Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Džejkop

Objektivně řečeno toto hodnocení není objektivní. Ani se o něj nebudu pokoušet, vždyť se přece jedná o Mr. Beana. Tato obskurní postavička si v mém srdci vydobyla trvale místo již velmi dávno. Pravda je, že filmový Bean není pravý Bean, přespříliš toho namluví a místy překvapí svojí inteligencí. Britskou klasiku krapet přebylo americké klišé, humor tak ztrácí na efektivitě. I přes tyto nedostatky stále zůstává mnoho zdařilých scén. Ať už je to začátek v galerii, nebo Beanem nakreslená Whistlerova matka, která je prozatím neoceněným uměleckým skvostem. Nezapomínejme, že spoustu umělců získalo slávu až po své smrti. O Beanově matce, jakožto avantgardě, ještě možná lecos uslyšíme. ()

MikO_NR_1909

Nevyjadruje to svoj názov (Najväčšia filmová katastrofa). Mr. Bean je zaujímavá postava, ktorá dokáže zaujať všetky vekové kategórie. Určite to ale nezanechá hlbokú stopu. ()

golfoxovox1

Tento svěží filmík mám fakt rád, vtipné, zajímavý příběh stojící tedy především na výkonu R. Atkinsona, kterému zdárně sekunduje skladatel Howard Godall, zejména ve výborných scénách týkající se obrazu... Scéna, kdy Bean zachraňuje situaci patří k nejlepším ve snímku... Dále pak jeho úžasný (a uvěřitelný) proslov v roli londýnského experta: "Obraz staré báby, o které měl to nejlepší mínění :-) Když si chcete zvednout náladu, rozhodně dobrá volba... ()

Bat55

Mr. Bean sa dostal aj na filmové plátno a já som rád, že Atkinson je rovnako skvelý ako v seriáli. Scenár je síce jednoduchý, ale u Beana platí, že čím jednoduchšie a čím originálnejšie, tým lepšie. Niektoré scény až priveľmi ale priveľmi skvelé, ktoré mi v pamäti zostanú určite dlho. Mel Smith nakrútil fajn film, ktorý robí originálu česť a nie hanbu, i keď už nedosahuje seriálových kvalít. Aj tak musím ísť na plné hodnotenie. Peter MacNicol je sympaťák a mňa potešil. Mr. Bean najväčšia filmová katastrofa je môj obľúbený komediálny film, postavený na dokonalých grimasoch génia Rowana Atkinsona, ktorý je tu rovnako skvelý a rovnako praštený, rovnako originálny a rovnako beanovský ako v seriáli. A za to som rád. Skvelá zábava pre celú rodinu. /90%/ ()

kaylin

Jsou to vlastně hlavně jednotlivé gagy, které jsou a tom nejvtipnější, ale pořád na tom byly lépe ty gagy televizní. Neříkám, že to není vtipné, ale když tohle člověk vidí častěji, celkem se to omrzí. Tohle se mi stalo, když jsem to viděl snad už potřetí. Je to fajn, ale výjimečná tahle komedie prostě není. ()

Dr. Hawkeye

Dávám velmi slušné tři, ale ne kvůli Rowanu Atkinsonovi, ale kvůli skvělému Peteru MacNicolovi, který vlastně celou tuhle filmovou katastrofu zachraňuje. je dost znát, že Beanovi lapálie se pro celovečerní formát moc nehodí, ale místy se to dá ještě ustát... ()

topi

Průměrná zábava, která vykrádá některé Beanovy vtípky z jeho kultovních scének. Jako totální blbina je to ok. ()

Desperado

Najdlhšia epizóda Mr.Beana. A najukecanejšia. Po väčšinu času skvelá zábava, občas sa však neubráni zívačkám a pripomenie, že Bean predsa len vyšiel z TV obrazoviek v podobe krátkych nemých grotesiek. Tam svoje čaro uplatnil na 100%. ()

Derek

filmová verzia eskapád svojrázneho mr. beana, nedopadla zle, ale ani nijak výnimočne dobre. väčšina humoru pozostáva z vtipov, ktoré atkinson predviedol vo svojich tv skečoch. fanúšik mr. beana (ktorý každý skeč videl minimálne 5x – ako ja) sa bude miestami nudiť, ale človek ktorý o beanovi ešte nepočul sa bude baviť na 4* ()

Bones!

Toho pravého, jedinečného Beana jen chudý příbuzný, není to vyloženě katastrofa:-), pár vtipných chvilek by se našlo, ale nějak to dohromady neladí, nemohu si pomoct.... ()

L_O_U_S

Mr. Bean ve filmovém provedení příliš nefunguje. Spousta scének je přímo převzata z mnohem lepších 25minutových epizod. A dabing Miroslava Saice dělá z mr. Beana úplně jinou postavu. "Umíte tohle?" "Ne. Ale umím tohle." (222.) ()

Colonist

Není to jako původní seriál, ale i tak je to dobrá komedie. No, ono to vlastně ani není filmové zpracování seriálu. Humor je jiný, Bean je jiný. Postava Rowana Atkinsona se zde klidně mohla jmenovat jinak a vyšlo by to nastejno, i tak by to byl zábavný film, protože Atkinson baví i zde. S MacNicolem mu to klape a vtipy jsou povedené. Ale jak už jsem napsal, ten Bean tady a v seriálu, to je skoro jak dvě rozdílné osoby, nebýt několika vykrádaček z původních skečů a několika typických Beanovských atribut. Nenáročná zábavná komedie, pokud nečekáte toho starého Beana z britské série. ()

kajas

"Největší filmovou katastrofu" jsem neviděla tak často jako samostatné díly, na které svou kvalitou nedosahuje, Bean navíc mluví, takže zde jeho postava ztrácí kouzlo. Komedie to ale vůbec není špatná. ()

Aleee89

Najde se tady nějaký člověk, který nikdy neslyšel o Mr. Beanovi? Asi těžko. Tenhle film si ze seriálu bere námět, ale rozehrává svůj vlastní děj. Film je vtipný, prostě Bean zase nezklamal. Musí ho zkrátka vidět každý jeho příznivce. ()