V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Devadesát Dva

Béčko, které na mě ale v době vydání, kdy mi bylo sedm, udělalo svojí syrovostí veliký dojem. Vaří z mála docela dost. Tohle je takovej můj úlet z dob dětství. A jsem rád, že jsem si ho po plácnu třinácti letech připomněl. Myslím, že Kurt Russell nebyl v žádným filmu víc nabouchanej, jak tady. ()

Hopper odpad!

Tak toto je absolútne dno všetkých zúčastnených, stupidita na kvadrát a ďalšia "hviezda" 80-tych rokov, ktorá klesá hlbšie a hlbšie do bahna. ()

Holina

Tak nějak poslední zajímavější kus Kurta Russella před tím než upadl v zapomení (a zase se tedy zjevil později) ()

Paity

Film, který musel v mé filmotéce opustit své místo, aby ho nahradil jiný a nerozmnožoval se mi počet snímků do nekonečných řad. Je to naprosté béčko a někdy i zapochybujete o tom a přisoudíte tomu céčko. Kurt Russell toho sice moc nenapovídá, ale to zase není úplně na škodu. ()

Corpsegrinder

Kurt Russell celej film čumí jako by mu spadly sračky do kanálu a mám podezření že v každý takový scéně ho točili když četl další stránku scénáře. Ten film je naprosto bezduchej, nezábavnej, bez ničeho. Úvodní akční sekvence namlsá ale pak přijde nuda nuda nuda. Tenhle film naložit na popelářskou vesmírnou loď a nechat na tý odpadní planetě z filmu. ()

Paldiny

Nostalgia tu u mňa nehrá žiadnu rolu, Légiu skazy som videl prvý raz až dnes, ale užil si ju ako by si ma našla v teen veku. Samozrejme, film nemohol v globálnom merítku uspieť, veď rok po ňom a s obdobným rozpočtom napochodoval do kín prvý Matrix. Lenže s ohliadnutím sa za predošlou generáciou akčných bijákov je tento ten najposlednejší z posledných drsných a špinavých akčňákov onej školy, kedy ešte v Hollywoodskom Oxforte vyučovali Švarcík so Stallonem. Anderson na ich prednáškach očividne vyrastal tiež a vložil doň toľko nadšenia, že som bol znovu ochotný byť slepý a hluchý voči všetkej tej naivite a hercom, ktorí neupustia od jedného výrazu. Musím sa priznať, že ma film oslovil od úvodných minút s nápadom, ktorý pokojne mohol slúžiť pre pokračovanie Univerzálneho vojaka. Hovorím o paralele, kedy starí vojaci sú nahrádzaní novými nadľuďmi, ktorí sa pri akčných kúskoch ani len nezapotia. Verím, že ide o odkaz pre odchádzajúcu generáciu borcov z mäsa a kostí v momente, čo štafetový kolík už v rukách držali bijci upírov a maskovaní superhrdinovia. O to viac som si vychutnal takú likvidáciu po Rambovski, kedy Kurt Russell lišiacky odstráni snáď tucet po zuby ozbrojených parkhantov. Pre Andersona po Horizonte udalosti možno kariérny krok späť, zato tá pravá polievočka pre dušu veľkých chlapcov. ()

Eldoth

Na Kurtovi jsou už znát léta, což mu vlastně říkají i ve filmu. Jeho výkon je v tomto scifi dílku dost podprůměrný a ani triky nejsou moc přesvědčivé. Je to holt bečko, ale za jedno podívání stojí. ()

Zombi

Mám rád Russella a hodně se mi líbí Horizont Událostí od Andersona, ale tohle je fakt bída, to by se snad i dalo pouštět ve smyčce jako brutální výplach mozku. ()

bobstock

Úlet jak hrom, snadno vydělané prachy za tu mlčící figuru zabijáka. Chápu, že postava byla nějak napsaná, ale filmové vyznění působí opravdu směšně a otravně i s namakaným Kurtem. Hvězdu za okouzlující Connie Nielsen. 20% ()

Kroupa

Určitě se jedná o podhodnocený snímek. Hlavní důvod vidím v tom, že divák, který je schopen tenhle film odsoudit, nemohl zřejmě pochopit smysl filmu. Nejde o humor, nadsázku nebo realističnost, ale o požitek z čistokrevné akce beze stopy právě dalších rušivých elementů, jako jsou nejapné vtípky hlavního hrdiny nebo bizardní zpodobení násilí. Pokud nekdo shlédne tenhle konkrétní film přes všechno, co musí být každému divákovi na první pohled jasné, a přesto je schopen ho strhat, musí u mně jako filmový fajnšmekr hodně hluboko klesnout. Vždyť je zcela jasné, co lze a co nelze očekávat, tak jak může být někdo výjimečně nespokojený? Zdejší hodnocení jednoznačně odrazuje od shlédnutí snímku, který by neměl uniknout žádnému fandovi akčního žánru (i když já se za něj zrovna nepovažuju). Čekejte bahno, a třeba vyhrabete perlu :) ()

Jacek odpad!

Upřímně - jen těžko sjem věřil tomu, co vidím... a plakal jsem, když jsem pod scenářem našel podpis Davida Webba Peoplese... ()

Emzet

Absurdní a blbé béčko o ničem, v hlavní roli s Kurtem "právě-jsem-prodělal-lobotomii" Russelem. V zapadlém koutě videopůjčovny ale své místo má... ()

poet

Je to síce tupé ale takým spôsobom že to až zaujme :) Kurt Russel to mal celkom jednoduché - nahodiť jeden drsný face a vydržať do záverečných titulkov. Film ktorý sa dá pozerať paralelne ešte s iným podobne duchaplným :) ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)