Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Guran

Nestárnoucí komedie o muži, co mluví se zvířaty. Skvělý výkon havního hrdiny Eddyho Murphyho i jeho kolegů. Záporná hodnocení zde na CSFD úplně ignoruji. Film má hlavu a patu, srandy a pořádnou režii. Jedná se zkrátka o pořádný srandovní zážitek! ()

Lucilay

Proč z lidí dělají debily? Nelíbí se mi, jak celkově díly tohohle filmu dělají z chování ke zvířatům, že je v pořádku. Tygr, co je rád v cirkuse? A to od kdy prosím? Od té doby, co je převážejí v malých prostorách? Nebo, že ta zvířata jsou nadrogovaná a týraná. Tenhle film je kravina. ()

ostravak30

Dr. Dolittle je přesně typ komedie pro Eddieho Murphyho. Možná bych si ještě představil Jima Carreyho. E. M. nám zase ukazuje, že dokáže hrát nejen gesty a vystupováním, ale celkově mimikou a především očima. Pravdou však je, že od dob Policajta v Beverly Hills a 48 hodin (Cestu do Ameriky jsem neviděl, ale je též dobře hodnocená), nic tak) úžasného nenatočil. Ani Zamilovaný profesor, jeho pokračování ani tento film nejsou zdaleka tak dobrými komediemi. Opět zde najdeme docela dobré vtipy a hlášky u kterých jsem se zasmál, ale celkově mají filmaři co dělat, aby děj utáhli na filmovou stopáž. Dějová linka se po čase začíná točit v kruhu a těžko se jí hledá cesta ven. Navíc film není zrovna pro děti a ani bych ho tak neprezentoval. Vždyť většina zvířat mluví dost sprostě anebo používají věty, kterým dítě bude těžko rozumět. ()

kadef

Kravina a nic než kravina. Murphy jde film od filmu pořád víc do podprůměru. Kéž by se vrátil ke starým dobrým komediím. Konec se mi ale líbil a je tam i můj oblíbený herec Oliver Platt a tak dám dvě hvězdy. ()

kneekal

2 hvězdy... ale asi jen proto, že jsem na tomto filmu byl v kině a odmítám si připustit, že bych investoval peníze do shlédnutí úplné pitomosti. ()

rafix

Příjemná rodinná komedie pro malé i velké diváky. Skvělý Eddie Murphy podal dobrý výkon. A nádherné jak mluví zvířátka. Nemá to chybu. ()

Raskoslav

Pro velké rodiny to nemusí bejt vůbec špatné,ovšem s kamarády si to pustíte asi sotva, a sami už tuplem ne. Už vůbec se nezmiňuju o tom, že by si to někdo pustil znovu. ()

FREEWHEELER

Možno otrepané, klišé, a trápne otrepané kliše? Skúsim to opísať stručne. Eddie je vtipný, má zlatých potomkov a milú ženu; (našťastie toto nie je zápletka) ja milujem zvieratá. Zlatunké, milé a rozprávajúce milučké, a zlatunké zvieratká. ()

blondboss

Eddieho Murphyho v tejto úlohe si ešte živo pamätám z detstva a Dolittle sa mi už vtedy celkom páčil. V súčasnosti, keď si to človek pozrie spätne, tak to nie je až také terno, ale nie je to ani taká katastofa, ako tu niektorí píšu. Taká pohodová rodinná komédia s trošku plytkejším humorom a jednoduchou dejovou linkou. Mne to ale v tomto prípade nevadilo a dokonca som sa párkrát aj poctivo zasmial. 65 % ()

LCH

Povedená komedie, která mě baví. E.Murphy hraje výborně. Prostě povedená podívaná, která pobaví...Dávám (70%), takže to jsou 3 hvězdy. ()

Chemic

Je to asi o půl miliónu procent lepší než Zamilovaný profesor, ale na Záměnu či na Dokonalého gentlemana, to prostě absolutně nemá. ()

Sublog

Patrně nejlepší komedie, kterou v 90. letech Eddie Murphy natočil (i tak se ale jedná o pouze průměrný snímek). ()