Celkem povedená, příjemná komedie, které opravdu chybělo málo k lepšímu hodnocení a dokonalosti filmu. Chyběl lepší příběh a vypuštění pár hloupých scén. Jinač se na to v klidu šlo dívat. Plno zvířat, zábavy mraky bylo. Eddie Murphy hrál dokonale. Takže film hodnotím jako hezký nadprůměr. Tudíž je to tak na 68% = ***(18.11.2012)

Padesátiprocentní hodnocení mi připadne trochu nespravedlivé! V rámci rodinných komedií devadesátých let to nepochybně patří k průměru a místy až k nadprůměru. Nápad se "schopnosti mluvit se zvířaty" je celkem originální, ač je to vlastně remake jednoho staršího filmu. A já myslím, že v rámci svého žánru byl nápad využitý maximálně i s vhodným morálním poselstvím "buď sám sebou!", takže... kde je vlastně problém?(18.11.2014)

Tenhle snímek jsem kdysi měl v televizi hodně rád. Jasně, bylo to hlavně proto, že to bylo o zvířátkách, bylo to roztomilé a já jsem z toho byl na větvi. Děti holt tohle mají docela rády. Jinak je to ale celkem obyčejná komedie o tom, jak jeden chlápek umí něco, co jiní ne, ostatní si myslí, že je cvok, ale on jim dokáže, že je obdarovaný.(31.10.2016)

Docela hezká oddychovka hlavně díky Eddie Murphymu.A zvířátka taky perfektní.Miluji tygry a tak jsem byl potěšen i touto nádhernou kočkou.Je to komedie a tak nemůžeme očekávat nějaké filozofické obohacení.Tak film může vyvolat jen lásku ke zvířatům a potřebu jim více porozumět.A to se myslím tomuto snímku dokonale podařilo.(11.1.2012)

Vcelku zábavný počin. Této série jsem se trochu obával, ale první díl se mi docela líbil, působilo to celkově dost pohodově. A po čase jsem opět viděl Eddieho Murphyho v akci a jsem za to rád. Jeho manželka se mi, líbila poměrně hodně a to jsem ji viděl poprvé, tak snad její vystoupení v jiných filmech neskazí dojem. Zvířecí charaktery působily docela celistvě, mělo to nějaký řád a promyšlenost. Jinak je to samozřejmě ulítlá komedie. Morče a krysy, ale vedou :)(17.7.2011)

• - Reni Santoni, který namluvil jednu z krys, se také na krátkou dobu ve filmu objeví jako majitel cirkusu, který mluví s policisty poté, co Dolittle odveze tygra na operaci. Má na sobě dlouhou bělovlasou paruku. (HappySmile)

• - Scéna klubajícího se aligátora připomíná scénu z Jurského parku (1993), jak také poznamená jedno ze zvířat. V Jurském parku si zahrál Richard Attenborough, který se objevil také v původním filmu. (HappySmile)

• - V jedné scéně John projde kolem klece se psy a jeden ze psů na něj zvolá: "Jsem Keyser Soze," což je odkaz na film Obvylí podezřelí (1995). (HappySmile)