John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

dustur

Film ktorý som veľmi veľakrát videl, a film pri ktorom sa čudujem že som ešte neohodnotil. Ale keďže má dnes narodeniny ( 06.07 ) Sylvester Stallone, tak som si povedal že to vynahradím. A spravil som veľmi dobre, lebo ešte aj po rokoch je to výborný akčný film , s výborným Sylvesterom Stallonom , a s výborne slizkým Brianom Dennehym ( ktorý od prvého momentu ako prišiel na scénu bol odporný - takže za mňa výborný záporák ). A kultovému filmu akým je Rambo tak jednoznačne plné hodnotenie. Takže za mňa ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

TheRay97

Sylvester Stallone si přivlastnil roli Ramba a naplno zahrál svou hlavní úlohu. A klobouk dolů, takový film se jen tak nevidí. Svým způsobem je velmi prostý, ale přesto geniální. Smrtelná mašina ženoucí se dopředu plnou parou vpřed. Jeden z legendárních a silných filmů, kterému by každý měl dát šanci. ()

neo93

První film o kultovním hrdinovi, Johnu Rambovi. Sylvester Stallone poprvé jako válečný veterán  z Vietnamu, který se vrací domů a jemuž se dostane pouze nevděku a nepochopení. Docela dlouhou dobu jsem snímek neviděl, proto jsem si už některé scény nepamatoval, resp. jejich přesné zobrazení. Nelze ovšem nezapomenout na úvodní zatčení a držení Ramba na  policejní stanici na maloměstě, tak především následný "lov" na jeho věznitele v hustých lesích. Zde se nám v pravém světle ukazuje, čeho všeho je schopný.  Na druhou stranu mě trochu zamrzelo, že si už tolik nepohrál s národní gardou, která byla na něj vyslána.  To však ve výsledku nevadí, v závěru snímku nám to vynahrazuje. Rambo, i po těch letech stále baví a jako úvodní filmové seznámení s nezdolným strojem na zabíjení a s jasným poselstvím vyrovnávání se s následky vietnamské války, stále skvělý. ()

Marek06

První díl je můj nejoblíbenější z celé série, i když tady není Rambo takový zabiják jako v dalších dílech (v jedničce zabije jenom jednoho člověka, ve dvojce se to ale změní), což přispívá na reálnosti. Za zmínku stojí i závěr filmu, kde Sylvester Stallone předvedl svůj asi nejlepší herecký výkon. ()

Jeden z nejlepších Stalloneho filmů. Není tolik zkažen Hollywoodem. Rambo je Rambo a jemu bych uvěřil i ten skok ze skály na strom :-) Supr soundtrack. ()

TomJ

Nadprumnerna akcni rezba! Tej akcie je tam sice trocha pomenej ako v pokracovaniach, ale o to bol silenjsi pribeh. Sly ma charizmu. ()

RedRose

Tady nema vubec cenu ke svemu hodnoceni neco dodavat! Jak jsem nedavno slysel v nejakem dokumentu: "Bez tohoto filmu by dnes akcni fimy nebyly tam kde jsou!" Za sebe s timto tvrzenim vcelku souhlasim ;-) ()

wito

pre mna osobne spomienkovy film na filmovu akciu mojho detstva. s odstupom casu mi vsak film stale pripada zaujimavy a svizny. velmi prijemne akcne becko, ktore sa pre niektorych zainteresovanych stalo klasikou. ()

john.h

Nejprve jsem hodnotil 4 hvězdy, potom co jsem to viděl hodně let zpátky. Dneska jsem si to pustil po těch letech a musím dát pět. Když jsem byl malý, tak jsem samozřejmě považoval za lepší film, kde bylo víc akce a víc střílení. Ale teď, když už mám trochu víc rozumu (ale ne o moc), tak jednička je prostě atmosfericky nejlepší. Nejprve Ramba litujete a nadáváte na nespravedlivé policisty, poté mu při stíhání v lese fandíte a zároveň vás štve, že on za ty problémy nemůže a moc si přejete, aby někdo zjistil co se vlastně stalo a že on žádný konflikty nevyvolal, ale přeci jen si říkáte, že to nemusel pak až tak moc hrotit. Každopádně Stallone dokázal slušně zahrát válečného veterána s velice komplexním stavem uvnitř jeho hlavy a opravdu to mělo svoji atmosféru. Chlad z lesa byl cítit, naštvání hlavního hrdiny a nespravedlnost taky, byla cítit vůně lesa, vůně pekoucího se divočáka. Prostě musím dát pět hvězdiček, už jen proto, že to je první díl série, kde byl Rambo ještě pořád zranitelnej člověk a ne Terminátor a navíc ten skok z útesu a Rambonůž s odšroubovatelnou rukojetí (v mém věku si na takových nožích někdo dost vydělal) jsou dvě nezapomenutelné věci. Přesto těch pět hvězdiček je trochu slabších, protože pořád se jedná o akční film, který se snaží tvářit vážnějc, než opravdu je. Navíc nikdy jsem neviděl bohužel film v původním znění, což mi vadilo vždycky na konci, kde dostává Stallone velký prostor k herectví a ten dabing v té scéně působil jako pěst na oko, ale někde jsem tady na csfd četl, že to je vrchol Stallonova herectví a kdo nevěří, že umí hrát, měl by to vidět. Já vždy viděl špatný dabing (ten druhý lehce lepší), Stalloneho typickej výraz s křivou pusou a tak se mi ta scéna spíše zapsala jako špatná, ale co jsem to viděl jako dítě, tak vzpomínám, že mi ta scéna taky po akčním konci trošku vadila, ale že mi Ramba přišlo líto i se špatným dabigem, a tak věřím, že v originále to je mnohem lepší a že Stallone opravdu dokazuje, že umí hrát, ale zrovna tuto scénu nejsem schopen objektivně zhodnotit, ale postupem času (jak jsem psal viděl jsem to dnes po několika letech) můžu říct, že i se špatným dabingem už mi ta scéna nevadila a líbila se mi a nepřišla mi jako pěst na oko jako před několika lety a i když ten dabing tam byl cítit víc než dost, Stalloneovi jsem jeho každodenní myšlenky na bolestivou minulost věřil. I když nejsem film schopen zřejmě docenit, jelikož v původním znění jsem ho nikdy neviděl, tak filmu trochu přidám a dám mu víc, než bych chtěl (rozhodoval jsem se mezi 4mi a 5ti hvězdičkami) a to pět hvězdiček s tím, že nejsou úplně čisté, když to převedu na procenta tak dávám 85%. A navíc se jedná o klasiku, na které jsem prostě vyrůstal. ()

