Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

rozpočet : $75 million : tržby celosvetovo : $363,530,196(14.12.2006)

Priemerná, ukecaná "komédia", kde je Coral-Cola, veľkoplošné obrazovky, reklamné tabule, sprejeri, umývačka veľrýb, mafiánski žraloci, kurtizána a kopec lží...a lží... Ani mi to ako rozprávka nepripadalo. Je to náhoda, že rybka Oscar vyzerá ako Will Smith..?(10.4.2007)

Moderná rozprávka, opäť z morského prostredia ako Hľadá sa Nemo. I keď sa mi tento film celkom páčil, aj napriek tomu sa mi Nemo zdal lepší a zábavnejší. Príbeh žraloka, už mi pripadalo len ako modernejšia kópia. I tak je to príjemná animovaná komédia. Povedzme, že ma to ani moc neprekvapilo, ale tiež to nebolo vôbec zlé. Od tohto animovaného filmu dabovaného skvelými hercami som ale čakal viac.. (dokonca sa tam nájde aj režisér Martin Scorsese).(6.1.2015)

Slabší ale občas docela vtipný animák. Kdyby nebyla konkurence tak vysoká mohl film dostat ještě vyšší hodnocení. Takhle to je průměr.(31.8.2007)

Asi největší podíl na obyčejnosti tohoto snímku má hlavní postava - ryba jménem Oskar. I když se Oskarovy tvůrci snažili jak mohli, aby měl divoký a temperamentní charakter ve finále se kýžený výsledek nedostavuje. Zbytek akvária na tom není o moc lépe, pouze další ploché charaktery bez jediného zajímavého výčnělku. Příběh samotný balancuje mezi zarytými klišé (což bych úplně neodsuzoval přeci jenom je Příběh žraloka řazen spíše pro malé publikum) a několika zajímavými a originálními momenty (myčka na velryby nebo souboj mezi Oskarem a žralokem). Celkově tedy Příběh žraloka nebudu zatracovat, sice dospělému divákovi skoro nic nenabízí, ale protože kousek něčeho milého si v něm určitě každý najde a když připočtu zážitek nejmenších diváků, na které je to celé mířeno, vychází celkem slušný průměr.(26.4.2005)

Nevím proč tolik negativnvních komentářů? Shark Tale je velice zdařilej rodinnej animák, se spoustou vtipů v podání Willa Smithe a Jacka Blacka. Po celých 90minut jsem se skvěle bavil u krásné animace, která sice nedosahuje takových kvalit jako u Pixaru, ale chválu si taky zaslouží. Nebýt stupidního přeslazenýho konce a pár scén uchylujících se k trapnosti nestyděl bych se dát ani plnej počet.(27.11.2004)

Celkom pekné. Rozprávka pre malé deti, ktorú stačí vidieť raz. Ale určite nenudí a ani neurazí.(17.11.2008)

Keď točia príbeh ryby v Pixare, je to zhruba o triedu lepšie, ako keď točia príbeh o rybe v Dreamworks. Vlastne je to kompliment, byť iba o jednu priečku nižšie ako leader na trhu. Je to jasné a priehľadné, mafiánske ksichty DeNira a Scorseseho sú tu pre dospelých, ktorí musia ísť s deťmi do kina a infantilný humor pre najmenších a hip hop nádych pre decká, ktoré začínali v tej dobe počúvať rap.(16.9.2012)

Sice se tvůrci snažili udělat lepší animovaný film než konkurenti od Nema, ale moc se nevydařilo. Děj nic extra, humor nic nového, akorát se mi líbilo, že kreslené postavičky měli podobu jejich dabérů. Celkově průměr.(1.3.2005)

• Ištván87

Tak odpověď na Nema se nám zrovna moc nepovedla, co?(17.3.2009)

