Jeden americký chemik si představuje, že udělá životní obchod se svou drogou. Všechno ale nejde podle plánu a on se brzo zamotá do spleti podvodů. (Filmbox)

ataman329

film môjho detstva. je to jeden z tých filmov, ktorý si som si ako malý frkan púšťal stále dookola. každá scéna, každý dialóg sú pre mňa ikonickými. v časoch keď to vyšlo, som o nejakom guyovi richiem vôbec netušil a bol to tiež prvý film, v ktorom som videl samuela. je jasné, že by chcel byť ďalším snatchom, alebo "two smoking barrels". ale pre mňa je práve tento film numero uno. keď sa pokúsim pozrieť na film z pohľadu neznalého diváka, stále na mňa pôsobí, ako vtipná gangsterka, ktorá príjemne odsýpa a v ktorej je každá postava perfektne vykreslená. idem sa pozrieť do zaujímavostí, že koľko krát bolo vo filme použité slovo "fuck" :-) ()

Chřástal

Další celkem zábavná historka z podsvětí plná cool zpomalených záběrů, cool zrychlených záběrů a excentrických figurek, ale jinak jaksi prázdná. Samuel L. Jackson je dobrý, zatímco Emily Mortimerové tu nájemnou vražedkyni nejde věřit ani náhodou. K dobru jde připsat to, že se to vejde do devadesáti minut, což už dneska umí málokdo. ()

kluk z Na

Jackson a Carlyle...hlavní těžební bod celého filmu...x vtipných hlášek...bohužel logika některých scén je dosti nepravděpodobná...nakonec sem se musel smířit s tím, že nejlepší scéna padla hned na začátku :-( jednoduchý filmeček pro nedělní odpoledne ()

chalp

Neviem či Ronny Yu zaspal dobu,alebo sa všemožne snažil vyhnúť kopirácii Guya Ritchieho, lebo inak si tie hnusné, odporné,neštýlove a úplne zbytočne sekané spomaľovačky vysvetliť neviem.Scenár je výborný tak isto ako dvojka Sam a Robert, ale tie sekačky ma nehorázne srali, pri nejakom dementnom seriály, alebo béčku ich znesiem, ale pri takomto projekte len sotva.Tu jednoznačne zvíťazil obsah nad formou. ()

Greg25

Znáte to, občas narazíte na film o kterém sice tak trošku víte, že není na 100%, přesto vás dostane a chcete ho vidět znova a pak zase znova. Prostě proto, že vás baví, přesně to se mi stalo u Formule 51. Není to bezchybný film, ale právě proto ho mám ráda. Lidé taky nejsou bezchybní, přesto máme přátele. 100% "Co to je? To jste tu rybu umlátili? To je naše národní jídlo." ()

JK-Stinger

Super odsýpající a vtipná akční komedie se skvělým Jacksonem a ještě lepším s anglickým přízvukem kvákajícím Carlylem. Tenhle film má koule a nehoráznou dávku zábavy a patří tak mezi mojí sbírku nejoblíbenějších kousků. ()

IvcaSammet

Vtipná komedie se skvělým obsazením ... Někde to sice trošičku pokulhává, ale ve finále je to skvělý film, na který se velmi ráda znovu podívám. Pro mě byl ale úplným 'topem' Rhys, který mě dokázal rozesmát většinou svých úžasných hlášek a hlavně svým výstupem 'Liverpool' ... Opravdu dobrá napínavá akční komedie s výborným koncem ... Ale plný počet nedávám proto, že to přece jen nebylo úplně stoprocentní ... ()

majec4

Na film som sa celkom tesil, ale musim povedat, ze som cakal o cosi viac. Bolo to vtipne, ale zaroven to bolo nejake nedotiahnute. Herci boli super, hlavne Carlyle a jeho sprska nadavok. Pacila sa mi aj Mortimer, nepasovala mi vsak k nemu ako jeho dievca. No a Jacskon a jeho skotska sukna nema chybu. Niektore detaily mi ale fest kazili zazitok. Napriklad scena na diskoteke mi prisla uz totalne prepisknuta a nezvladol som ju ani s vedomim, ze to je komedia. Inak super oddychovka, no 4* si dovolit nemozem. ()

TaanStari

Samuel L. Jackson, Emily Mortimer, Robert Carlyle. Jaktože jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel? Vždyť je to geniální komedie! ()

Matli

Celkem podobné seriálu Breaking Bad, ale zároveň uplně jiné:-) Jackson a Carlyle je zajímavá dvojka a docela jim to i šlo. Prostě akční komedie s dobrým nápadem a těžko předvídatelným dějem. Za koukání to určitě stojí. 62% ()

Johnny

Celkom dobrý "vodvaz" a navyše mám strašne rád anglické filmy s anglickou angličtinou, k tomu miestami typický anglický humor a je to super. ()

Mattezs

Oddychovka, která neurazí. Neuvěřitelně ubohý scénař vynahrazují výkony hlavních představitelů S. L. Jacksona a především Roberta Carlyleho (jeho Felix DeSouza je skvělý). Pokud film neuvidíte o nic nepříjdete. ()

mala_kea

Já jsem se poměrně bavil, protože Samuel ukázal, že skutečně umí hrát i v akčních komediích. Akčních ? No, abych pravdu řekl, více jsem se spíše bavil u rádoby komedie, protože ten akční paskvil nestál vůbec za nic. Jenže, když režisér uvede, že se jedná i o akční, dokonce thriller a pouze na konci se objeví scéna, která tomu lehce odpovídá, je skutečně málo. Každopádně jako komedii doporučuji ()

BathoryMan

Ronny Yu nieje Guy Ritchie a bohužial nikdy ani nebude.A toto nudné divadielko mi skôr prišlo ako pokus o niečo v štýle Guya Ritchieho ale v instantnej a nezáživnej forme!Jediné plus má umna celkom dobrý soundtrack a Jackson v kilte inak nuda,nuda a zasa velká nuda! ()

*Colorado

The 51st State nabízí lehké menu na odreagování sestávající z opět krásné Emily Mortimer, ve skotské sukni producírujícího se Samuel L.Jacksona, slovíčko fuck v mnoha situacích a variacích a nejeden vtipný dialog. S filmem jsem spokojen, takže mohou tři hvězdičky opticky srážet můj dojem. Svou volbu ospravedlňuji hrůzou ze záběrů pod Samuelovu sukni :) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf