Na severozápadě USA je město, omývané oceánem, obklopená modravými horami - Seattle. A v tomhle velkém městě je dům plný malých bytů, jako stvořených pro svobodné lidi. Sledujeme tři mladé muže a tři mladé ženy - jejich vzájemné vztahy jsou různé: bydlí ve stejném domě, takže někdo někoho zná dobře, jiného od vidění, dalšího skoro vůbec ne, a někdo je do někoho možná zamilovaný až po uši. Stejně tak různá jsou i jejich povolání - od inženýra - urbanisty přes ortodoxního rockera, ekologickou zachránkyni světa až po číšnici v kavárně. Ale ať každý z nich dělá cokoli, jakkoli se snaží vyniknout v práci nebo skvěle zahrát v rockovém klubu, odjet spasit Aljašku, uvařit dobrou kávu nebo si jen tak zatancovat, v jejich věku je prostě za vším láska... Jeden ji hledá, druhý jen čeká, třetí si vybírá tu pravou, další ji "zatím" odmítá... a jedna z dívek chce dokonce té své lásce pomoci operativním zvětšením ňader! Naštěstí to příroda zařídila podle svého, takže se ti praví po všech nadějích, zklamáních, bolestech a nejistotách nakonec najdou - vždyť to jsou vlastně sousedé! (oficiální text distributora)

Aky

Očekávání bylo veliké a úměrně tomu následovalo i zklamání. Příběhy roztříštěné bezmála do formy povídkového filmu do mne žádným způsobem nevstupovaly, připadal jsem si skoro jako čtenář novin, jejichž obsah je mi vzdálený a konce článků podle očekávání vždycky stejné. Tři hvězdičky jen za řemeslo, jinak bych šel ještě níže. ()

misterz

Vážne nechápem prečo tento film tak ľudí baví, pre mňa jedna veľká záhada. Dialógy prázdne a povrchné, dejová linka taká nijaká a nudná, rozuzlenie očakávané... Jediné čo za niečo stálo bola slušná atmosféra - pre mňa pripomenutie mojej mladosti a ešte výborná muzika. Myslím, že napríklad taký Jim Jarmusch by z danej témy vytĺkol podstatne viac. Podpriemer. 40/100 ()

kingik odpad!

Tenhle film měl všechno to, co nemám rád. Na jedné straně se tváří, jak moc chce být sondou do rozervaných duší mladých lidí, ale na druhé straně nedokáže absolutně s divákovými emocemi pohnout. Spousta dobrých herců se pohybuje z jednoho obrazu do druhého, odříkávajíc prázdné dialogy. Fakt je to na ručník. A ten v ringu skutečně přistál. Tohle mě ani trochu nebavilo, ale téma to bylo slibné, ale velmi nudně natočené. ()

dr.horrible

Jeden z najlepších filmov na dané téma, super grungeový soundtrack a cameo Tima Burtona (!) v čase, keď ešte cameá neboli v móde. ()

Anderton

Nie som a nikdy som nebol fanúšikom grunge, ale dnes už toto obdobie beriem značne nostalgicky a moje antipatie už časom vymizli. Môže za to asi aj Crowe, ktorý je tak šikovný režisér, že máte pri jeho filmoch pocit absolútnej úprimnosti a ich pozitívne vyznenie nepôsobí nikdy falošne. Singles som videl už dávnejšie, ale celkom dobre si ich pamätám a rád by som si ich v TV niekedy zopakoval, ak by vedenie komerčných televízií vôbec poznalo meno Cameron Crowe. VIDENÉ ZNOVA: Tak som sa dočkal v TV po rokoch reprízy a film na mňa pôsobil rovnako, ako v 90-tych rokoch. Čo viac si môže režisér od svojho filmu priať viac, ako nadčasovosť témy a jeho večnú obľúbenosť. Ani som si nevšimol strašidelnosť módy prvej polovice 90-tok, možno to v okolí grunge scény nebolo tak hrozné. Najlepšie z množstva cameí: Chris Cornell a repráky v aute. ()

Slarque

Skvělý film, parádní muzika, spousty známých tváří v neuvěřitelně malých roličkách. Už jsem to viděl několikrát a pořád se mi to hrozně líbí. ()

Arsenal83

Hergot, mládí je krásné, chtěl bych to ještějednou zažít. To bolo v Perinbabe a film je presne o tom, len je teda menej rozprávkový aj romantický, Je o hľadaní lásky v mladom veku, o tom čo v hlave riešia v hlave ženy a muži, avšak nemá presah ani prekvapenie na záver, všetko dopadne tak, ako má. Až mi to príde, že tak to v živote nefunguje. ()

Chrustyn

Příjemná, civilní romantická komedie. Cameron Crowe ve svém druhém filmu ukazuje, že umí skvěle pracovat s herci a taky to, že ke skvělému "malému" filmu stačí pořádně napsaný scénář. Největší kouzlo filmu je v jeho opravdovosti, díky které se i normální člověk dokáže stotožnit s postavami a věřit tomu co prožívají. To vše je podpořeno výbornými herci, skvělým výběrem písní, brilantními dialogy a některými opravdu vtipnými scénami. ()

