Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

polonius

Film je rozporcován do tří částí, z nichž každá je nabitá emocemi jiného druhu. Nejsillnější je jistě část z vietnamského zajetí, která předznamenala filmy jako Apocalypse now(1978) a mnohem později Platoon (1986) a v téhle pasáži se jim zdatně může rovnat. Ovšem úvodní rozvleklá část se scénou na svatbě, která nic zásadního nepřináší, snímku ubírá na dynamičnosti. Na škodu by jistě nebyla hlubší charakteristika vedlejších postav. Finále to všechno opět trochu zpomalí , ale hledání sebe sama po prožití válečných hrůz diváka zaujme a ve filmu jistě má své místo. ()

departed

Film o válce, přátelství, ruský ruletě a lovu jelenů. Tří hodinové drama, kterému bych já osobně sice pár minut ubral (třeba ze svatby), ale pak už by to možná nedávalo tak silný výsledek. Vynikající herecký výkon Robert De Nira, úchvatná práce s kamerou pracující v krásném prostředí hor, lesů a bažin, a precizní režie, dělají z Deer Hunter opravdu ohromný zážitek, který ve své době vyrazil dech určitě každému. ()

john.h

První hodinu se to dost slabě, zdlouhavě a nudně rozjíždělo. Mohlo to trvat klidně deset minut a filmu by to prospělo. Pak už se ale snímek naladil na prvotřídní drama se skvělými hereckými výkony a perfektním vyobrazením toho, jaká je válka hnus. Pasáž uprostřed filmu v zajetí Vietnamců, lov jelena po válečných zkušenosteh a pak závěr v Saigonu jsou tři nejsilnější momenty snímku. ()

Stanix

Tenhle film jsem odkládal už hodně dlouho. Tušil jsem totiž, že je svým způsobem "zvláštní" a jedinečný. Ovšem plný počet nemůžu dát, kvůli úvodní hodině, která zřejmě měla sloužit k pochopení jednotlivých charakterů postav a jejich vzájemných (přátelských) vazeb. A ne že by se tak nedělo, ale pak byla většina úvodu "překřičená" tak trochu šílenou ruskou veselkou. Zbývající 2/3 času byly opravdu excelentní, šokující, dechberoucí podívanou. Jak tu už kdosi naznačil, nejde o film o vitnamském konfliktu, jako spíše o tom co se dělo před ním a po něm. ()

karlee

Líbilo se mi pasáž, kdy se De Niro vrátil do Ameriky, ale první hodina se docela vleče a tu ruskou ruletu jsem nějak nestrávil. ()

PavelH

Hutné drama se skvělými herci, kteří hrají až na dno svých schopností. Neubráním se ale pocitu, že kdyby film trval o 40 minut míň, bylo by to stravitelnější. Hlavně začátek byl opravdu zdlouhavej. ()

speedy7929

Prvá hodina = nuda, to čo sa dalo dať do 15 minút bolo podľa mňa zbytočne roztiahnuté na tretinu filmu.Roberta De Nira som spoznal až v polke filmu keď sa objavil oholený a bez brady. Celkom som nepochopil pointu tohto filmu a súvislosť názvu s filmom. a prečo nezastrelil toho jeleňa. Samozrejme okrem negatív mal film aj pozitíva, v tomto prípade musím dať do popredia hudbu a myšlienku s ruskou ruletou. Bohužiaľ v mojom prípade bolo viac negatív ako pozitív. ()

Shredder

Michael Cimino sa utrhol z retaze v jednom z najprecenovanejsich filmov v historii. Lovec jelenov nie je klasickym vojnovym filmom, nakolko neskuma vojnu ako taku, ale len jej nasledky na ludoch, dopad na ich osobnost, vnimanie sveta, ich zivot, ale tiez zivoty ich blizkych. Na tom by nebolo nic zle, avsak roztiahnut tento namet na 3 hodinovu depku, kde takmer celu prvu hodinu zabera svadba je duchapusty napad. Laxne zostrihany a nakamerovany pribeh tociaci sa predovsetkym okolo De Nira sa po cely cas melodramaticky utapa v melancholii. Po pomalom rozjazde dostaneme malu ochutnavku vietnamskeho pekla a hysteriu charakterov, ktoru nasledne vystrieda letargia v ktorej su vsetci uvazneni. Nikto uz viac nikam nepatri, nikto nevie, co ma robit, kam ist a ako sa vratit do normalneho zivota. De Nirova postava sa s tym vysporiadava celkom realisticky, avsak Walkenova pomatanost je znacne prehnana. Druhu hviezdicku udelujem len kvoli scene s ruskou ruletou, ktora bola jedinym intenzivnym a zivym momentov v nekonecne dlhej, do seba zahladenej nudy, ktora sa neopravnene snazila povysit na umenie. ()

