Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

ariari

výborný relax. najviac ma na týchto filmoch baví, že naozaj pobavia našu komplet rodinu, vrátane mačiek a psa, a to je dnes viac ako dosť. zasmiali sme sa určite viac ako na vychytených, do červena vyfarbených amerických komédií. ()

unclejack

Najväčšia filmová katastrofa obsahuje skutočne vtipné momenty, ale nie je to ten klasický beanovský humor. Hoci na scenári sa podielal aj Richard Curtis, predsa len je filmový Bean koncipovaný na americkú situačnú komiku a občas s prímesou jemne čierneho humoru. Výsledné hodnotenie teda záleží na tom, či divákovi táto zmena nevadí - spolu s obohraným odkazom o tom ako má rodina držať pohromade a ako zrovna Bean tomu dopomôže - alebo či si pri sledovaní spomenie na Beanove klasické kúsky v rovnomennom seriáli. ()

easer07

Na seriál to ani zdaleka nemá, ale co se týče oddychové humoru, kterému nemůže ani ten největší bručoun odolat, tak je to opravdu příjemná, rodinná komedie a překvapilo mě, že Bean nebude ve filmu stát jen tak na větvičce, ale film má i osnovu. ()

Tsuki003

Není to nekoukatelné, ale do klasického Beana to má daleko. Přiznám se, že mě to až tak nepobavilo, jak jsem předpokládala, ale jistý smysl to má. Možná že to nefunguje právě proto, že je Bean konfrontován s naprosto neBeanovským vesmírem, a toto srovnání z něj činí... no, jak bych to řekla... pěknýho blba :) ()

Roubais

Po velice úspěšných a mnou velice hodně prosmátých dílech pana Beana jsem se podíval na jeho největší filmovou katastrofu a musím říct, že mě to tolik nerozesmálo ani neuchvátilo, jako jeho seriál. Rowan dokáže být směšný opravdu všude, ale někde více někde méně a bohužel zde to bylo méně i když nakreslený obličej propiskou na obraz bylo opravdu zábavné. ()

yarda23

Příjemný rodinný film s "Fazolí" v hlavní roli, který pobaví výbornými gagy a scénami ( obličej matky nakreslený propiskou mne pobaví vždy ). ()

SZYslak

Jedna za Atkinsona, jeho grimasy a dietu. Jinak je to ale nebetyčná, hrozně obsazená, "imperialistická" sr.... dílo, které český dabing navíc spolehlivě poslal do odpadu. ()

Skylwalker42

Film, který se za léta, stal (alespoň pro mě) zábavnou klasikou. Milé uvedení v nenasilné formě Beana na plátno. Dokonale vtipné scény s obrazem. A vyvedený hudební doprovod. ()

Kontryhelka

Velká sranda. Spousta hlášek a vtipných situací. Trochu jiný Mr. Bean než na kterého jsme zvyklí. Ale pořád správný pošuk. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Kundil

1* za Beana, druhá * za krocana v mikrovlnce a rekonstrukce obrazu. Bohužel se mi v tomto filmu nic jiného nelíbilo tak, jak bych si představoval. Domníval jsem se, že to bude celevečerňák plný toho, co Atkinson předváděl ve svých anglických miniepizodkách, ale bohužel jenom sem koukal s očekáváním, kdy to příjde a nepřišlo. Z mého pohledu je to opravdu beanova nevětší filmová katastrofa. ()

Fill16

Na pět hvězdiček to není, ale své kvality to samozřejmě má. Napoprvé jsem se bavil vskutku královsky, ale pak to šlo postupně dolů a dolů...Asi takhle - jednou za dva roky to stačí..Jinak výborný soundtrack :-) ()

dukeforever

Já jsem na tomhle snímku neviděl jedinou chybu.Stačila mi jeho akce na letišti v USA a scénka kde počmáral obraz byla nepřekonatelná.Jediná škoda je,že takových celovečerních snímků nenatočí víc.Tohle filmovému světu chybí! ()