postavá napsaná akorát pro Eddieho. Bláznivý herec,roztomilá zvířátka spousta jednoduchého humoru. Rodinná komedie, jak ušitá. Po tom, co mě malá Anička zatahala za rukách a se slzami v očích se zeptala "Myslíš, že opravdu existuje Dr. Dolittle?" jsem pochopil myšlenku filmu. A to, že si já podoíral víčka sirkama šlo maximálně bokem...(7.10.2008)

Docela vtipná, i když občas přehnaně infantilní komedie s Eddie Murphym. Zvířata mě neberou, takže pokud vy sami třeba sbíráte plakáty koní, nebo - já nevim - máte doma zvěřinec a do toho ještě rádi chodíte do zoo, tak si přičtěte jednu hvězdu navíc. No a pokud nesnášíte hollywoodské komedie, Eddiho Murphyho, zvířata, jednoduché příběhy s happy endem nebo rodinné filmy tak si uberte rovnou dvě hvězdičky.(13.1.2008)

• Marek1991

Pre mňa už staršia rodinná komédia o človekovi, ktorý sa rozpráva so zvieratami a v ktorej nájdem sem tam zábavné momenty, no okrem toho je povrchná a trápna až odporná. Príde mi to však dosť aj ako odraz svojej doby. Eddie Murphy sa zabáva, no niečím takýmto pre mňa nikdy nebude dobrým hercom. Tento film si mohli odpustiť alebo ho nejak spojiť s filmami o Ace Venturovi, aby zbytočne nevytvorili, ako sa tu stalo, toľko filmov s touto témou. Komerčné to viditeľne bolo, no otrasné.(2.6.2013)

Když byl John Dolittle malý, uměl (jako většina dětí) mluvit se zvířaty. Během dospívání tuto schopnost ztratil, ale nyní zjišťuje, že opět ví, co si okolní zvěř povídá (nejvíc mu to dává najevo přidrzlý křeček). Ale díky tomu, že Dolittle je lékař, velmi rychle zjišťuje, že ani ve zvířecím světě není všechno ideální, a že i zvířata potřebují pomoc - ale neumí si o ni říct. Nejdříve pomůže jedné zatoulané sově, ale pak se to o jeho schopnostech rozkřikne, a hnedka má doma zvěřinec. Dokáže Dolittle skloubit svoji práci a svého nového "koníčka" ? ... O Eddiem Murphym si už nějak iluze nedělám, ten opravdu bere to, co mu kdo nabídne. Ale Dr. Dolittle nečekaně patří k tomu lepšímu, co z Murphyho vypadlo - docela vtipný námět (přece jen, koho by nezajímalo co si o něm jeho křeček myslí?), rozumná délka a ani Murphy se tady nepitvoří tolik, jak je u něj obvyklé v pozdějších filmech. Na víc než na průměr to samozřejmě nemá, ale i to je na Murphyho dost dobrý...(28.10.2003)

Tenhle snímek jsem kdysi měl v televizi hodně rád. Jasně, bylo to hlavně proto, že to bylo o zvířátkách, bylo to roztomilé a já jsem z toho byl na větvi. Děti holt tohle mají docela rády. Jinak je to ale celkem obyčejná komedie o tom, jak jeden chlápek umí něco, co jiní ne, ostatní si myslí, že je cvok, ale on jim dokáže, že je obdarovaný.(31.10.2016)

• - V jedné scéně John projde kolem klece se psy a jeden ze psů na něj zvolá: "Jsem Keyser Soze," což je odkaz na film Obvylí podezřelí (1995). (HappySmile)

• - Howard Stern dostal nabídku na dabing křečka, ale odmítl. (Cheeker)

• - Scéna, ve které John vyrobí brýle koni, odkazuje na původní film (HappySmile)