby se chopila moci nad svým ďábelským královstvím. Jmenuje se Akasha, skutečná matka všech upírů a její čas nadešel. Aaliyah hraje titulní roli ve stylovém upírském příběhu na motivy Upíří kroniky od Anne Riceové. Stuart Townsend, vystupuje jako Lestat, nemrtvý antihrdina, známý z filmové adaptace knihy Interview s upírem. Lestat se tentokrát uchýlí do tmavého světa plného tetování a piercingu. Stává se z něj rocková hvězda a jeho gotická hudba linoucí se z reproduktorů po celém světě přiláká pozornost všemocné Akashy. Spolu by mohli navždy ovládnou svět. Jejich věčné panování může zhatit jen jediná věc: Lestatova posedlost smrtelníkem z masa a kostí (Marguerite Moreau). (Warner Home Video CZ)

EvilMari

Tenhle film patřil k mým oblíbeným, když mi bylo asi 16 let. Postupem času už mi nepřišel tak úžasnej a dnes bych ho ohodnotila asi takhle: hudba - skvělá 4*, zbytek filmu 2* maximálně.. Nebýt těch vzpomínek na pubertu, šla bych s hodnocením možná i níž. ()

Noomi

Čo bolo skvelé : Aaliyah, Stuart Townsend, miestami atmosféra, hudba, hudba...a hudba. Čo ušlo : scénar, občas aj Vincent Perez. Čo to pochovalo tak hlboko, že by sa z toho už žiaden poriadny upír nevyhrabal : celkovo plytký, nezaujímavý príbeh (upír sa cíti sám - no bóóóóže, tak si proti sebe poštve celú upírsku komunitu, len aby sa mu uznalo, že mal pravdu, viac v tom nevidím), Marguerite Moreau (na ňu len zabudnúť a viac si nespomenúť) a k tomu ešte fakt, že by to podľa všetkého malo pochádzať z predlohy Anne Rice (to, verte či nie, filmu naozaj uberá, veď každý sme čakali čosi podobné Interview s upírom a keď sa dostavilo toto...no sklamanie sa pretavilo do hodnotenia). ()

sirien

Ehm. Asi takhle: nebýt tam Lestat a nebýt Lestat předtím v Interview, ani bych to nedokoukal. Není to katastrofa, jen to prostě není něco co by zaujalo. ()

Bozvav

Krásná muzika, slušná atmosféra. Do hororu to má daleko, ale jako upíří romantika v pohodě. Lestat je pohledný, Marius také a Akaša je kus za kterým by se otočil i kandeklábr. Příjemná oddychovka. za mne 75%. ()

Kacenka_ odpad!

hudbe je jedine co robi tento film pozeratelnym....je uzasna ale ked som si vypocul OST, tie texty su pisane pre Hollywood :-! moje hodnotenie 1/10 ()

Puol

No nie každý je Neil Jordan, a tento film dopadol katastrofálne. Obsadenie Lestata ešte celkom úšlo, zbytok nestojí za reč. Úroveň trikov tomu len odpovedá. Slušná sa mi zdala akurát hudobná zložka. Veľmi rád by som sa, ale dostal ku knižným predlohám od Anny Riceovej. Aj v tejto zlátanine je cítiť, že na tých upírských kronikách niečo je. ()

merigieren

Horor to moc není, aspoň já se nebál, je to spíš fantasy love story. Upíři musí být mladí a krásní (jedna výjimka se vyskytuje), zabíjet jen co spotřebují. Na druhé straně lidí stojí pozorovatelé s mladou historičkou upíství v čele. Ta se zamiluje do jednoho upíra, ten pro změnu oživí svou královnu egyptskou a nakonec skončí u lidské princezny. Celé to působí jako vyprávění upírského příběhu (bez smyček, zastávek, prostě přímá linka), vysvětlování životů nemrtvých a jejich samoty. Ta zde hraje velkou roli, díky ní mohou vznikat milenci a film jde na dračku (alespoň teoreticky :-)). Motem upírů je: sněz co potřebuješ, královna chce sníst celý svět, o mrtvoly se už nikdo nestará. Z upírského pohledu upíři vypadají (mají potřeby) až příliš lidsky. Hezky jsou občas ukazovány pomalé a chladné pohyby, upír přece nikam nespěchá (nechápu ty hlášky o urychlování u ostatních), názornou ukázkou bude konec... Zatím lepší 3* (můj pohled zůstala po celých 101 minut na monitoru) možná časem zaokrouhlím nahoru... po pěti letech se tak stalo, něco na tom filmu bude :-) ()