Taffey

Vždy, když vidím film z DVD, perfektně česky nadabovaný, s úsměvem si vzpomínám na svůj první kontakt s ním, někdy kolem roku 1986. Tenkrát, pochopitelně, se takové filmy u nás nedabovaly a tak nezbývala než lidová tvořivost. A část "dabingu" z Brna, si opakujeme s kámošema dodnes : " Rambo, vzdé se, se obklíčené ! " Vynikající film, kterému další díly nemohou botky z prachu očistit. ()

marlon

"Přišel jsem pro svého chlapce!" ... "Zajímalo by mě, proč Pentagon pošle nějakého plukovníka, aby to vyřešil" "Armáda si myslela, že bych moh pomoct" "Nevím přesně jak, Rambo je již civilista. Teď je to uz muj problém!" "Myslím, že tomu nerozumíte. Nepřišel jsem zachránit Ramba před Váma, ja jsem přišel zachrániť Vás před ním!". Legendárna akčná dráma reflektujúca citlivú tematiku postvojnovej traumy a problemového začleňovania sa amerických vojnových veteránov z Vietnamu späť do spoločnosti. Ako taká bola v USA prakticky až do začiatku 80-tych rokov tabuizovaná, aj preto tento film, originálny námetom i prevedením, našiel medzi domácim obecenstvom širokú odozvu. Vojnou poznamenaný vojak americkej armády John James Rambo sa po návrate z vietnamského pekla stretáva len s nepochopením a pohŕdaním. V nesprávnej chvíli je navyše na nesprávnom mieste a tak sa z vojnového hrdinu čoskoro stáva štvanec. "Odchovanec" zelených baretov a špecialista na vedenie guerillovej vojny vytvára z priľahlého lesa vojnovú zónu, ktorá sa preňho stáva útočiskom. Pohľad do vnútorného sveta hlavného hrdinu počas pacifikácie "nepriateľov" je silný a emotívny, vo vzťahu k celkovej štruktúre filmu aj navyše proporčne vyvážený. Brian Dennehy a Sylvester Stallone vo svojich pravdepodobne životných, charakterovo skvelo prepracovaných a zvládnutých, rolách. Uhrančivá hudba dotvára celkovú atmosféru, ktorá Vás do deja vtiahne a nepustí. ()

Tiiso

Bezesporu nejlepší snímek z celé série. Atmosféra, která vznike v partyzáncké části filmu je naprosto fantastická. Goldsmith svou hudbou nemalou měrou přispěl k celkovému pojetí a náladě příběhu. ()

Galliano

Dnes už kultová klasika o vietnamskom veteránovi, ktorí nechcel problémy, ale situácia si vyžiadala opak. Po Rockym to bola dalsia úloha, ktorá preslávila Stalloneho a zároveň aj to najlepšie čo kedy natočil. ()

bond77

Nejlepší Rambo z původní trilogie. Děj se zdá být reálný a ve filmu není americanismus. Jen těch akčních scén oproti další dílů série chybí. ()

IronRocky

Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů. John Rambo patří mezi druhou nejznámější roli Sylvestra Stalloneho, který Ramba stvárnil skvěle. Žádnýho jinýho herce bych si v roli Ramba nedokázal představit. Tahle role prostě Stallonemu sedla. Film má hodně dobrý námět a akční scény, které jsou efektní a dobře natočený. Celkově je film pěkně natočen a doplněn skvělou hudbou od Jerryho Goldsmitha. Mojí nejoblíbenější scénou z filmu je když Rambo vymlátí policajty na policajní stanici a následně prchá do hor. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)