Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

honzic

Poměrně solidní detektivka, která však by potřebovala doladit přeci jen dialogy, některé části scénáře a nelogičnosti. Herecké výkony nijak neoslní ani vyloženě nezklamou. Hodnocení: 60 % ()

Alden_Larson

Téměř každý aspekt tohoto filmu mi přišel hrozně stupidní. Děj, prezentace, střih a dokonce i zvuk. Bylo tam tolik nesmyslných a hrozně znějících zvukových efektů a film je používá pořád a pořád dokola. Herecké výkony hlavních herců byly fajn, vedlejší herci byly ale většinou hrozní. Hudba taky nezněla moc dobře a navíc je jí tam hrozně moc. 2/10 ()

Docentus

Škoda, škoda, látka měla potenciál... 2* za výtvarnou stránku/kameru, hudbu, Stropnického, Bartošku a Krause. Jinak je to docela opruz. Zbytečně roztahané. Proč všechny režisérské pokusy FAB dopadnou přinejmenším rozpačitě? ()

esmoke

Tak tohle važně ne! Nečekla jsme žádnou extra třídu, ale prostě jen normální český filmek.Co ale vypadlo z kombinace špatného scénáře, hrozných hereckých výkonů (až na 2), nevýrazné a místy dokonce až hrozné hudby a někdy pěkné kamery, jsem si nepředstavoval ani ve snu. škoda peněz, škoda času. ()

Nerajohn

Tenhle film je moc smutný, taková ta deprese vrcholí hlavně na konci. Souhlasím s tím, že některé výběry herců jsou totálně mimo (Štefánková, kamarádka zavražděné, dvojice vyšetřovatelů), jiné sednou moc dobře (Potměšil, Bartoška, Polívková). Ale jedna věc mě zaráží. Kdyby ti dva mladí vyšetřovatelé některé studenty hned na začátku zmáčkli, dozvěděli by se přece to, co jim pak složitě našel scénář až po dvou letech. Zajímavé cameo Vančurová-Harapes. ()

old salt

Byl to Brabec. Spíše kameraman nežli režisér. Spoustu známých tváří trochu vyvážilo slabší režii a scénář. ()

gpx

Až zblajznete svůj nedělní oběd, uvaříte kafíčko a usednete se zákuskem na gauč, můžete si k tomu pustit Bolero. Dobře se vám u toho posedí. ()

Simir79

Vcelku slušná kriminálka.... zvýrazňuji KRIMINÁLKA..... Velmi dobře natočená, snad jen trochu zmatek s časem.... člověk netušil, jestli je 14 dní, nebo 10 let po zločinu. K myšlence filmu mohu říct asi toto.... koukáte na pořad MTV "Sweet sixteen"? Ne???? Nekoukáte??? Jen pro tu zábavu se na to koukněte.... čerství šestnáctníci pořádají obří párty kde nesmí chybět polovina jejích soukromé střední školy, masáže nehorázného nadbytku peněz, nespokojenost s podprůměrnými auty jako dárek a nekonečné hysterické a patetické scény.... no prostě Americká paráda a tyto pořady nás čekají za pár let v našem prostředí. Kde skončí tito mladí lidé s dokonale ušlapanou cestičkou a pocitem, že jsou nadlidi? Doufejme, že v kriminálu.... mají k tomu dokonalou výchovu. Netuší, totiž, že i nadlidi mohou dopadnout na dno. Musím souhlasit s rozporuplnými hereckými výkony. Tento propastný rozdíl, byl bohužel až příliš znát. Možná tolik neutratit za hvězdy jako Bartoška a Stropnický (kteří asi jako jediní zahráli na výbornou) zbylo by možná i na lepší obsazení vedlejších rolí (Švehlík zase přehrával). No asi bylo potřeba nějakého taháku. Pobavily mě hrátky v obsazení, kdy Polívka hrál otce Polívkové a Harapes manželku Vančurové. Dávám 3,6.... zaokrouhleno nahoru... :-) ()

BarVo

Naozaj neviem, čo skôr tomu vytknúť. Jednoduchšie bude vymenovať prednosti: kamera a Anna Polívková. Bodka. ()

retrix

Ani jsem filmeček nedokoukal. Je to typ filmu, kde čekáte, že něco přijde, proč se na to dívat, a ono pořád nic. ()

vooddoo

Pro mě to vyznívá jako takový slabší průměr. Protože jsem se chvílemi nudila, pak jsem se zase pro změnu ztrácela v ději. Patřičně zaujmout mě dokázal až konec s rozuzlením případu. Čekala jsem od tohoto snímku rozhodně víc. Bára Seidlová se také moc nepředvedla. Hodnotím **. ()

Saxos

Film inspirovaný skutečným krimi případem, který se odehrál v roce 1976 na Slovensku. Medičku Cervanovou někdo opil, znásilnil a zavraždil. Byla nalezena několik dní po jejím zmizení v potoce nedaleko Bratislavy. Z celé věci bylo následně obviněno a odsouzeno 7 mladíků. V případu bylo několik rozporů a po roce 1989 byl proces obnoven. V roce 2009 nejvyšší slovenský soud však vinu všech potvrdil. V současnosti jsou již všichni na svobodě. Po uvedení filmu Bolero několik odsouzených podalo žalobu na ochranu osobnosti proti scenaristce Zinnerové. Požadovali odškodnění a omluvu. Po vzoru slovenského soudnictví prošla žaloba až k ústavnímu soudu. Naštěstí smeteno ze stolu. O případu vzniklo i několik dokumentů. Bohužel filmové zpracování nebylo šťastné. ()

Curfew

Žánrově nevyhraněnou detektivko-thrillerovou společenskou sondu drží po herecké stránce hlavně staří harcovníci Stropnický s Bartoškou, jejich (především Stropnického) výkony stojí za vidění na celém filmu nejvíc. Z kladů se dá vyzdvihnout ještě slušná atmosféra, přesně obsazený mladý Kraus, erotické scéna se Štefánkovou a velmi dobrá Anna Polívková. Naopak naprosto k neukoukání jsou dle mého soudu zdlouhavé a manýristické scény s bolerem, které mi připadají zcela přebytečné, mnohokrát zmiňovaná dvojice mladých kriminalistů, která jako by vypadla z nějakého sitcomu, slaboučký Harapes a taky neujasněnost v žánru: není to ani detektivka, ani thriller, ani drama - od každého něco a ode všeho nic. Přesto se film dá dodívat a myslím si, že pořád patří k tomu lepšímu, co je u nás v tomto směru k mání. ()

Sinclair

Musím říci na úvod, že mne tento snímek velmi zaujal. Je samozřejmě nejprve potřeba překousat některé né příliš povedené herecké výkony některých naštěstí nevýznamných postav a režisérovu nucenou uměleckou atmosféru ve scénách nebo spíše pasážích děje ,kam nepatří. Nicméně po vyškrtání těchto nedostatků tohoto snímku se z něj stane velmi zajímavý příběh se zajímavou dějovou linií. Hodnotím tedy 3 * protože by se tento snímek dal natočit profesionálněji a stal by se z něj jistě úspěšný kinematografický počin. ()

Trescha

A tak viděl jsem už lepší české detektívky,ale že by to byl ten uplný podprůměr...Zase tak hrozné to nebylo ()