Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

elanista1

Musi to byt naozaj zly scenar, aby som sa na Atkinsonovi nebavil. Ale ked je scenar takto podareny, to uz je len srandy! Kto to kedy videl, nechat pana Beana samotneho v miestnosti so vzacnymi obrazom, to su ale blazni. ()

7suede7

prva polka ma aj bavila, Bean a jeho komicke trapasy,vtipky su vtipne- avsak potom to zacne byt otravne a neprijemne. ()

x_ander

Mr. Beana jsem nikdy nijak zvlášť neuctíval, ale pokud jsem na něj náhodou v TV narazil, rád jsem se podíval. Bohužel tenhle celovečerák tak nějak postrádá celé kouzlo britského seriálu a háže ho spíš na "hollywoodskou notu". Některé gagy Rowana Atkinsona sice stojí za to, ale celý film je i na Beana dost přestřelený a vytratila se z něj ta britská "elegance" (jakkoliv blbě to zrovna u nečeho s Mr. Beanem v hlavní roli může znít). ()

sharka.68

Whistlerova matka, podobající se našemu Špejblovi,mne spolehlivě rozesmívá už přes 20 let..a pak ta křišťálová labuť na víku CD přehrávače.... ()

Salus

Trochu infantilní dílko. Pozitivní na něm jsou Beanovy kreace, v nichž ale používá často již viděné gagy. Ten zbytek je laciná groteska. Moc to nefunguje ()

`barocco

Vylet Mr. Beana do Ameriky ma nezabavil tak ako jeho neskorsi vylet na Francuzsku rivieru, avsak ani tu nic nezostal Rowan Atkinson, uz desatrocia hrajuci v mnohych klasickych britskych televiznych filmoch dlzny svojej uchylke pre postavu Mr. Beana ktoreho televizna verzia obehla snat cely svet.... Skoda ze uloha Peter MacNicolovi staby sekundanta pre blaznive kreacie Mr. Beana velmi nesadla. Film tiez ukazuje ze ponatie americkej a europskej komedie je ine, preto sa mi zda novsia eropska verzia stvarnenia Mr. Beana na filmovom platne daleko lepsia a sviznejsia ako tato americka, hoci tocena britskym reziserom avsak pod americkou produkciou.... ()

aannemer

Možná to chtělo o čtvrthodinku zkrátit o ty stupidní "americké" scény, ale kde se Rowan objeví, tam je prostě sranda za každou cenu. A to je moc dobře. ()

MrLinhy

Parádní komedie, které 100% pozdvihne nudný večer :) Atkinson je king of comics !! Celkem zajímavá námět, ale bez Beana by to bylo uplně neco jiného :) btw., ten dárek (projímadla) mě totálně odrovnal :)))) ()

DansteR

Bean ve filmu, co víc si přát. Nerovná se to sice jednotlivým dílům seriálu, ale hodina a půl jeho úžasných xichtů a nápadů je i tak dost dobrá. Není to sice na koukaní víckrát (což na seriál není problém), ale film rozhodně neurazí a myslím, že i dostatečně pobaví. S odřenýma ušima 70% ()