postavá napsaná akorát pro Eddieho. Bláznivý herec,roztomilá zvířátka spousta jednoduchého humoru. Rodinná komedie, jak ušitá. Po tom, co mě malá Anička zatahala za rukách a se slzami v očích se zeptala "Myslíš, že opravdu existuje Dr. Dolittle?" jsem pochopil myšlenku filmu. A to, že si já podoíral víčka sirkama šlo maximálně bokem...(7.10.2008)

Dost podhodnocená komedie z posledního období, kdy se ještě dal Murphy považovat za komediální špičku.Dneska jsem se po dlouhý době na film kouknul v televizi a smál jsem se víc než dost.Jasně, humor je místy dost infantilní, ale Eddie hraje dobře a mluvící zvířátka na mě prostě vždycky fungovali, jeden z posledních opravdu hodně dobrých filmů v jeho kariéře.70%.(29.12.2014)

Tenhle snímek jsem kdysi měl v televizi hodně rád. Jasně, bylo to hlavně proto, že to bylo o zvířátkách, bylo to roztomilé a já jsem z toho byl na větvi. Děti holt tohle mají docela rády. Jinak je to ale celkem obyčejná komedie o tom, jak jeden chlápek umí něco, co jiní ne, ostatní si myslí, že je cvok, ale on jim dokáže, že je obdarovaný.(31.10.2016)

Padesátiprocentní hodnocení mi připadne trochu nespravedlivé! V rámci rodinných komedií devadesátých let to nepochybně patří k průměru a místy až k nadprůměru. Nápad se "schopnosti mluvit se zvířaty" je celkem originální, ač je to vlastně remake jednoho staršího filmu. A já myslím, že v rámci svého žánru byl nápad využitý maximálně i s vhodným morálním poselstvím "buď sám sebou!", takže... kde je vlastně problém?(18.11.2014)

Když byl John Dolittle malý, uměl (jako většina dětí) mluvit se zvířaty. Během dospívání tuto schopnost ztratil, ale nyní zjišťuje, že opět ví, co si okolní zvěř povídá (nejvíc mu to dává najevo přidrzlý křeček). Ale díky tomu, že Dolittle je lékař, velmi rychle zjišťuje, že ani ve zvířecím světě není všechno ideální, a že i zvířata potřebují pomoc - ale neumí si o ni říct. Nejdříve pomůže jedné zatoulané sově, ale pak se to o jeho schopnostech rozkřikne, a hnedka má doma zvěřinec. Dokáže Dolittle skloubit svoji práci a svého nového "koníčka" ? ... O Eddiem Murphym si už nějak iluze nedělám, ten opravdu bere to, co mu kdo nabídne. Ale Dr. Dolittle nečekaně patří k tomu lepšímu, co z Murphyho vypadlo - docela vtipný námět (přece jen, koho by nezajímalo co si o něm jeho křeček myslí?), rozumná délka a ani Murphy se tady nepitvoří tolik, jak je u něj obvyklé v pozdějších filmech. Na víc než na průměr to samozřejmě nemá, ale i to je na Murphyho dost dobrý...(28.10.2003)

• - Reni Santoni, který namluvil jednu z krys, se také na krátkou dobu ve filmu objeví jako majitel cirkusu, který mluví s policisty poté, co Dolittle odveze tygra na operaci. Má na sobě dlouhou bělovlasou paruku. (HappySmile)

• - Howard Stern dostal nabídku na dabing křečka, ale odmítl. (Cheeker)

• - Scéna klubajícího se aligátora připomíná scénu z Jurského parku (1993), jak také poznamená jedno ze zvířat. V Jurském parku si zahrál Richard Attenborough, který se objevil také v původním filmu. (HappySmile)