V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

skipercak

Žoldak: Legia skazy je vzdialeným príbuzným Sudca Dredda. Tieto 2 filmy sú na podobnej úrovni. Dredd je trošku kvalitnejší film, ale ani Žoldnier nie je zly. Úvod a záver sú dobré. Film zabíja len vata v strede. ()

Rathalos

Tento akcny sci-fi film je pre mna uz klasika,taktiez ako Kurt Russell,dodnes,ked to davaju v telke,tak tomu neodolam,ani nizke hodnotenie ma neodradi,jasna volba...:-) ()

Nerd4Dreaming

Na tomhle jsem vyrůstal. Nevim proč ale jako malej jsem ten film viděl aspoň 5x. Proto pět hvězd.Jinak, ten kdo přeložil Soldier jako Žoldák by si zasloužil nafackovat. ()

foundation

Nezasluzi si to posielat na samotne dno to rozhodne nie. Kurt Russel tu je spickovy, dej samozrejme ziadne velke prekvapenie ale cakal to niekto? Zaciatok vyborny, potom pride trochu utlmu a tradicnej cukrovej vaty ktora nemoze v podobnom filme chybat aby sa to na zaver nadychlo na tieto pomery k velmi dobrej akcii ktora vrcholi ako inak ako stretom dvoch najlepsich bojovnikov :D. Jednoducho pre mna je tento film slusne pozeratelny. ()

Redix

Co na tom že Kurt Russell řekne ve filmu snad jen 10 slov když je tak kurevsky COOL. Snake Plissken to sice není a je to snad Céčkovej, né-li déčkovej film ale mě se to prostě líbilo, možná to bude tím že jsem to sledoval v horečkách, těžko říci. ()

Wopat

Filmařsky sice žádná hitparáda, ale co se nápadu týče, mi se to celkem líbilo. Taková nenáročná jednorázová podívaná. Za dvacet milionů dolarů bych taky chtěl hrát roli, ve které bych řekl slov, že bych je na prstech dokázal spočítat a jakoukoliv mimiku bych měl zakázanou. ()

papaguy

Bože, to byla ptákovina :-) Jen pro hardcorové příznivce žánru béčkových výplachů. Tento filmový produkt je srovnatelný snad jen s esenciálními brakovými kusy z 80. let. Ovšem, jistá poetika v tom je... (hlavně co se týče do hranata vybroušených plochých charakterů postav, drsňáckých scén při likvidaci překvapených a vyděšených civilistů, absolutní destrukce při bitvě jednoho proti dvaceti, odveta padouchům obzvlášť ultimativním způsobem...). Russel se své role vymydleného "dokonalého" vojáka zhostil dobře. - Nechápu, jak dokázal nahodit, a po celých 90 min. udržet ten druh tupě nehybného výrazu, který nepůsobí ani prázdně, ale ani extra chytře, takže člověk vůbec netuší, co se v té mozkovně právě odehrává. _____ Takový Univerzální voják (stupidita první třídy), ke kterému to má tématicky blízko, byl však svou naivní přímočarostí (a bezpochyby nižším rozpočtem) něčím sympatičtější. ()

Kingjiri

Jako bych už viděl upoutávku v televizi: "Kurt Russell je (dramatická hudba, bleskovej přehled akčních scén) Žoldák. V sobotu večer, na Nově." Totální béčko. Film bez děje s nulovym vývojem postav. Anderson většinou zachraňuje scénáristickou bezmoc aspoň slušnym technickym zpracovánim. Ovšem ani tohle se tentokrát nepovedlo, protože po technický stránce Soldier zhruba odpovídá dvoudílu průměrnýho TV seriálu z konce devadesátejch let - kam zmizelo 60 mega z rozpočtu? Místo Kurta Russella měl hrát Van Damme, ten by se sem fakt hodil a hlavní role by mu svejma nulovejma požadavkama na herectví (poker face celou dobu) určitě sedla. Jedna silnější hvězda. ()

AxelWers

Ľahký béčkový sci-fi, ktorý by bol zaujímavejší keby bol viac akčnejší, aj keď akcie na prvý pohľad tam bolo dosť, ale nebolo to ono. Napriek tomu, znázornenie dystopickej spoločnosti bolo celkom slušné, čo hodnoteniu trochu pridalo. ()

Louie

Nápad celkem dobrý, provedení a hlavně režie naprosto zoufalá... A Russelův obličej bohužel nemá to potřebné charisma, aby stačilo jen mlčet.... ()

waska

Tak tohle byl zase jednou úlet. Jak od Paula W.S. Andersona, tak od - a to mě velice zklamalo - Kurta Russella. Žádný děj, postrádá to logiku a kromě Russela se snad ani nedá mluvit o hereckých výkonech. Bííííííída ()

RajAthen

Podprůměrný film, který je o to smutnější, pokud uvážíme, kdo jej zplodil, i kdo je oním žoldákem. Asi nejzábavnější na filmu bylo sledovat, zda Russell alespoň hne nějakým svalem v obličeji (mám pocit, že nikoli) a kolik vět do konce filmu vyplodí (již si to dobře nepamatuji, ale můj odhad je devět vět, předně holých, což na hlavního hrdinu snímku není mnoho...) a přiznejme si, že to není obvykle důvod, proč se na filmy dívat. ()

Psycho.R

Neřekl bych, že jde o špatnej film, naopak jsem se u něj příjemně bavil. Bitva na konci mě sice moc nenadchla, ale Kurt tu byl celkem ve formě a celé mi to připomínalo jakousi křižovatku Univerzálního vojáka a Ramba. Každopádně jsem se na to po letech rád zase podíval. ()

Armin82

Ach jo! Dát tomuhle filmu odpad, může dát jen omezenec,kterej nedokáže ocenit průměrný film s průměrnou kvalitou...Někteří jedinci prostě nedokážou hodnotit film s trochou nadhledu a hodnotí na takových filmech jako je Žoldák: Legie zkázy aspekty,který nejsou pro daný film či žánr rozhodující.... Je to akční béčko,co čekáte? Vůbec nechápu,jak vůbec můžete podobný filmy sledovat s takovým omezeným rozhledem....Herecký výkon?co chcete od herce,kterej má zaplaceno za to,že se bude celej film tvářit,jak vocas a řekne jen pár desítek slov?Kde není nápad?Od malička cvičení vojáci na speciální úkoly,který nahradí stereoidama vylepšení jiní vojáci,tak je doslova hodí do starýho železa...sice nemají nic cítit,ale přesto jeden přeživší začne mít pocity a chce ukázat,že do toho starýho železa nepatří...kde tady není nápad?Pro mě osobně je tenhle film nadprůměrný,protože tam bylo vše,co akční béčko mít má...trochu stupidity,nápad,pár nabušených herců,krásnou herečku a akce...70% ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)