Na tomto filmu jsem vyrůstal , možná to byl i jeden z filmů který jsem viděl mezi prvními . A i po těch letech se mi tenhle doktor líbí . Nemá možná v sobě nic unikátního , ale přece jsou tam zvířátka a ty my přece máme všichni rádi navíc umí být pěkně vtipná . ( 10.2.14/MAC/5hvězdičku přidávám z nostalgie )(10.2.2014)

Celkem povedená, příjemná komedie, které opravdu chybělo málo k lepšímu hodnocení a dokonalosti filmu. Chyběl lepší příběh a vypuštění pár hloupých scén. Jinač se na to v klidu šlo dívat. Plno zvířat, zábavy mraky bylo. Eddie Murphy hrál dokonale. Takže film hodnotím jako hezký nadprůměr. Tudíž je to tak na 68% = ***(18.11.2012)

Docela vtipná, i když občas přehnaně infantilní komedie s Eddie Murphym. Zvířata mě neberou, takže pokud vy sami třeba sbíráte plakáty koní, nebo - já nevim - máte doma zvěřinec a do toho ještě rádi chodíte do zoo, tak si přičtěte jednu hvězdu navíc. No a pokud nesnášíte hollywoodské komedie, Eddiho Murphyho, zvířata, jednoduché příběhy s happy endem nebo rodinné filmy tak si uberte rovnou dvě hvězdičky.(13.1.2008)

Docela hezká oddychovka hlavně díky Eddie Murphymu.A zvířátka taky perfektní.Miluji tygry a tak jsem byl potěšen i touto nádhernou kočkou.Je to komedie a tak nemůžeme očekávat nějaké filozofické obohacení.Tak film může vyvolat jen lásku ke zvířatům a potřebu jim více porozumět.A to se myslím tomuto snímku dokonale podařilo.(11.1.2012)

• kingik

Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství a opět rozumí zvířecí řeči. Záhy se seznámí s řadou němých tváří i s jejich problémy a stane se proti své vůli věhlasným zvěrolékařem, jehož vyhledávají zvířata domácí i divoká. Film byl natočen podle klasické knihy Hugha Loftinga a rozhodně ho více ocení dětští diváci. Pro dospělého je film příliš naivní, ale po trikové stránce mu nelze nic vytknout a Eddie Murphy hraje celkem obstojně. 40%(4.2.2009)

• - Scéna, ve které John vyrobí brýle koni, odkazuje na původní film (HappySmile)

• - Reni Santoni, který namluvil jednu z krys, se také na krátkou dobu ve filmu objeví jako majitel cirkusu, který mluví s policisty poté, co Dolittle odveze tygra na operaci. Má na sobě dlouhou bělovlasou paruku. (HappySmile)

• - Scéna klubajícího se aligátora připomíná scénu z Jurského parku (1993), jak také poznamená jedno ze zvířat. V Jurském parku si zahrál Richard Attenborough, který se objevil také v původním filmu. (HappySmile)