Crocuta

Viděl bych to na čtyři *, kvůli soundtracku a vůbec té grungeové atmosféře začátku devadesátejch o hvězdičku víc. A jen tak na okraj - možná se pletu, ale v našich kinech běžel svého času tento snímek pod originálním názvem. Zaplať pánbůh, ten český je docela nesmyslný, skoro bych řekl přiblblý. ()

marhoul

Jistěže mají Singles své rezervy, jenomže víte, co to pro nás, v roce 1992, bylo?! Všichni, kdo jsme byli jenom trochu při penězích, jsme si pořizovali o.s.t. :) Singles jsou srdcovka. ()

mcb

Nádherně bezstarostná devadesátá léta. Dnes by člověk takovou odsýpající romantickou komedii s chytrým scénářem, uvěřitelnými hereckými výkony a skvělým soundtrackem pod tím návalem bezkrevné umělé hmoty ani nenašel. ()

jojinecko

Cameron Crowe je rocker a vyjadrovať sa k parádnemu hudobnému podmazu nemá asi zmysel, stačí spomenúť Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains, Smashing Pumpkins, Jane´s Addiction a pod. Príbeh ako taký je sympatickou odľahčenou vzťahovou komediálnou romancou, ktorá nikoho neurazí. Maximálna oddychovka... ()

Janek

Tento film jsem sháněl opravdu strašně dlouho, nakonec jsem ho sehnal na kazetě (dokonce v původním znění), není divu, že se mi ruka chvěla, když jsem kazetu vkládal do videa. Čekal jsem možná až příliš od režiséra takového snímku jako je Almost famous (pravda, že je to asi jediný film, kterému se ta atmosféra v jeho filmech opravdu - ale opravdu velmi povedla - film je v mém top), na druhou stranu natočí takový hrozný film jako je Elizabethtown. Singles jsou někde mezi, ale abych jim nekřivdil, docela mě bavili, ale co je horšího než velké očekávání...třeba při příštím shledání s nimi budu méně přísný, ale zatím mě bohužel nedostali. ()

Sofia

Fajn film o fajn lidech. V době jeho vzniku mi bylo 15, poslouchala jsem Nirvanu a snila jsem o podobném týpkovi, kterého tady zahrál Matt Dillon :-) Jen si nejsem jistá, jestli by to dnešní generaci ještě oslovilo. ()

ScarPoul

Mozaika osudov, ktoré sa snažia nájsť lásku a šťastie a ktorých okrem tejto túžby spája ešte jeden dom v ktorom žijú. Je to osudové v tom zmysle, že akosi očakávame že sa všetky osudy na konci spoja a nastane šťastný koniec. Crowe je rozhodne tvorca, ktorý rozumie mladým ľuďom a aj citom, ktoré nimi zmietajú dokým nezaujmú nejaké stanovisko. Singles je film o tom. Scenár chrlí mnohými perlami a každá z postáv žije svojim vlastným životom. Celý príbeh potom ako bonus doprevádzajú skvelé piesne, ktoré vytvárajú nie len atmosféru, ale aj dynamickejší príbeh. Trocha zamrzí len fakt, že táto veľká bublina, spľasne a potom sa vytratí. Jeden z tých filmov, ktoré fungujú dokonale ako jednohubka. Tá špeciálnosť, alebo tá originalita, sa akosi vytráca do prázdna práve snahou vytvoriť príbeh na poli všednosti. Ktorá bohužiaľ prevyšuje. Crowe je režisér, ktorý si na svoj veľký film musel počkať. A tieto filmové rozbehy nie sú zlé, len im chýba ten správny feeling, ktorý robí ostatné jeho filmy tak pamätnými. ()

Khalesi odpad!

Neviem či to bolo tým, že som nemala pri sledovaní nič moc náladu, ale film mi absolútne nesadol. Postavy typické na 90-ky a tak aj vyzeralo všetko ostané. Prázdne dialógy, nezaujímaví aktéri a klišé na každom kroku. Neoriginálne, až moc jednoduché a 100 krát otrepané. Jediné, čo možno stálo za to, bola muzika. Inak strata času. ()

Tommassi3

"Na ženský má strašně vyhraněný názor.. Líbí se mu takový ty typy z klubů, co vypadají jak přesýpací hodiny !!" ;) Především se musím přiznat, že devadesátky si rozhodně nespojuji s alternativním rockem v podobě grunge, Pearl Jam a zejména Nirvana se svými totálně depresivními (s)hity jdou naprosto mimo mě, a tak jsem byl zpočátku Singles chycen do naprosté pasti..;) Smrt Kurta Cobaina jsem nikdy neoplakával, dlouhé vlasy jsem si nikdy narůst nenechal, nechodím do čajoven intoušsky tlachat, a tak jsem si ani tento film nemohl zákonitě užít, jak jsem zde zjistil, ačkoliv jsem se v něm několikrát našel.. ;) Moje smůla !! Nicméně ve vší vážnosti mě Mladí svým opravdovým lidským dojemným humorem až na ten zmiňovaný soundtrack ohromně bavili, především díky neskutečně sympatickému hereckému obsazení, přičemž cameo Tima Burtona "nového Formana" ve Videoseznamce mi dokonale zvedlo náladu.. [ Dabing 4/10 ] Nepříliš povedená práce AW Studia Praha pro HBO. ()