DHDV

Originální námět ale dalo by se vytěžit více. Film je průměrný ale jeho „slávu“ zajistily jiné aspekty filmu. Aaliyah v jedné z posledních svých rolí a soundtrack na kterém se podílely dobří hudebnící (velmi dobrý soundtrack). Pokud by sem to srovnával s filmy se stejnou tématikou byly by to 2 hvězdy, ale díky „ménu“ co si tento film vydobil dávám 3… ()

mala_kea odpad!

Měl jsem pocit, že se dívám na Miss oblečení a maska 2010. Taková bída. Taková nuda. Taková žalostná režie mě doslova přikovala a já přemýšlel, kde se mohla stát chyba.. Rymer se zřejmě sjel větší dávkou, pak si vzal do ruky kameru, se kterou pobíhal mezi debilníma idiotama- ne děkuji, toto můžu vidět na každém větším nádraží. P.S.zatraceně dobrý soundtrack. ()

hazaba

Kravina na druhou, ale já se od začátku do konce bavila. Tohle není ani strašidelné, ani fantastické a v podstatě ani hudební (teda na můj vkus). A pravděpodobně se člověk smál tehdy, kdy vlastně neměl, ale což. ()

brunnerka

Tak mnohem lepší a víc sexy je Interview s upírem. Ale mám slabost pro Townsendova Lestata coby rockera. Není tak slizkej jako Cruise. Dalším plusem je vynikající hudba, která moje ucho vždycky potěší. A to, že se mi líbí "špatnej film", mně nějak netrápí ;) ()

Evander

Mě tahle béčková záležitost docela pobavila. Pravda, nebýt zde upíři, tak bych s tím spravil krátký proces, nicméně jsou :-) ()

CyriC odpad!

Sorry. Ale tohle je nejhorší upíří film, co jsem kdy viděl. Lestat příšerně zmršenej, herci neumí hrát, nehodící se hudba (ač poměrně dobrá). Nemluvě o tom, že Anne Rice se od toho distancovala. ()

solid

Dám vám jedno jmého - Aaliyah! Nic více není třeba. Ta holka byla bohyně a proto šla do nebe tak mladá! ()

Fifipek

Dalo by se rict dalsi snimek, ktery se sveze na uspesne vlne filmu jako je Blade, ale neni tomu tak. Samotny film je prumerny,coz je skoda, protoze z pribehu o kralovne vsech upiru by se dalo urcite vytezit vic. Na druhe strane je zde ale soundtrack a to ne ledajaky. Pokud jste fanouskem Linkin Park,Dry Cell,Korn nebo Disturbed prijdete si urcite na sve. Me osobne hudba chytla a prestoze film je jen obycejnou pohadkou o upirech, rad si ho prave kvuli vyse zminenym skupinach kdykoliv zopakuji. ()

Meiers

Obrovská slátanina....jako vůbec to na mě nedýchlo upírskou atmo. Vypadalo to hodně lacině, protože to laciné bylo, scénář nic moc, hudba nic moc, herecké obsazení taky nic moc, prostě a jednoduše spíš NIC než MOC. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

Downey Jr. napíše upírské kroniky?

16.08.2009

Ani se nebudeme pozastavovat nad tím, jak moc jsou díky Stmívání v módě upíři a jak se všechna hollywoodská studia snaží něco vytěžit z této mánie. Universal Pictures nezůstanou pozadu a nasadí těžký… (více)

Witchblade – sakra ostrá holka

Witchblade – sakra ostrá holka

23.07.2008

Série Witchblade patří mezi nejpopulárnější komiksy s ženskými hrdinkami. Ačkoli je pravda, že v centru dění je spíše titulní klenot, který po nasazení mění svou nositelku v chodící mlýnek na maso.… (více)