Godhaj

,,It’s my shot, right?“ Lovci jelenů jsou pro mě vysloveným zklamáním. Čekal jsem kvalitní vietnamské drama ve stylu Apokalypsy a dostala se mi tří hodinová nuda s doslova pár světlými chvilkami. Naprosto nechápu, proč se ve filmu vyskytuje přes hodinu trvající úvod a závěr, ve kterém se nestane nic důležitého, ani neproběhne změna charakterů, prostě nic. Hrůza války je tady smrsknuta na dvě situace, které jsou sice extrémně napínavé, ale jsou krátké, možná mají dohromady i čtvrt hodinu. Chybí tady důraz na charaktery postav a jejich proměnu. Stejně tak absentuje i příběh, protože většinu doby je divák nucen sledovat nedůležité natahované pasáže. Alespoň herecké výkony mohu pochválit, protože všichni zúčastnění hráli naplno a přesně. Také ona světlá čtvrt hodinka akce byla velmi dobře natočená a velmi napínavá. Bohužel jsou toto jediné dva klady na jinak zcela nudném filmu. ()

AshT

První a zároveň poslední dobrý film Michael Cimina. Lovec jelenů je film o přátelství, lásce a válce ve Vietnamu. První část se odehrává ve městečku v Pensylvánii a zobrazuje přátelství naších hlavních hrdinů. Druhá část se odehrává ve Vietnamu a třetí opět Pensylvánii. Největší hvězdou celého filmu je bezesporu Robert Deniro, který celý film táhne. Christopher Walken a John Savage mu slušně sekundují. Vizuálně je film krásný jediné jeho mínus je, že je opravdu zbytečně dlouhý má tak o 30 minut víc než by měl mít. ()

eagles22

Nikdy jsem nepochopil věhlas tohoto filmu. Jedna dobrá scéna nezachrání tu děsivou tříhodinovou nudu. Film jsem napoprvé nedokoukal, shlédl jsem ho celý až na druhý pokus a už ho vícekrát vidět nemusím. Četě to nesahá ani po kotníky. 40% ()

1mArc0

„Čakal si, že sa tak všetko zamotá?“ Premakaný film po všetkých stránkach. Herecký výrazný De Niro, Walken, Streep. Herecké obsadenie presne vybrané na daný typ postáv. Vilmos Zsigmond precízne pracuje s kamerou. Naspäť do čias, kedy Amerika produkovala ešte kvalitné filmy. Miestami sa film, ba priam fantastický pohráva s divákom, čo sa týka psychologické úrovne napätia. Chcete vedieť, čo bol Vietnam - tak Lovec Jeleňov. Existujú filmy, ktoré sú výborne a potom už v dnešnej dobe filmy, ktoré stoja za to si ich zakúpiť. áno, poviete si „prečo by som si mal kupovať filmy, keď sú na internete?“.. ..viete, ak je skutočne dobrý film, tak stojí o kúpu. Vrelo odporúčam pozrieť a kúpiť. /85 %/ ()

DEMON

3 hodiny zivota, ktore mi uz nikto nevrati... Nudny uvod, "vojna" mala 3 minuty, nasledovala najpamatnejsia scena s ruskou ruletou, ale aj ta bola natiahnuta neumerne a od uteku a zachrany vrtulnikom az do konca postavy len bezcielne bluduli hore-dole v mozaike viac, ci menej bezvyznamnych scen, az kym nepride opat atmosfericka scena (par minut) a superpateticky zaver "boh zehnaj Amerike". Cata si nadalej a s prehladom drzi prve miesto v kategorii filmov o vojne vo Vietname, kym tato trapna a nudna agitka je len liecenim si komplexu, vykreslujucim ubohych Americanov ako tragicke obete ukrutnej vojny... ()

Knor

Čekal jsem větší zaměření přímo na válku, ale tý je tu nejmíň. Film je rozdělenej na tři fáze. V první třetině se seznamujeme s partou nejlepších kamarádů, sranda, forky, zpěv, hospody atd.., v druhý třetině jsou tři kámoši z tý party přímo vystaveni všem těm hrůzám války a poslední třetina ukazuje jaký má dopad válka jak na účastníky toho pekla, tak na jejich nejbližší okolí. První hodinu jsem se trochu nudil, ale když děj přeskočí do válečný vřavy, začíná opravdový peklo. Scény ruský rulety jsou fakt děsivý a šílený. De Niro a Walken dávají sakra přesvědčivý výkony. Velmi silnej a působivej film o hrůzách války. ()

prometheusXX

Tento film si zasluži viac ako 5 hviezdičiek.velmi silný snímok. Excelentne herecké výkony Roberta DeNira a Christophera Walkena.a nielen ich.proste to treba vidiet. min 100% ()

BrunoA

Ze začátku filmu jsem se hodně nudil, dokonce jsem šahal po dálkovým ovládání, ale střihem do Vietnamu začal mít film grády a až do konce jsem byl jako u vytržení ;o)) ()

Něrpa

Asi nejlepší válečný film, který je ovšem moc dlouhý. První hodinu by šlo s naprostým klidem zkrátit na 10 minut. Začátek byl spíš jako rodiné video ze svatby a byl problém se přes to dostat. Ale pak již strhující film. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz