Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

valdakubik

Nejlepší je jak té bábě nakreslí ten rypák s tou bradavicí. :-) To jsem se tenkrtát když jsem byl malý a byl jsem na tom s tátou v kině málem pos... smíchy. ()

soukyd33

Po skončení závěrečných titulků, následuje ještě jedna scéna. Kdo se alespoň jednou nezasmál? 😀 Je to geniální komedie, kde dochází ke kuriózním situacím, které jsou ale super vyřešené. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Camel91

Film to není nijak extra dobrý, zápletka pointa nic z čeho by si člověk sedl na prdel, scénář je taková tupá nereálná kravina, většina postav je nesympatická (převážně Davidova rodina) krom hlavních hrdinů, policisty a Reynoldse. Ale film je jednoznačně Atkinsona... nečekaně... jeho grimasy, pohyby a zvuky fakt stojí za to, hoooodně mě baví začátek filmu dokud ho nepřevezme David v Americe, pak jak díky tomu, že to je film, se začíná budovat nějaký příběh a ten jak jsem psal výše je hloupý, situace Beana jsou více méně recyklované z toho co už někdy v minulosti předváděl v epizodním účinkování, ale i tak to dost pobaví, sice čím víckrát viděno tím méně... Mr.Bean je pro mě jedna z nejvtipnější postav 20 st společně s Četníkem, jsou to takový správní komedianti u kterého se člověk pobaví... Tento film ne, že bych na něj koukal nějak často, ale shodou náhod ho v tv dávají zrovna když si nejsem schopný vybrat něco jiného čili se dá říct, že ho vidím 2x do rok a to úplně stačí. Myslím si že hodnocení toho filmu se u mě s věkem pomalu z 5 hvězd snižuje dolů....Ale vzhledem k tomu, že filmů existuje víc, nemůžu mu dát méně jak 4* jelikož to co přišlo poté, už bylo ždímání z ničeho ()

Nataniel73

Prvý celovečerný film s Mr. Beanom, ktorý som už dávnejšie videl a nutno povedať, že veľmi vydarený. Samotný nápad použiť najlepšieho britského komika ako odborníka na výtvarné umenie bol skvelý. Tie jeho pitomé gestá, mimika v kombinácii s rečovou vadou a streštenými nápadmi z neho robia chudáčika, ktorého si prostý divák zamiluje. Nechýba ani tá povestná špetka čierneho humoru, akcie a nakoniec aj happy endu. Obraz Wistlerovej matky síce priamy kontakt s Mr. Beanom neprežil, zato jeho adpotívna rodina áno. Celé to má taký typický americký feeling, čo mi však nevadí. Najlepšie scénky: pečenie moriaka v mikrovlnke, kýchnutie a následné čistenie obrazu a Bean na policajnej stanici. "Ani ty nemôžeš spať? Ja musím stále myslieť na holé baby. Ja na Wistlerovu matku. Zvláštna úchylka." 85% ()

BONOBON

Slabý americký filmový odvar vynikajících anglických seriálů, v němž se jen opakují staré známé kousky (např. pytel zvratků v letadle) a ty nové jsou někdy spíš trapné. ()

klaus

Na Beanovi přiběhy kterými se proslavil to nemá, ale jako celovečerní film super. Zajímavě to zaonačil s tim obrazem. ()

Vinczent

Televizní Bean je klasika kterou můžu sledovat stokrát a pořád se chlamu jak malej jarda...Do jeho prvního výletu na plátno se ale cpe laciný americký "cheesy" humor, který si musí před tím geniálním britským škrábat na hlavě protože e videntně moc nestíhá jak nevtipnej je a jak moc vykrádá původní beanovské gagy. Ale Atkinson pořád dělá ksichtíky takže se lidi pořád baví a baví a já se uchichtnul s nima ale jinak to víckrát vidět nemusim. ()

bocmannka

Musím říct, jako ostatní, že Atkinsonův humor je nezapomenutelný. První polovina filmu byla pro mě plná humoru, jednoduše řečeno - úžasná. (Hlavně scéna na letišti) Bohužel vtípky začaly ubývat, a bez toho konce bych se klidně obešla, protože byl naprosto bezvýznamný, alespoň pro mě. Jak už tady napsal Tom Riddle: Největší filmová katastrofa to určitě nebyla :-). ()

vojtik.sup

Ještě pořád se z toho směju, opravdu velmi vtipný snímek, podle mě by měl být tenhle film hodnocen tak o 10 max. procent hůře než samotný seriál. ()

Ospalek

Mistr Bean je opravdu skvělý humorista a bavič, ale je to lepší v krátkých skečích, než to dát do filmu s poněkud chatrným příběhem a slabými herci. Scéna, kdy se Mr. Bean snaží opravit poprskaný obraz je opravdu nezapomenutelná. ()

LukasLongr

Od začátku až po konec, jsem se nepřestal smát. Nejlepší scény, které se mě líbili jsou, příjezd na letiště, kde si dělá srandu z policie. Dobré bylo ještě výslech z důvodu zlepšení horské dráhy. Ale to bych tady mohl vypsat celí film, protože všechny scény byli skvělé. Jen pár filmu vydrží navěky a tady je důkaz. ()