postavá napsaná akorát pro Eddieho. Bláznivý herec,roztomilá zvířátka spousta jednoduchého humoru. Rodinná komedie, jak ušitá. Po tom, co mě malá Anička zatahala za rukách a se slzami v očích se zeptala "Myslíš, že opravdu existuje Dr. Dolittle?" jsem pochopil myšlenku filmu. A to, že si já podoíral víčka sirkama šlo maximálně bokem...(7.10.2008)

Vcelku zábavný počin. Této série jsem se trochu obával, ale první díl se mi docela líbil, působilo to celkově dost pohodově. A po čase jsem opět viděl Eddieho Murphyho v akci a jsem za to rád. Jeho manželka se mi, líbila poměrně hodně a to jsem ji viděl poprvé, tak snad její vystoupení v jiných filmech neskazí dojem. Zvířecí charaktery působily docela celistvě, mělo to nějaký řád a promyšlenost. Jinak je to samozřejmě ulítlá komedie. Morče a krysy, ale vedou :)(17.7.2011)

John Dolittle si od útlého věku rozuměl lépe se zvířaty než s lidmi. I když sám sebe na nějakou dobu přesvědčil, že jejich tlachání nerozumí, tak právě nastala doba, kdy si může s ukecanou faunou vzájemně pomoci. Jako konfrontace lidského pohledu na svět s tím animálním snímek bez problémů funguje, což by mělo být pro hledače filmové estetiky jasným varováním, aby se k tomuto dílu přiblížil pouze na vlastní nebezpečí.(2.1.2010)

• Marek1991

Pre mňa už staršia rodinná komédia o človekovi, ktorý sa rozpráva so zvieratami a v ktorej nájdem sem tam zábavné momenty, no okrem toho je povrchná a trápna až odporná. Príde mi to však dosť aj ako odraz svojej doby. Eddie Murphy sa zabáva, no niečím takýmto pre mňa nikdy nebude dobrým hercom. Tento film si mohli odpustiť alebo ho nejak spojiť s filmami o Ace Venturovi, aby zbytočne nevytvorili, ako sa tu stalo, toľko filmov s touto témou. Komerčné to viditeľne bolo, no otrasné.(2.6.2013)

Padesátiprocentní hodnocení mi připadne trochu nespravedlivé! V rámci rodinných komedií devadesátých let to nepochybně patří k průměru a místy až k nadprůměru. Nápad se "schopnosti mluvit se zvířaty" je celkem originální, ač je to vlastně remake jednoho staršího filmu. A já myslím, že v rámci svého žánru byl nápad využitý maximálně i s vhodným morálním poselstvím "buď sám sebou!", takže... kde je vlastně problém?(18.11.2014)

• - Howard Stern dostal nabídku na dabing křečka, ale odmítl. (Cheeker)

• - V jedné scéně John projde kolem klece se psy a jeden ze psů na něj zvolá: "Jsem Keyser Soze," což je odkaz na film Obvylí podezřelí (1995). (HappySmile)

• - Reni Santoni, který namluvil jednu z krys, se také na krátkou dobu ve filmu objeví jako majitel cirkusu, který mluví s policisty poté, co Dolittle odveze tygra na operaci. Má na sobě dlouhou bělovlasou paruku. (HappySmile)