Upřímně jsem to čekal daleko horší... Nevím, nějak jsem neměl "potřebu" se na to koukat... Nicméně překvapilo... Dobré postavy, se kterými si tvůrci pohráli a dabérům byli dosti podobný, zajímavý děj, vtípky atd... I závěrečná písnička byla dobrá, daleko lepší než např. ve Shrekovi, kde jsou hrozné.. Celkově použité písně byli dobře vybrané... Jedinou výtku bych měl a to v celkem táhnoucím se ději... Nicméně garnáti byli úžasní... :)(18.1.2011)

Dlouho sem tenhle skvost opomíjel a byla to škoda.Animovaná parodie na Čelisti a spoustu dalších filmů stříbrného plátna, se skvělým scénářem a širokou škálou pestrých postaviček.Jednoznační favorité zhulené medůzy, v podání Sanky a Marleyho mladšího....tě totiž baštím čéče ;) 75%.(22.2.2014)

• honajz

V podstatě stejně o ničem jako Hledá se Nemo, ale aspoň žraloci byli zábavní. Jinak to poučení, že člověk se nemá stydět za to, čím je, no dejme tomu, ale je to sdělení klopotné. Willsmithovské eskapády a jakoby Angelina Jolie - to mi lezlo časem už pěkně na nervy.(27.7.2013)

Oscar a jeho čeče kámoši neomrzí nikdy. Podmořská animace je fakt bombová.(4.9.2018)

Animované filmy mám rád. ,,Příběh žraloka" je sice lepší průměr, ale vtipný a zábavný určitě je. Na můj vkus je až moc barevný, ale hlášky a situace mě přivedly několikrát k smíchu. Proto zklamaný nejsem.(3.12.2007)

pohodovka, misty docela vtipna a moooc hezky se nato vsechno kouka (poprvy me pripadaly ryby sexy :). samozdrejme ze dabovana verze stoji za hovno, kdo proboha vybira pro 2 hlavni role "herce", ktery maji uplne stejny hlasy? a nebo chteli usetrit a delal to jeden? original je o necem jinym, a prave ten hodnotim za ***.(30.7.2005)

Mně se to líbilo, ale samozřejmně, že se srovnáním s ostatníma animákama to zas taková bomba není.(12.7.2010)

Dobrodružství s podmořským hlubin se nemůže příběhově rovnat Nemovi a zápletka je docela odfláklá. Naštěstí to vynahrazuje mnoho vtipných scén, ve kterých se nonstop něco děje. Animace od Pixaru opět prvotřídní......7/10(17.4.2017)

No neviem...vyzerá to tu dosť šedo... Ja som sa bavil...a niektoré vtipy ma úplne dostali - mám veľmi rád tie malé parodické detailíky vo filmoch tohto druhu a ešte radšej som, keď si ich všimnem a pochopím ich...a tu bolo takýchto "odkazov" neúrekom...diálogy pomerne vtipné, hudba môjmu uchu tiež lahodila, herci a ich kreácie nadpriemerné....nevidím dôvod nedať 4*...:o)(30.5.2005)

NO DOBRÁ POHÁDKA ČESKÉ NAMLUVENÍ BYLO SLUŠNÉ MĚ SE TO LÍBILO A NEMÁM K TOMU ŽÁDNÉ VYHRADY(27.2.2006)

Ještě, než tento animovaný snímek vznikl, se počítalo s tím, že se bude všem líbit. Obsadíme samé hvězdy, připodobníme je k rybám a budeme děsně cool. Pardon, ale úspěch se dostavuje až po ohlasech diváků, ne ještě před natočením. Jinak to nebylo tak špatné. Klasický scénář pohádky - Oscar je nadutá, namyšlená, cílevědomá rybka, kterou napraví nemilá zkušenost, při níž ale získá nové kamarády a zamiluje se do hodné, krásné, růžové rybičky, jíž ale konkuruje pyšná a ještě krásnější "skoro Pamela" Pochopili?:)(1.1.2008)